Krajší deň Svidník
 

Krajší deň Svidník

Projekt dobrovoľníctva je začiatkom väčšej podpory pohody pacienta a nadstavbou odbornej profesionálnej starostlivosti v nemocniciach Sveta zdravia. Dobrovoľnícka činnosť je súčasťou prosociálneho správania, výrazom súcitu s inými ľuďmi. Je to prejav altruizmu, cítenia a myslenia pre iných ľudí. Rozhodnúť sa pre službu chorým deťom a dospelým v akomkoľvek smere je hodné nesmiernej úcty a obdivu. Veľmi si želáme, aby naši pacienti v nemocniciach Sveta zdravia mali s dobrovoľníkmi krajší deň.

 

Sme súčasťou projektu, ktorý zastrešuje činnosť dobrovoľníkov pôsobiacich vo viacerých nemocniciach siete Svet zdravia. Vytvárame dobrovoľnícke príležitosti pravidelným i jednorazovým dobrovoľníkom z mesta i okolia. Ich dobrovoľnícka činnosť je nadstavbou odbornej zdravotnej starostlivosti o pacienta.

Pracujeme tak, aby sme v čo najvyššej možnej miere prispeli k pohode pacientov na detskom, doliečovacom a geriatrickom oddelení. Vytvárame a realizujeme zaujímavé aktivity v duchu prosociálneho správania určené pacientom Nemocnice arm. generála L.Svobodu vo Svidníku, člena siete nemocníc Svet zdravia.

S obrovským nasadením a chuťou vytvárame zázemie dobrovoľníctvu. Vzájomne spolupracujeme s ďalšími dobrovoľníckymi centrami Krajší deň a to v záujme progresu dobrovoľníctva v nemocniciach. Dbáme na taký prístup dobrovoľníkov, ktorý pomôže a poteší pacientov a bude hájiť dobré meno nemocnice. Myslíme na jedinečnosť každého pacienta a preto dobrovoľnícke aktivity prispôsobujeme hlavne záujmu a potrebám našich pacientov. Záleží nám na tom, aby každý náš dobrovoľník bol stotožnený so svojim poslaním v nemocnici a tým je: „S nami Vás čaká krajší deň

O projekte

Dobrovoľnícke centrum Krajší deň je združenie, ktorého cieľom je spríjemniť našim dospelým a detským pacientom chvíle strávené v nemocnici vo Svidníku. Dobrovoľníci a dobrovoľníčky každý deň prinášajú na naše oddelenia a do pacientskych izieb pozitívnu atmosféru, a to všetko nezištne v rámci svojho voľného času v prospech našich pacientov. Celý priebeh návštevy dobrovoľníkov je prispôsobený predstavám a zdravotnému stavu pacientov.

Dobrovoľnícke centrum Krajší deň v Nemocnici arm. generála L. Svobodu vo Svidníku, člena siete nemocníc Svet zdravia začalo svoju činnosť v júly 2018. Autorkou a garantkou projektu dobrovoľníckych centier je PhDr. Tatiana Kosťová, PhD., MPH. Oficiálnym otvorením 10. 10. 2018 sa stal ambasádorom nášho centra Tomáš Bezdeda. Od toho času prichádzajú pravidelní dobrovoľníci k detským a dospelým pacientom, aby im nezištne a s ochotou venovali svoj čas, pozornosť, úsmev  a milé slovo. Obzvlášť v čase významných období v roku či sviatkov dobrovoľníci myslia na pacientov a snažia sa im priniesť radostnú sviatočnú atmosféru priamo na oddelenie. Dobrovoľníci tiež prispievajú svojimi aktivitami ku skrášleniu interiéru oddelení. Do projektu sa zapájajú aj jednorazoví dobrovoľníci, ktorí sa ešte len zoznamujú s projektom dobrovoľníctva Krajší deň.

Vďaka tomuto projektu sa nám darí nadväzovať a udržiavať dobré vzťahy so zástupcami základných a stredných škôl z mesta a okolia i organizáciami pôsobiacimi v našom meste.

Dobrovoľníctvo

 • Naši dobrovoľníci

  Ako dobrovoľníci pôsobíme na oddelení pre deti a pre dlhodobo chorých pacientov. Našou prítomnosťou a aktivitami pomáhame zlepšovať a skvalitňovať služby nemocnice vo Svidníku. S pacientmi trávime náš voľný čas. Niekedy im postačí iba tichá prítomnosť, milý rozhovor alebo predčítať zopár kapitol z kníh. Inokedy vedieme tvorivé dielne či hráme spoločenské hry, pri ktorých sa veľakrát skutočne príjemne zabávame.

 • Odkaz dobrovoľníkov

  Nebojte sa. Vyjdite zo svojej komfortnej zóny a pridajte sa k nám. Veď koniec koncov niekedy stačí aj malý úsmev. Spolu tým tvoríme krajší deň 🙂 Simona

  Tak určite sa nebáť ísť do niečoho takého. Má to len plusy. Zmysluplne budete tráviť voľný čas, získate nové skúsenosti, prídu nové kontakty. Čo sa týka dobrovoľníčenia – jednoznačne to pomáha byť menej hanblivý. Ak chcete pomáhať, vďakou vám bude dobrý pocit. Maroš

  Dobrovoľníctvo prináša veľa dobrých pocitov, je to dobrá skúsenosť a keby ste to chceli naozaj skúsiť, niet sa čoho báť. Natália

  Táto dobrovoľnícka činnosť je hlavne o nehmotných hodnotách, kde si my uvedomíme čo všetko máme a tým chorým to chýba. Zhodnotíme ako povzbudiť chorých alebo ako vyčariť úsmev osamelým. Dobrovoľníctvo nevnímam iba ako pomoc chorým, ale aj oni mňa posúvajú v osobnostnom raste. Ak niekto nad tým rozmýšľa, určite nech to vyskúša a verím, že bude pokračovať. Daniela

  Budúci dobrovoľníci nemáte sa čoho báť. Je to nezaplatiteľný pocit potešiť niekoho iba našou prítomnosťou. Alexandra

  Nebojme sa dobrovoľníctva. Byť dobrovoľníkom neznamená len pomáhať druhým, ale aj pomáhať sebe v rozvoji a sebapoznaní. Martin

  Je to skvelá skúsenosť spoznať nemocnicu inak iba ako zo strany pacienta. Spoznáte nových kamarátov a skvelý zdravotný personál. Zistíte, že aj úplne maličkosti dokážu človeku pomôcť. Aj keď pravdou je, že to, čo vy odovzdávate pacientom je nič oproti tomu, čo získate vy. Antónia

 • Hľadáme práve vás

  Skúste niečo nové a buďte zmenou, ktorú chcete vidieť! Nebudete veriť, čo všetko dokážete práve vy. Nezištné venovanie voľného času tým, ktorí ho potrebujú, bude investíciou, ktorá sa vám stonásobne vráti. Pridajte sa k nám ako dobrovoľník a môžete si byť istý, že spolu nás čaká krajší deň!

  Profil dobrovoľníka:

  • vek 17 rokov a viac
  • správna dávka empatie
  • pozitívna nálada
  • ochota aspoň raz týždenne stráviť pár hodín s našimi pacientmi

  Ponúkame Vám:

  • Možnosť spoznať nových ľudí, nadviazať kontakty a nové priateľstva
  • Príležitosť získať praktické skúsenosti a rozvíjať svoje zručnosti
  • Možnosť bližšie spoznať prácu zdravotníkov a fungovanie nemocnice
  • Priestor na realizáciu svojich nápadov
  • Odborné vedenie a podporu zo strany koordinátora
  • Možnosť byť súčasťou tímu ľudí s odhodlaním rozdávať dobro
  • Príležitosť na osobnostný rast a rozvoj
  • Príležitosť ešte viac efektívne tráviť voľný čas

 • Brožúra na stiahnutie

Video

Reportáž zo slávnostného spustenia projektu Krajší deň v Nemocnici Svet zdravia Svidník. Ambasádorom sa stal spevák Tomáš Bezdeda.

Kontakt

Nemocnica arm. generála L. Svobodu Svidník, a.s.
MUDr. Pribulu 412/4, 089 01 Svidník

Ivana Vojtašeková
E-mail: krajsiden.sk@svetzdravia.com
Tel.: +421 917 408 684

 

Aktuality

Dobrovoľníkov Krajšieho dňa nezastavil ani koronavírus: Pacientom svidníckej nemocnice volajú a posielajú pohľadnice

Počas bežnej prevádzky nemocnice by pacientom prečítali noviny, vypočuli si ich trápenia či sa s deťmi zahrali spoločenské hry. Pandémia koronavírusu ale zakázala návštevy a aj dobrovoľníci centra Krajší deň, ktoré funguje vo svidníckej nemocnici, tak nemohli za pacientmi viac prísť. Aby im spríjemnili hospitalizáciu, vymysleli to inak. S pacientmi sa spájajú cez videohovor a do nemocnice im posielajú pohľadnice.

VIAC...

Ďakujeme, že sa rozdávate pre druhých

Sloganom 25. ročníka Valentínskej kvapky krvi je „Láska lieči“. Hematologicko– transfúziologické oddelenie nemocnice Svetu zdravia vo Svidníku sa každoročne zapája v spolupráci so Slovenským červeným krížom vo Svidníku aj do tejto celoslovenskej kampane.

VIAC...

Valentínska kvapka krvi vo Svidníku

Príďte darovať to najcennejšie, pomôžte zachrániť život.

VIAC...