Blog, Svet Zdravia, Rožňava    08.06.2016

Začiatok letnej sezóny psychiatrickej liečebne

 

V priestoroch parku pre pacientov psychiatrickej liečebne v rožňavskej nemocnici začala letná sezóna.

V mesiaci máj, mimo iných aktivít, zamestnanci psychiatrickej liečebne zorganizovali v  parku deň hier a súťaží spojený s opekaním mäsových výrobkov.

Ako hostia boli pozvaní aj klienti DSS Jasanima, s ktorými naši pacienti s entuziazmom súťažili o prvé priečky v bocci, zároveň sa zapájali do iných športových aktivít a regenerovali na čerstvom vzduchu. Z nášho pohľadu je park obrovským prínosom pre psychiatrickú liečebňu. Našiel mnohoraké využitie, v letných mesiacoch tu prebiehajú psychoterapie, kognitívne tréningy, pacienti sa aktívne zapájajú do záhradníckych činností ako sadenie kvetov, do realizácie a úprav okrasnej skalky. Z tohto dôvodu vnímame park ako neoddeliteľnú súčasť psychosociálnej rehabilitácie u pacientov s duševným ochorením. 

DSC_0035.JPG 
 Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.02.2018

Humenská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Humenné dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Michalovská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Michalovce dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Začína sa štvrtý ročník súťaže Medik roka 2018

Sieť nemocníc Svet zdravia vyhlasuje spoločne s partnermi už štvrtý ročník odbornej súťaže určenej pre študentov 5. a 6. ročníka lekárskych fakúlt Medik roka 2018. Budúci lekári v odbore všeobecné lekárstvo si v nej môžu preveriť a zmerať svoje teoretické poznatky. Aprílové vyvrcholenie súťaže v Michalovciach ponúkne následne 20 finalistom kombináciu odborných workshopov a napínavého súťaženia v praktických podmienkach skutočnej nemocnice. Na jedného víťaza čaká finančná výhra v hodnote 3000 eur. Všetkým finalistom bude súčasne ponúknuté garantované pracovné miesto v nemocnici siete Svet zdravia, traja najlepší si budú môcť vybrať oddelenie podľa vlastného výberu. Registrácia do súťaže prebieha na stránke www.medikroka.sk do 18. marca 2018.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO