Aktuality, Svet Zdravia, Vranov nad Topľou    11.06.2019

Športová olympiáda so Svetom zdravia

Pri príležitosti dňa detí zorganizovala ZŠ Lúčna vo Vranove nad Topľou pre svojich žiakov športovú olympiádu.

 

Vranovská nemocnica prijala pozvanie byť súčasťou športových aktivít so stánkom Svet zdravia v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom vo Vranove nad Topľou.

Športovci najprv privítali víťazky celoslovenského kola Školského pohára vo futbale a následne sa rozpŕchli k zaujímavým disciplínam. Zvedavé deti boli edukované nemocničným epidemiológom o hygiene rúk a životospráve. Všetci si mohli pod UV lampou overiť, ako dobre a dôsledne si vedia umývať ruky. Následne si mohli vyfarbiť baktérie, mikróby, či zahrať pexeso s veselými vírusmi. Pre odvážnejších, a nebolo ich málo, bolo pripravené meranie krvného tlaku a glykémie v krvi. Deti si po športovom výkone mohli overiť ako rýchlo im bije srdce a koľko kyslíka sa v ich krvi nachádza, neinvazívnou metódou – pulzným oxymetrom. Po absolvovaní edukácie si žiaci odniesli odznak bojovníka za čisté ruky a sladkú odmenu za statočnosť.

Na záver môžeme len skonštatovať, že v tejto škole sú zodpovední športovci, ktorí kladú dôraz na správnu životosprávu. Dôkazom toho boli výsledky meraní, ktoré sme vykonali.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 28.05.2020

Pre našich najmenších v michalovskej nemocnici

V Nemocnici Svet zdravia Michalovce sme aj tento rok nachystali pre mamičky na nadštandardných izbách prekvapenie v podobe balíčkov s detskou košieľkou, čiapočkou a ponožkami v peknom a hlavne ekologickom darčekovom balení.

Aktuality 27.05.2020

Vo svidníckej nemocnici dostali funkčné rúška

Zamestnanci svidníckej nemocnice dostali špeciálne rúška vyrobené z funkčného materiálu, ktorý sa využíva pri športe.

Aktuality 27.05.2020

Psychofyzická príprava na pôrod je tu opäť pre vás v michalovskej nemocnici

Milé mamičky, v našej pôrodnici v Michalovciach Vám opäť ponúkame možnosť psychofyzickej prípravy na pôrod, aby sme Vás na tento nádherný okamih príchodu Vášho bábätka čo najlepšie pripravili. Vzhľadom na aktuálnu situáciu však stále platia sprísnené hygienické opatrenia.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO