Aktuality, Svet Zdravia, Rožňava    26.09.2018

Prvá core-cut biopsia pečene v nemocnici Rožňava

Dňa 23.8.2018 sa v Nemocnici Svet zdravia Rožňava uskutočnila prvá core-cut biopsia pečene pod CT kontrolou. Išlo o prípad 63-ročnej pacientky hospitalizovanej na internom oddelení, ktorej bol na základe CT vyšetrenia verifikovaný niekoľkocentimetrový novotvar v pečeni, nádorovej etiológie. Konzultovaný chirurg označil nádor za chirurgicky neodstrániteľný. V snahe o čo najrýchlejšiu a presnú diagnostiku, s čo najmenšími komplikáciami, sa primár interného oddelenia MUDr. Petr Kopecký a primár rádiodiagnostického oddelenia MUDr. Ľudovít Chalányi, MBA rozhodli realizovať core-cut biopsiu pečene.

Nemocnica Svet zdravia Rožžňava

 

Zákrok realizoval primár rádiodiagnostického oddelenia pod CT kontrolou. Pacientka bola počas celého výkonu pri vedomí, výkon sa realizoval len v lokálnom znecitlivení. Následne pomocou tzv. bioptického dela, v ktorom bola umiestnená bioptická ihla, sa odobrali vzorky tkaniva z pečene, ktoré boli odoslané na histologické vyšetrenie. Pacientka bola po 24 hodinách prepustená do ambulantnej starostlivosti.

Vzorky boli reprezentatívne, preto nebolo nutné pristúpiť k laparoskopickému odberu vzorky, ktorý so sebou nesie vyššie perioperačné riziko, dlhšiu hospitalizáciu, ako aj riziká spojené s celkovou anestézou.

Pod vedením primára MUDr. Ľudovíta Chalányiho, MBA rozširujeme na Rádiodiagnostickom oddelení v Rožňave paletu diagnosticko-terapeutických výkonov.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 13.11.2018

Pacientka s dlhoročnými bolesťami opäť chodí

V Nemocnici novej generácie v Michalovciach pred pár dňami absolvovala pacientka Natália Šandorová operáciu v krížovej časti chrbtice. Dnes už stojí na svojich nohách, čo je neuveriteľné. Do nemocnice prišla v stave, keď už stratila nádej na uzdravenie.

Aktuality 12.11.2018

Deň otvorených dverí NNG v Michalovciach

Pozývame vás na Deň otvorených dverí v Nemocnici novej generácie v Michalovciach v sobotu 24. novembra 2018 od 10:00 do 16:00 hod.

Aktuality 08.11.2018

Deň úcty k starším v nemocnici Banská Štiavnica

Aj jesenné dni na nemocničnom lôžku sa môžu zmeniť na krásne babie leto, ak ich dokážeme spoločne prežiariť najušľachtilejším ľudským citom, pretože my všetci - a zároveň každý jeden z nás - sme darom svetla, ktoré rozdávame, aj ktorého sme odrazom.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO