Aktuality, Krajší deň Svidník, Svidník    15.01.2020

Betlehémske svetlo v nemocnici vo Svidníku nechýbalo ani tieto Vianoce

Pred rokom to bol nápad, teraz sa z toho pomaly stáva tradícia. Dobrovoľníci z Dobrovoľníckeho centra Krajší deň vo Svidníku už druhý krát priniesli do nemocnice Betlehémske svetlo.

 

V čase, keď väčšina z nás oddychuje a trávi čas s rodinou rozhodli sa dvaja dobrovoľníci znova vymeniť pohodlie za dobrovoľníčenie. Pred štedrou večerou prišli pozdraviť a potešiť tých, ktorí pre svoj zdravotný stav nemôžu byť vo svojich domovoch. Svetlo rozdávali 24. 12. 2019 v čase od obeda službukonajúcim zamestnancom s prianím radosti, veselosti, lásky a zdravia. “Je samozrejme, že aj tento rok sme chceli ísť rozdávať svetlo”, povedali dobrovoľníci a dodali, že nie je nič dôležitejšie ako úsmev, ktorý vyčarili pri návšteve jednotlivých oddelení. Rozdávanie Betlehémskeho svetla v nemocnici vo Svidníku sa stalo súčasťou ich Vianoc.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 24.02.2020

Umelá inteligencia v nemocniciach Svet zdravia: Radí pri pacientoch po cievnej mozgovej príhode

Výsledky každého pacienta s podozrením na cievnu mozgovú príhodu od tohto mesiaca hodnotí v galantskej nemocnici aj umelá inteligencia. Sieť nemocníc Svet zdravia, do ktorej patrí aj tá v Galante, totiž od februára zaviedla do siedmich svojich nemocníc systém e-Stroke Suite od spoločnosti Brainomix.

Aktuality 21.02.2020

Valentínska kvapka krvi 2020 v rožňavskej nemocnici

Územný spolok SČK tohtoročnú Valentínsku kvapku krvi opäť realizoval na pôde Nemocnice s poliklinikou sv. Barbory Rožňava, a. s.. Kampaň podporili nielen skúsení viacnásobní darcovia, ale zapojilo sa i množstvo prvodarcov - študentov stredných škôl SOŠ technickej, Gymnázia Pavla Jozefa Šafárika či Obchodnej akadémie v Rožňave.

Aktuality 21.02.2020

Valentínske darovanie krvi v Trebišove

Valentínsky piatok sa niesol v Trebišove v duchu pomoci druhým. Na hematologicko- transfúznom oddelení sa zišlo takmer 50 darcov, ktorí prišli nezištne darovať to najcennejšie, svoju krv.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO