Aktuality, Svet Zdravia, Partizánske    01.08.2018

Partizánsku pôrodnicu mamičky ohodnotili ako jednotku v kraji

Pôrodnica v Nemocnici Svet zdravia Partizánske sa stala podľa mamičiek jednotkou v Trenčianskom kraji. V prieskume, ktorý pripravil Health Policy Institute v spolupráci s portálom www.rodinka.sk, ju mamičky zaradili na prvé miesto. Pôrodnica bola zároveň pozitívne ohodnotená za najnižší podiel cisárskych rezov na Slovensku.

 

„Dosiahli sme hodnotenie 88,1 percenta, čo je za posledné sledované roky najvyššie dosiahnutá známka pre našu pôrodnicu a veľmi sa z toho tešíme. Každý deň sa snažíme zvyšovať kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti i bezpečnosť pacienta a myslím si, že už aj pacienti cítia, ako sa nemocnica počas posledných rokov posunula ďalej,“ reagoval riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Partizánske Michal Orihel.

Na portáli www.sprievodca-porodnicami.sk hodnotilo slovenské pôrodnice od vlaňajšieho augusta do konca mája tohto roku takmer 3000 mamičiek, ktoré odpovedali na celkovo 14 otázok. Hodnotili pritom predpôrodnú prípravu, súkromie počas pôrodu, ochotu personálu reagovať na ich potreby,  možnosť blízkej osoby pri pôrode, vybavenie oddelenia, odbornosť personálu či následnú starostlivosť o bábätko.

Najmenej cisárskych rezov

Vlani prebehli podľa prieskumu na Slovensku tri  pôrody z desiatich formou cisárskeho rezu.  Svetová zdravotnícka organizácia považuje za ideálny podiel cisárskych rezov v rozpätí 10 až 15 percent. V partizánskej pôrodnici sa uskutočnilo najmenej cisárskych rezov spomedzi všetkých pôrodníc na Slovensku, podiel za minulý rok dosiahol 14,2 percenta.

Zatiaľ čo v roku 2015 sa uskutočnilo v partizánskej pôrodnici 392 pôrodov, v roku 2016 ich bolo už 553 a vlani sa číslo vyšplhalo na 600. Minulý rok sa v nemocnici narodilo o 40 chlapcov viac, ako dievčat a jedna mamička priviedla na svet dvojičky. Najčastejšie dievčenské mená, aké rodičia dávali svojim novorodencom, boli Ema, Natália a Sofia. Medzi chlapcami dominovali mená ako Jakub, Adam a Matej.

Nemocnica poskytuje mamičkám predpôrodnú prípravu, ktorej sa vlani zúčastnilo 215 záujemkýň a po pôrode pomoc skúsenej neonatologičky. Tá mamičky učí, ako sa správne starať o bábätko. Pôrodnica zároveň podporuje takzvaný rooming in, teda umiestnenie matky a novorodenca v jednej izbe v ich bezprostrednej vzájomnej blízkosti  či prítomnosť blízkej osoby pri pôrode.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 18.04.2019

Stredná zdravotnícka škola v Košiciach bude mať virtuálnu anatomickú učebňu

Aké svaly má človek v tele, kadiaľ prechádzajú cievy či z koľkých častí sa skladá kostra sa budú študenti Strednej zdravotníckej školy na Kukučínovej ulici v Košiciach učiť v 3D priestore. V súťaži, ktorú organizovala sieť nemocníc Svet zdravia, spoločnosť Samsung a Virtual Medicine, totiž vyhrali zriadenie virtuálnej anatomickej učebne (VAU). Porazili ďalších 16 stredných zdravotníckych škôl.

Aktuality 15.04.2019

Workshop endoskopie v nemocnici Rimavská Sobota

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice Svet zdravia Rimavská Sobota v spolupráci so spoločnosťou RADIX spol. s r. o.  a Medtronic Slovakia s. r. o. zrealizovalo prvý Endoskopický workshop na tému laparoskopická hysterektómia.

Aktuality 15.04.2019

Prevádzka call centra počas veľkonočných sviatkov

Prevádzka call centra bude počas veľkonočných sviatkov dostupná pre klientov nasledovne:

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO