Aktuality, Svet Zdravia, Michalovce    20.11.2018

Michalovská nemocnica oslavuje prvé narodeniny: Chystá deň otvorených dverí

Nová Nemocnica Svet zdravia Michalovce, ktorú slávnostne otvorili vlani v novembri, oslavuje svoje prvé narodeniny. V sobotu 24. novembra preto otvorí svoje brány pre všetkých návštevníkov. Tí budú môcť nazrieť do priestorov dvoch oddelení, čakajú na nich diskusie s lekármi, narodeninová kvapka krvi, virtuálny atlas ľudského tela či koncert Tomáša Bezdedu, s ktorým nemocnica odštartuje dobrovoľnícky projekt Krajší deň. Deň otvorených dverí sa uskutoční od 10.00 do 16.00 h a chýbať nebude ani narodeninová torta.

Urgentný príjem nemocnica Michalovce

 

„Presne vlani v novembri sme po vyše dva a pol ročnej výstavbe slávnostne otvárali novú, modernú michalovskú nemocnicu. Držali sme jej palce, aby si ju obľúbili pacienti i zamestnanci, aby sme sa dokázali rýchlo zžiť s novými procesmi a poskytovali vysoko kvalitnú zdravotnú starostlivosť. Dnes máme za sebou prvý rok prevádzky a hoci je pred nami ešte viacero výziev, zvládli sme ho úspešne. Teraz to chceme osláviť spoločne s našimi pacientmi a obyvateľmi regiónu,“ uviedol riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Michalovce Marián Haviernik.

Môžu nahliadnuť na oddelenia i diskutovať s lekármi

Celý program, ktorý bude moderovať Jana Hospodárová, odštartuje vo vestibule nemocnice o 10.00 h. Návštevníci budú môcť v sprievode personálu nemocnice nahliadnuť do klastra žena a dieťa (pediatria) a chirurgického klastra (urológia). Štyri koordinované prehliadky sa budú konať vždy každú celú hodinu v čase od 11.00 do 14.00 h.

Na prízemí nemocnice bude zároveň prebiehať pestrý sprievodný program. Počas celého dňa môžu záujemcovia diskutovať s lekármi michalovskej nemocnice na rozličné témy. O tom, akých nepriateľov má pečeň, či je dieťa doma v bezpečí, o výmene kĺbov, bolesti chrbtice, syndróme diabetickej nohy, rakovine prsníka alebo ako si poradiť s kašľom – aj to sa návštevníci dozvedia počas siedmych diskusií s lekármi.

Keďže nemocnica oslavuje jeden rok, nebude chýbať ani narodeninová torta. Symbolicky z nej príde spolu s mamou sfúknuť sviečku aj malý Maximilián, jedno z prvých detí, ktoré sa narodilo v novej michalovskej nemocnici. Chlapček bude tie svoje prvé narodeniny oslavovať v polovici decembra.

Pacientom spestria hospitalizáciu dobrovoľníci

V michalovskej nemocnici v sobotu odštartujú aj dobrovoľnícky projekt Krajší deň. V rámci neho budú detským a starším pacientom chvíle strávené v nemocnici spríjemňovať dobrovoľníci. Prečítajú im noviny, vypočujú trápenia, zahrajú sa spoločenské hry alebo len budú mlčky nablízku. Počas dňa otvorených dverí sa môžu záujemcovia na dobrovoľníctvo prihlásiť, stretnúť sa s inými dobrovoľníkmi a dozvedieť sa o projekte viac.

Ambasádorom Krajšieho dňa v michalovskej nemocnici sa stal spevák Tomáš Bezdeda. V nemocnici zahrá počas odštartovania projektu o 13:00 h a od 15.30 h sa návštevníci môžu tešiť aj na jeho polhodinový koncert.

Narodeninová kvapka krvi

Počas dňa si môžu návštevníci nechať zmerať tlak krvi, hladinu glykémie, zistiť krvnú skupinu či pomasírovať ruky a dlane. Medzi 9.00 a 13.00 h budú mať možnosť na hematologicko-transfúziologickom oddelení darovať najvzácnejšiu tekutinu v rámci narodeninovej kvapky krvi. Aké svaly má človek v tele, kadiaľ prechádzajú cievy či z koľkých častí sa skladá kostra si zase budú môcť pozrieť pomocou virtuálnej reality v 3D priestore.

Počas interaktívneho predstavenia Kúzelná fyzika sa bude experimentovať a návštevníci zažijú fyzikálne kúzla. Pre deti budú pripravené aj tvorivé dielne a plátna na maľovanie. Finálne obrazy nemocnica následne umiestni v onkologickom pavilóne a deti si zároveň spoločne vyrobia náramky priateľstva. Všetky informácie o dni otvorených dverí v michalovskej nemocnici záujemcovia nájdu na www.svetzdravia.com/dod.

Viac o nemocnici

Do novej nemocnice sa prví pacienti začali sťahovať začiatkom decembra minulého roku. Nemocnica má operačné sály so superčistým vzduchom, organizačnú štruktúru zloženú z klastrov, vyše 300 lôžok, centrálnu prípravovňu liekov, komfortné pôrodné izby či urgentný príjem s modernou triážou na triedenie pacientov, ktorých bezpečnosť zaručia čiarové kódy.

Funguje podľa najmodernejších zahraničných štandardov, aj preto dostala prívlastok nemocnica novej generácie. Pre celé východné Slovensko sa má stať nadregionálnym centrom pre akútnu medicínu. Zdravotnú starostlivosť poskytuje v rámci verejného zdravotného poistenia.

V piatok 16. novembra nemocnica spustila búracie práce starého chirurgického pavilónu, na mieste ktorého má vyrásť nová poliklinika. S nemocnicou bude prepojená dvojpodlažným traktom a prvých pacientov by mala privítať začiatkom roku 2021.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 15.02.2019

Na darovanie krvi v Spišskej Novej Vsi lákali aj bubnovačkou

Do spišskonovoveskej nemocnice na Valentína zavítali snehuliak Olaf, Edo Drewo ako živý strom, choduliari, žonglér Stano či tanečné duo Heads Ball Ladies. A po ceste so sebou volali všetkých, ktorí chceli urobiť dobrý skutok a darovať krv. Nemocnica Svet zdravia Spišská Nová Ves totiž 14. februára organizovala Valentínsku kvapku krvi.

Virtuálna anatomická učebňa

Aktuality 13.02.2019

Školy môžu súťažiť o virtuálnu anatomickú učebňu

Aké svaly má človek v tele, kadiaľ prechádzajú cievy či z koľkých častí sa skladá kostra sa môžu učiť študenti stredných zdravotníckych škôl v 3D priestore. V súťaži, ktorú organizuje Svet zdravia, Samsung a Virtual Medicine, totiž môžu pre svoju školu získať zriadenie virtuálnej anatomickej učebne. Stačí, ak svoju školu zaregistrujú na www.ucebnavau.sk a natočia videoprezentáciu, čas majú do 10. marca.

Valentínska kvapka krvi v Nemocnici Svet zdravia Svidník

Aktuality 13.02.2019

Láska ma veľa podôb

Výstižný výrok pre Valentínsku kvapku krvi. Táto  kampaň trvá tento rok od 14.02.2019 do 21.03.2019. Nemocnica Svet zdravia Svidník sa taktiež zapojila do tejto kampane a v každú pracovnú stredu na Hematologicko – transfúziologickom oddelení môžu darcovia krvi prísť pomôcť inému človeku v zdravotnej núdzi aj takouto formou.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO