Aktuality, Svet Zdravia, Michalovce    25.06.2019

Pomáhame k lepšiemu zdraviu

Čisté ruky sú základom dobrej hygieny. Ich správne a pravidelné umývanie je preto jedným z najúčinnejších opatrení proti prenosu mikroorganizmov a vzniku rôznych ochorení.

 

NNG Michalovce pod záštitou našej epidemiologičky Dáši Vlčokovej pripravila sériu prednášok určených pre deti prvého a druhého ročníka základných škôl. Aj touto cestou sa snažíme neustále poukazovať na dôležitosť a správnosť postupov hygieny rúk. Hravou a interaktívnou formou sme deťom za pomoci UV lampy a dezinfekcie ukázali, ako si umývať ruky o čosi lepšie. Prednášku si na základných školách v Michalovciach vypočulo spolu takmer 160 žiakov. Dúfame, že aj týmto spôsobom prispejeme k ich lepšiemu zdraviu. Základným školám ďakujeme za prejavený záujem a ako žiakom, tak aj učiteľom prajeme pevné zdravie.

Nemocnica aktívne pripravuje prednášky pre širokú verejnosť na rôzne témy. Oslovujeme ako starších obyvateľov, tak aj študentov základných a stredných škôl. Teší nás záujem verejnosti a veríme, že nás čaká ešte mnoho podobných projektov, keďže nemocnica aj takouto formou prispieva k edukácii širokej verejnosti v oblasti medicíny a zdravia.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 24.02.2020

Umelá inteligencia v nemocniciach Svet zdravia: Radí pri pacientoch po cievnej mozgovej príhode

Výsledky každého pacienta s podozrením na cievnu mozgovú príhodu od tohto mesiaca hodnotí v galantskej nemocnici aj umelá inteligencia. Sieť nemocníc Svet zdravia, do ktorej patrí aj tá v Galante, totiž od februára zaviedla do siedmich svojich nemocníc systém e-Stroke Suite od spoločnosti Brainomix.

Aktuality 21.02.2020

Valentínska kvapka krvi 2020 v rožňavskej nemocnici

Územný spolok SČK tohtoročnú Valentínsku kvapku krvi opäť realizoval na pôde Nemocnice s poliklinikou sv. Barbory Rožňava, a. s.. Kampaň podporili nielen skúsení viacnásobní darcovia, ale zapojilo sa i množstvo prvodarcov - študentov stredných škôl SOŠ technickej, Gymnázia Pavla Jozefa Šafárika či Obchodnej akadémie v Rožňave.

Aktuality 21.02.2020

Valentínske darovanie krvi v Trebišove

Valentínsky piatok sa niesol v Trebišove v duchu pomoci druhým. Na hematologicko- transfúznom oddelení sa zišlo takmer 50 darcov, ktorí prišli nezištne darovať to najcennejšie, svoju krv.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO