Aktuality, Krajší deň Svidník, Svidník    18.12.2019

V Prešove ocenili TOP dobrovoľníkov – v pomyselnej kronike ocenených má zastúpenie aj Dobrovoľnícke centrum Krajší deň vo Svidníku

Už 18.krát boli verejnosti predstavené „necelebrity“ Prešovského kraja v oblasti dobrovoľníctva. Dňa 10.12.2019 odovzdalo Prešovské dobrovoľnícke centrum, o.z. ocenenie Krajské srdce na dlani za rok 2019 ôsmym nominovaným z celkového počtu dvadsaťpäť nominácií. Medzi ocenených patria aj Natália Potomová a Martin Konár, ktorí sú dobrovoľníkmi v Nemocnici Svet zdravia Svidník.

 

Pred viac ako rokom sa zapojila nemocnica do dobrovoľníckeho projektu Krajší deň a otvorila brány dobrovoľníkom z mesta i okolia. Natália a Martin patria k dobrovoľníkom, ktorí projekt vo svidníckej nemocnici rozbiehali. Od spustenia až dodnes prichádzajú raz týždenne na dve až tri hodiny k pacientom na detskom, geriatrickom alebo doliečovacom oddelení. Náplňou ich dobrovoľníckej činnosti sú rozhovory, hranie spoločenských hier, čítanie z kníh alebo dennej tlače, ale aj tichá spoločnosť pri lôžku. Nezabúdajú tiež pozdraviť pacientov pri príležitosti medzinárodných dní či významných období v roku.

Ich  aktivitu a snahu si všimlo aj vedenie nemocnice. Po dobrovoľníkoch totiž „zostávajú“ nielen vyzdobené okná a chodby oddelení, ale aj usmiati pacienti. V jeden výnimočný deň minulého roka sa im podarilo doslova rozsvietiť celú nemocnicu. A nominácia od riaditeľa Ing. Slavka Rodáka sa týkala práve tohto dňa. Presne 24. decembra Natália a Martin vymenili pohodlie domova za dobrovoľničenie. Svetlo, ktoré priniesli z kostola v meste, roznášali pomocou svietnika pomedzi tých, ktorí nemohli byť pre svoj nepriaznivý zdravotný stav v kruhu rodiny a blízkych – pacientov a službukonajúcich zamestnancov. So svetlom rozdávali i radosť, úsmev a nádej v dobro.

Natália a Martin si prevzali ocenenie v kategórii skupina z rúk PhDr. Dušana Demčáka PhD., riaditeľa Zariadenia pre seniorov Harmónia, Prešov – Cemjata. Svojou prítomnosťou ich na oceňovaní podporil aj riaditeľ nemocnice vo Svidníku Ing. Slavko Rodák, ktorý je na svojich dobrovoľníkov právom hrdý.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 24.01.2020

V dunajskostredskej nemocnici sa vlani narodilo vyše 900 detí

V Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda sa počas minulého roku uskutočnilo 925 pôrodov, čo je najvyšší počet pôrodov za posledných päť rokov. Najviac pôrodov bolo v mesiacoch marec, august a september. Chlapcov v dunajskostredskej pôrodnici prišlo na svet len o niečo viac ako dievčat a štyrom mamičkám sa narodili dvojičky.

Aktuality 24.01.2020

V rimavskosobotskej nemocnici sa vlani narodilo 1116 detí

V Nemocnici Svet zdravia Rimavská Sobota sa vlani uskutočnilo 1105 pôrodov. Najviac ich bolo v mesiaci september, a to 115. Chlapcov prišlo na svet viac ako dievčat a 11 mamičiek si domov z pôrodnice odnieslo dvojičky.

Aktuality 22.01.2020

Vítanie Nového roka v Humennom

Je už peknou tradíciou, že s príchodom Nového roka sa zamestnanci Nemocnice Humenné stretávajú spoločne na Novoročnom večierku.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO