Aktuality, Rimavská Sobota    24.10.2022

Všeobecná nemocnica Rimavská Sobota si pripomenula Svetový deň výživy

Všeobecná nemocnica Rimavská Sobota si pripomenula Svetový deň výživy, ktorý každoročne pripadá na 16.októbra.

V spolupráci s Gymnáziom I. Kraska v Rimavskej Sobote si naša zamestnankyňa Mgr. Dorota Balciarová, nutričná terapeutka, pripravila prednášku o vyváženej strave, pohybe a pitnom režime. Žiakom priblížila potravinovú pyramídu a vysvetlila ako pracuje náš metabolizmus. Témou k diskusii bol aj denný jedálniček s prepočtom spotreby energie. Na záver žiaci absolvovali test a boli odmenení bio jabĺčkom.

Aj takouto formou posilňujeme v deťoch výchovu k zdravému životnému štýlu.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 05.12.2022

Policajná kvapka krvi

Zamestnanci Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach v spolupráci s Hematologicko-transfúziologickým oddelením Nemocnice Svet zdravia Michalovce zorganizovali policajnú kvapku krvi.

Aktuality 30.11.2022

Pacienti v rimavskosobotskej nemocnici sa liečia v jedinečnej miestnosti

Vôňa, hudba, zvukové či svetelné prvky, príjemné prostredie – aj takto sa dnes liečia pacienti na psychiatrickom oddelení v rimavskosobotskej nemocnici. Snoezelen je nová terapeutická metóda navodzujúca atmosféru uvoľnenia a dôvery. Využíva sa pri liečbe pacientov s ťažkým mentálnym a zmyslovým postihnutím, ale aj pri mnohých ďalších druhoch psychických ochorení. Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota začala ako jedna z prvých nemocníc na Slovensku využívať miestnosť a terapiu Snoezelen na jeseň tohto roka. Už teraz, napriek krátkemu obdobiu, sa ukazujú jej pozitívne účinky pri liečbe pacientov aj psychohygiene zamestnancov.

Aktuality 29.11.2022

Kemp mladých internistov

V rožňavskej nemocnici sa uskutočnil Kemp mladých internistov zo siete nemocníc Svet zdravia. Počas troch dní mali možnosť načerpať nové skúsenosti a navzájom sa spoznať.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO