Aktuality, Svet Zdravia, Vranov nad Topľou    11.06.2019

Športová olympiáda so Svetom zdravia

Pri príležitosti dňa detí zorganizovala ZŠ Lúčna vo Vranove nad Topľou pre svojich žiakov športovú olympiádu.

 

Vranovská nemocnica prijala pozvanie byť súčasťou športových aktivít so stánkom Svet zdravia v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom vo Vranove nad Topľou.

Športovci najprv privítali víťazky celoslovenského kola Školského pohára vo futbale a následne sa rozpŕchli k zaujímavým disciplínam. Zvedavé deti boli edukované nemocničným epidemiológom o hygiene rúk a životospráve. Všetci si mohli pod UV lampou overiť, ako dobre a dôsledne si vedia umývať ruky. Následne si mohli vyfarbiť baktérie, mikróby, či zahrať pexeso s veselými vírusmi. Pre odvážnejších, a nebolo ich málo, bolo pripravené meranie krvného tlaku a glykémie v krvi. Deti si po športovom výkone mohli overiť ako rýchlo im bije srdce a koľko kyslíka sa v ich krvi nachádza, neinvazívnou metódou – pulzným oxymetrom. Po absolvovaní edukácie si žiaci odniesli odznak bojovníka za čisté ruky a sladkú odmenu za statočnosť.

Na záver môžeme len skonštatovať, že v tejto škole sú zodpovední športovci, ktorí kladú dôraz na správnu životosprávu. Dôkazom toho boli výsledky meraní, ktoré sme vykonali.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 25.06.2019

Pomáhame k lepšiemu zdraviu

Čisté ruky sú základom dobrej hygieny. Ich správne a pravidelné umývanie je preto jedným z najúčinnejších opatrení proti prenosu mikroorganizmov a vzniku rôznych ochorení.

Blog 24.06.2019

Je neliečený zápal stredného ucha nebezpečný?

Aj keď sa väčšina zápalov stredného ucha sa vylieči spontánne, opakované alebo ťažké zápaly stredného ucha môžu mat za následok vážne komplikácie, prípadne trvalé následky na zdraví dieťaťa.

Blog 24.06.2019

Ako vzniká zápal stredného ucha?

Zápal stredného ucha nevniká z vody z bazéna – keďže  stredné ucho je oddelené od vonkajšieho zvukovodu blankou bubienka. Zápaly z vody v bazéne sú typické  pre letné obdobie  - ide o zápal vonkajšieho ucha, teda zvukovodu.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO