Aktuality, Svet Zdravia, Krajší deň Svidník, Svidník    02.01.2019

Betlehémske svetlo

Vianoce sa spájajú aj s tradíciou roznášania svetla z Betlehéma. Prvá zmienka o jeho putovaní siaha do 11.-12. storočia. Spolu so svetlom tak prichádza aj duch Vianoc, nádej, viera a láska všetkým ľuďom dobrej vôle.

Betlehémske svetlo - Krajší deň v Nemocnici Svidník

 

Dobrovoľníci z dobrovoľníckeho centra Krajší deň v nemocnici Svet zdravia vo Svidníku sa rozhodli priniesť svetlo na všetky oddelenia nemocnice. Zároveň pozdraviť pacientov a zamestnancov, popriať im šťastné a veselé sviatky.

Byť dobrovoľníkom znamená nosiť dobro vo svojom vnútri a rozdávať ho všade okolo. Je to nepísaná rola, ktorá sa vryje hlboko do sŕdc každého dobrovoľníka. Táto práca znamená nielen dávať, ale aj prijímať. V tomto duchu sa niesol čas strávený v nemocnici pri odovzdávaní svetla. Na Štedrý deň v dopoludňajších hodinách dobrovoľníci prevzali svetlo z kostola Božieho srdca Ježišovho vo Svidníku a v lampášoch ho s radosťou a láskou niesli do nemocnice. Vyčarili úsmev na tvárach tých, ktorých stretli. Nešetrili milými slovami a prianím pevného zdravia a pokojných sviatkov. Odmenou im bol pocit, ktorý hreje a povzbudí. Presvedčili sa, že dobrovoľnícka práca, ktorú vykonávajú bola správnym rozhodnutím.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 25.03.2019

V humenskej nemocnici hľadali Medika roka 2019

Víťazom piateho ročníka súťaže Medik roka 2019, ktorú organizuje sieť nemocníc Svet zdravia, sa stal 25-ročný Lukáš Weiss z Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského (UK) v Martine. Lukáš sa stal najlepším spomedzi 20 finalistov, ktorí tento víkend (23.3.-24.3.) súťažili v praktických i teoretických úlohách na pôde nemocnice v Humennom. Víťaz si domov odnáša 3000 eur a všetci finalisti získali od Sveta zdravia ponuku garantovaného pracovného miesta.

Aktuality 25.03.2019

Ceníme si statočnosť našich najmenších pacientov

Na pediatrickom oddelení nemocnice Svidník začali dobrovoľníci nemocnice v spolupráci s personálom oddelenia novú tradíciu.

Aktuality 20.03.2019

Galantská nemocnica zrekonštruovala psychiatrické oddelenie

Pacienti s duševnými poruchami v Nemocnici Svet zdravia Galanta sa budú liečiť v krajších a modernejších priestoroch, ktoré pre nich budú počas procesu uzdravovania zároveň neporovnateľne podnetnejším prostredím. Galantská nemocnica totiž niekoľko týždňov rekonštruovala svoje psychiatrické oddelenie a do jeho komplexnej obnovy investovala takmer 57-tisíc eur. Oddelenie zároveň začína poskytovať aj novú, biologickú formu liečby a pacientov tak už nebude musieť prekladať do iných zariadení.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO