Aktuality, Svet Zdravia, Rožňava    26.09.2018

Prvá core-cut biopsia pečene v nemocnici Rožňava

Dňa 23.8.2018 sa v Nemocnici Svet zdravia Rožňava uskutočnila prvá core-cut biopsia pečene pod CT kontrolou. Išlo o prípad 63-ročnej pacientky hospitalizovanej na internom oddelení, ktorej bol na základe CT vyšetrenia verifikovaný niekoľkocentimetrový novotvar v pečeni, nádorovej etiológie. Konzultovaný chirurg označil nádor za chirurgicky neodstrániteľný. V snahe o čo najrýchlejšiu a presnú diagnostiku, s čo najmenšími komplikáciami, sa primár interného oddelenia MUDr. Petr Kopecký a primár rádiodiagnostického oddelenia MUDr. Ľudovít Chalányi, MBA rozhodli realizovať core-cut biopsiu pečene.

Nemocnica Svet zdravia Rožžňava

 

Zákrok realizoval primár rádiodiagnostického oddelenia pod CT kontrolou. Pacientka bola počas celého výkonu pri vedomí, výkon sa realizoval len v lokálnom znecitlivení. Následne pomocou tzv. bioptického dela, v ktorom bola umiestnená bioptická ihla, sa odobrali vzorky tkaniva z pečene, ktoré boli odoslané na histologické vyšetrenie. Pacientka bola po 24 hodinách prepustená do ambulantnej starostlivosti.

Vzorky boli reprezentatívne, preto nebolo nutné pristúpiť k laparoskopickému odberu vzorky, ktorý so sebou nesie vyššie perioperačné riziko, dlhšiu hospitalizáciu, ako aj riziká spojené s celkovou anestézou.

Pod vedením primára MUDr. Ľudovíta Chalányiho, MBA rozširujeme na Rádiodiagnostickom oddelení v Rožňave paletu diagnosticko-terapeutických výkonov.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

V partizánskej nemocnici sa minulý rok narodilo vyše 600 detí.

Aktuality 17.01.2019

V partizánskej nemocnici sa minulý rok narodilo vyše 600 detí

V Nemocnici Svet zdravia Partizánske sa vlani narodilo 606 detí. Chlapcov prišlo na svet viac ako dievčat a šiestim mamičkám sa narodili dvojičky.

V žiarskej nemocnici sa vlani narodilo vyše 700 detí.

Aktuality 17.01.2019

V žiarskej nemocnici sa vlani narodilo vyše 700 detí

V Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom sa minulý rok narodilo vyše 700 detí. Chlapcov prišlo na svet o niečo viac ako dievčat a jedna mamička si domov z pôrodnice odniesla dvojičky.

Aktuality 17.01.2019

Karneval na Pediatrii

Dobrovoľníci nemocnice Svidník sa po prvýkrát rozhodli pripraviť pre detských pacientov netradičné popudenie vo forme karnevalu.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO