Aktuality, Svet Zdravia, Vranov nad Topľou    11.06.2019

Športová olympiáda so Svetom zdravia

Pri príležitosti dňa detí zorganizovala ZŠ Lúčna vo Vranove nad Topľou pre svojich žiakov športovú olympiádu.

 

Vranovská nemocnica prijala pozvanie byť súčasťou športových aktivít so stánkom Svet zdravia v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom vo Vranove nad Topľou.

Športovci najprv privítali víťazky celoslovenského kola Školského pohára vo futbale a následne sa rozpŕchli k zaujímavým disciplínam. Zvedavé deti boli edukované nemocničným epidemiológom o hygiene rúk a životospráve. Všetci si mohli pod UV lampou overiť, ako dobre a dôsledne si vedia umývať ruky. Následne si mohli vyfarbiť baktérie, mikróby, či zahrať pexeso s veselými vírusmi. Pre odvážnejších, a nebolo ich málo, bolo pripravené meranie krvného tlaku a glykémie v krvi. Deti si po športovom výkone mohli overiť ako rýchlo im bije srdce a koľko kyslíka sa v ich krvi nachádza, neinvazívnou metódou – pulzným oxymetrom. Po absolvovaní edukácie si žiaci odniesli odznak bojovníka za čisté ruky a sladkú odmenu za statočnosť.

Na záver môžeme len skonštatovať, že v tejto škole sú zodpovední športovci, ktorí kladú dôraz na správnu životosprávu. Dôkazom toho boli výsledky meraní, ktoré sme vykonali.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 16.08.2019

Nemocnica v Dunajskej Strede štartuje rozsiahlu prestavbu: Bude mať moderný urgentný príjem

Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda štartuje rozsiahlu prestavba. Za vyše 3,5 milióna eur vznikne v jej priestoroch moderný urgentný príjem, prebudovať plánuje i jednotky intenzívnej starostlivosti a chirurgické traumatologické oddelenie pretvoriť na spoločný klaster. Do nemocnice tiež pribudne nové medicínske vybavenie a pacienti získajú v izbách vyšší komfort. Investícia je financovaná z eurofondov a spolufinancovaná z prostriedkov siete Svet zdravia.

Aktuality 14.08.2019

Galantské trhy 2019

Jednou z najobľúbenejších udalostí obyvateľov mesta Galanta a blízkeho okolia sú každoročne sa konajúce Galantské trhy. Tento rok išlo už o 35. ročník a konali sa od 8. – 10. 8. 2019

Aktuality 09.08.2019

O prácu v nemocniciach Svet zdravia sa uchádza tento rok najvyšší počet absolventov

Nemocnice siete Svet zdravia prijali v tomto roku najvyšší počet žiadostí o prácu od absolventov lekárskych fakúlt. Najviac ich pritom prišlo z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Univerzity Komenského v Bratislave. Do zamestnania nemocnice mohli prijať každého tretieho uchádzača. Zároveň sa oproti vlaňajšku počas prvého pol roka zvýšil aj celkový počet žiadostí, a to o vyše 20 percent.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO