Blog, Procare, Rady lekárov, Vlog    22.06.2017

Môže vám preventívna prehliadka zachrániť život?

Mnoho ochorení začína práve tým, že o nich nevieme. Preventívna prehliadka najčastejšie odhalí ochorenia, ktoré sú už v pokročilejšom štádiu ako si myslíme.

Aké ochorenia je možné včasne diagnostikovať prostredníctvom preventívnej prehliadke?

Keď začnú prvé signály toho, že je nejaké ochorenie v organizme, väčšinou to už nebýva začiatočné štádium ochorenia.“, vysvetľuje MUDr. Alexandra Kmiecik. Práve preto je preventívna prehliadka ideálna forma prevencie, ktorá pomáha včasne odhaľovať rôzne ochorenia. Najčastejšie sa vďaka preventívnej prehliadke diagnostikujú ochorenia ako:

  • Hyperlipidémia, t.j. zvýšená hladina lipidov (tukov) v krvi, vrátane cholesterolu a triglyceridov,
  • Poruchy funkcie pečene,
  • Zvýšené alebo znížené hodnoty leukocitov,
  • Rozličné anémie,
  • Poruchy krvného obrazu a iné.

Z rozboru moču, ktorý je súčasťou preventívnej prehliadky, vieme diagnostikovať aj ochorenia ako cukrovka alebo obličkové ochorenia. V prípade, že sa necítite dobre alebo pozorujete príznaky ochorenia, nepodceňujte to, ale navštívte svojho lekára.Viete aké jednoduché opatrenia vám vedia zlepšiť váš zdravotný stav? Pozrite si tretiu časť zo série našich videí o Komplexných preventívnych prehliadkach.

Zaujímať by vás mohlo aj:  Čo dokáže odhaliť preventívna prehliadka?Na čo máte nárok v rámci preventívnej prehliadky?

Páčia sa vám rady našich lekárov? Buďte prvý, kto sa dozvie o ďalších novinkách a zaujímavostiach z nášho blogu O zdraví. Prihláste sa na odber noviniek e-mailom na našej webovej stránke.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 23.11.2021

Nepodceňujte účinnosť vitamínov. Sú viac než potrebné

Ktoré vitamíny je vhodné brať v studených mesiacoch? Ako sa prejavuje nedostatok niektorých vitamínov v tele? Odpovede aj na tieto otázky vám prezradí imunologička MUDr. Dušana Žinčáková.

Blog 19.11.2021

Prečo je dôležité užívanie vitamínov?

Vitamíny. Pojem, s ktorým sa už stretol každý z nás. Viete, ako ich správne užívať? Alebo či je dôležité dodržiavať dennú odporúčanú dávku? Odpovede aj na tieto otázky vám prezradí imunologička MUDr. Dušana Žinčáková

Blog 27.10.2021

Jana Hospodárová odkazuje Slovenkám: Ženy, nebojte sa mamografie!

3 sekundy. Približne toľko trvá vyhotovenie jednej snímky na mamografe, ktorá môže žene zachrániť život. Mamografické vyšetrenie by mali ženy po štyridsiatke absolvovať každé dva roky. Na Slovensku však na pravidelné preventívne prehliadky chodí približne len 25 % žien tejto vekovej kategórie, čo je v porovnaní s Českou republikou takmer o 60 % žien menej. Rakovina prsníka je pritom ochorenie, na ktoré u nás zomiera najviac žien.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO