Aktuality, Svet Zdravia, Krajší deň Svidník, Svidník    02.01.2019

Betlehémske svetlo

Vianoce sa spájajú aj s tradíciou roznášania svetla z Betlehéma. Prvá zmienka o jeho putovaní siaha do 11.-12. storočia. Spolu so svetlom tak prichádza aj duch Vianoc, nádej, viera a láska všetkým ľuďom dobrej vôle.

Betlehémske svetlo - Krajší deň v Nemocnici Svidník

 

Dobrovoľníci z dobrovoľníckeho centra Krajší deň v nemocnici Svet zdravia vo Svidníku sa rozhodli priniesť svetlo na všetky oddelenia nemocnice. Zároveň pozdraviť pacientov a zamestnancov, popriať im šťastné a veselé sviatky.

Byť dobrovoľníkom znamená nosiť dobro vo svojom vnútri a rozdávať ho všade okolo. Je to nepísaná rola, ktorá sa vryje hlboko do sŕdc každého dobrovoľníka. Táto práca znamená nielen dávať, ale aj prijímať. V tomto duchu sa niesol čas strávený v nemocnici pri odovzdávaní svetla. Na Štedrý deň v dopoludňajších hodinách dobrovoľníci prevzali svetlo z kostola Božieho srdca Ježišovho vo Svidníku a v lampášoch ho s radosťou a láskou niesli do nemocnice. Vyčarili úsmev na tvárach tých, ktorých stretli. Nešetrili milými slovami a prianím pevného zdravia a pokojných sviatkov. Odmenou im bol pocit, ktorý hreje a povzbudí. Presvedčili sa, že dobrovoľnícka práca, ktorú vykonávajú bola správnym rozhodnutím.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

V partizánskej nemocnici sa minulý rok narodilo vyše 600 detí.

Aktuality 17.01.2019

V partizánskej nemocnici sa minulý rok narodilo vyše 600 detí

V Nemocnici Svet zdravia Partizánske sa vlani narodilo 606 detí. Chlapcov prišlo na svet viac ako dievčat a šiestim mamičkám sa narodili dvojičky.

V žiarskej nemocnici sa vlani narodilo vyše 700 detí.

Aktuality 17.01.2019

V žiarskej nemocnici sa vlani narodilo vyše 700 detí

V Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom sa minulý rok narodilo vyše 700 detí. Chlapcov prišlo na svet o niečo viac ako dievčat a jedna mamička si domov z pôrodnice odniesla dvojičky.

Aktuality 17.01.2019

Karneval na Pediatrii

Dobrovoľníci nemocnice Svidník sa po prvýkrát rozhodli pripraviť pre detských pacientov netradičné popudenie vo forme karnevalu.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO