Aktuality, Svet Zdravia, Žiar nad Hronom    19.09.2014

Pacienti v Žiari nad Hronom sa môžu tešiť na zvýšený komfort

Svet zdravia dnes oficiálne predstavil prvé výrazné realizované investície do zvýšenia komfortu pacientov v Žiari nad Hronom. V spolupráci so zdravotnou poisťovňou Dôvera boli na chirurgickom oddelení vybudované dve nové VIP izby a aj v tejto nemocnici sa uskutočnila generálna výmena lavičiek.

Celkovo tak v nemocničných čakárňach pribudlo 91 nových lavičiek s 354 pohodlnými miestami na sedenie (v celej sieti Svet zdravia je to 1200 lavičiek s vyše 4100 miestami na sedenie).

Nové nadštandardné VIP izby na chirurgickom oddelení predstavujú najvyššiu úroveň pohodlia v rámci skupiny Svet zdravia. Súčasťou ich vybavenia je harmonický interiér, moderný nábytok, LCD televízor, samostatná kúpeľňa so sprchovým kútom a s toaletou. Na zvýšenie bezpečnosti pacientov bol inštalovaný aj bezdrôtový signalizačný systém sestra – pacient značky TREX. Slúži na privolanie pomoci, zvyšuje psychickú pohodu pacienta a zároveň výrazne uľahčuje prácu personálu. Poplatok za jednu noc je 20 €, poistenci Dôvery majú 50 % zľavu.

VIP izba v ZH na chirurgickom odd.jpg

VIP izba v ZH na chirurgickom odd 2.jpg

Projekt nových lavičiek vznikol na základe iniciatívy Pekná nemocnica. V rámci nej mali všetci zamestnanci možnosť navrhnúť, ako by bolo možné skrášliť a zútulniť priestory nemocníc Svet zdravia. Práve lavičky patria k najkritizovanejším v slovenských nemocniciach. Často sú zničené a pôsobia odpudivo. Ich počet je navyše nedostatočný a pacienti pri čakaní nemajú zabezpečené dostatočné pohodlie. Generálna výmena všetkých lavičiek prinesie nový štandard v čakárňach dvanástich nemocníc Sveta zdravia na Slovensku. Nové lavičky sa vyznačujú dobrou ergonómiou sedadiel, odolnosťou a jednoduchou hygienickou údržbou.

„Naši zamestnanci aj pacienti sa zhodli, že lavičky v nemocničných čakárňach sú významným problémom. Dnes prezentujeme generálne riešenie, ktoré prináša nový komfortný a hygienický štandard vo všetkých dvanástich nemocniciach,“ zdôraznil Ľuboš Lopatka, generálny riaditeľ regionálnej siete nemocníc Svet zdravia, a. s.

„O technické zariadenie nemocníc sa nemá starať zdravotná poisťovňa. Našli sme však spôsob, ako túto investíciu finančne pokryť, nemocnice boli ochotné spolupracovať, tak sme pomohli nad rámec našich povinností,“ uviedol Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

Sestry zo ZH na novych lavickach.jpg

 Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 22.09.2020

Nemocnica Svet zdravia Svidník sa stala súčasťou národnej kampane Týždeň dobrovoľníctva

Týždeň dobrovoľníctva 2020 je realizovaný s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a organizácie Iuventa - Slovenský inštitút mládeže.

Blog 22.09.2020

Starostlivosť o dieťa s celiakiou

Celiakia je trvalá neznášanlivosť imunitného systému voči lepkovej bielkovine gluténu, ktorý sa nachádza v mnohých druhoch obilia, ako je pšenica, raž, jačmeň, špalda, ovos...

Aktuality 17.09.2020

Východné Slovensko súrne potrebuje nové centrá intervenčnej rádiológie

Michalovská nemocnica je technologicky pripravená, žiada však väčšiu podporu zo strany najväčšej štátnej zdravotnej poisťovne.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO