Aktuality, Svet Zdravia, Krajší deň Svidník, Svidník    02.01.2019

Betlehémske svetlo

Vianoce sa spájajú aj s tradíciou roznášania svetla z Betlehéma. Prvá zmienka o jeho putovaní siaha do 11.-12. storočia. Spolu so svetlom tak prichádza aj duch Vianoc, nádej, viera a láska všetkým ľuďom dobrej vôle.

Betlehémske svetlo - Krajší deň v Nemocnici Svidník

 

Dobrovoľníci z dobrovoľníckeho centra Krajší deň v nemocnici Svet zdravia vo Svidníku sa rozhodli priniesť svetlo na všetky oddelenia nemocnice. Zároveň pozdraviť pacientov a zamestnancov, popriať im šťastné a veselé sviatky.

Byť dobrovoľníkom znamená nosiť dobro vo svojom vnútri a rozdávať ho všade okolo. Je to nepísaná rola, ktorá sa vryje hlboko do sŕdc každého dobrovoľníka. Táto práca znamená nielen dávať, ale aj prijímať. V tomto duchu sa niesol čas strávený v nemocnici pri odovzdávaní svetla. Na Štedrý deň v dopoludňajších hodinách dobrovoľníci prevzali svetlo z kostola Božieho srdca Ježišovho vo Svidníku a v lampášoch ho s radosťou a láskou niesli do nemocnice. Vyčarili úsmev na tvárach tých, ktorých stretli. Nešetrili milými slovami a prianím pevného zdravia a pokojných sviatkov. Odmenou im bol pocit, ktorý hreje a povzbudí. Presvedčili sa, že dobrovoľnícka práca, ktorú vykonávajú bola správnym rozhodnutím.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.07.2019

Stý odber pána Kača

Pán Dionýz Kačo pracuje v trebišovskej nemocnici od roku 1986. Práci zdravotníckeho pracovníka zasvätil celý život a aj po toľkých rokoch strávených pri lôžku na oddelení  a medzi pacientmi nestráca na empatii, chuti do práce a dobrej nálade, ktorou je známy medzi svojimi kolegami i pacientami.

Aktuality 17.07.2019

Svetový deň darcov krvi

Bezpečná krv pre všetkých – toto bol tohtoročný slogan pre Svetový deň darcov krvi, ktorý sa konal 14.6.2019

Aktuality 17.07.2019

Urobme svet krajším

Naša nemocnica bola poctená vzácnou návštevou detí z detského tábora pod vedením rehoľnej sestry. Pre našich pediatrických a geriatrických pacientov pripravili krásne, ručne vyrobené darčeky, ktoré osobne odovzdali na každom oddelení.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO