Aktuality, Vranov nad Topľou    14.10.2020

Vedúca sestra z vranovskej nemocnice získala ocenenie Biele srdce

Vedúca sestra centrálnych operačných sál a urgentného príjmu Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou Mária Baschierová získala prestížne ocenenie Biele srdce. Udelila jej ho Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek, ktorá aj tento rok oceňovala výnimočné osobnosti z oblasti zdravotníctva.

 

„Ocenenie ma veľmi prekvapilo a potešilo. Prijímam ho s veľkým rešpektom a pokorou a zároveň ho beriem aj ako poďakovanie za moju prácu,“ reagovala Mária Baschierová na ocenenie.

Mária hovorí, že svoje rozhodnutie stať sa zdravotnou sestrou nikdy neoľutovala a opäť by sa preň rozhodla. Má za sebou dnes už 40-ročnú prax, počas ktorej zažila veľa pekných, no neraz aj ťažkých chvíľ.

„Ale spokojnosť pacientov, ich úsmev na tvári a slová ĎAKUJEM SESTRIČKA  sú pre mňa najväčšou odmenou. Ak však svoju prácu chcete robiť s láskou, venovať sa jej naplno a obetovať sa, musíte mať podporu aj zo strany rodiny. A ja som to šťastie mala. Neustále dostávam veľkú podporu od mojich najbližších, manžela, detí,“ hovorí Mária Baschierová.

A prečo si svoje povolanie Mária vlastne vybrala? Hovorí, že niekto má z bieleho plášťa strach, ale jej sa práve ten biely plášť zapáčil a aj preto sa rozhodla podať si prihlášku na Strednú zdravotnú školu v Prešove.

„Svoju prácu zároveň vnímam nie ako povolanie, ale ako poslanie pomáhať druhým. Myslím si, že každá  študentka ošetrovateľstva  pri výbere  svojho povolania musí predovšetkým vedieť, čo táto profesia človeku berie a čo dáva. A musí byť  empatická a obetavá, povedať milé slovo, pohladiť pacientovi dlaň, mať veľké srdce a v ňom kopec lásky. A keď prídu ťažké chvíle, kedy pacient už stráca šancu na uzdravenie, dať dostatok podpory,“ hovorí Mária.

Ocenenie Biele srdce je podľa Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek symbolom starostlivosti, vedomostí a ľudskosti, ktorá napĺňa prácu a ducha ošetrovateľstva. Koncom septembra (25.9.) ho získalo celkovo 31 sestier a pôrodných asistentiek z celého Slovenska. Zo siete nemocníc Svet zdravia si ocenenie okrem Márie Baschierovej odniesla aj Monika Feketeová z dunajskostredskej nemocnice a Radoslava Cifríková z partizánskej nemocnice.

O Márii Baschierovej

Ako zdravotná sestra v zdravotníctve pracuje už 40 rokov. Jej oddanosť k rodnému mestu je taká veľká, že od začiatku svojej profesionálnej kariéry pôsobí v regionálnej nemocnici vo Vranove nad Topľou. Počas uplynulých rokov stála pri zrode mnohých nových klinických ošetrovacích jednotiek vo vranovskej nemocnici.

Je temperamentná, energická a zodpovedná. Kolegyne a kolegov neustále podporuje v profesionálnom raste a podieľa sa na výchove novej generácie sestier. Oduševnene a s pokorou dlhých 15 rokov zastávala funkciu prezidentky Regionálnej komory sestier a pôrodných asistentiek so sídlom vo Vranove nad Topľou.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 26.10.2020

Reakcia MUDr. Mareka Pytliaka na odkaz pre svidnícku nemocnicu

Člen krízového štábu MUDr. Peter Visolajský a predseda Zachráňme zdravotníctvo odkázal svidníckym zdravotníkom: „Vaša nemocnica je malá a bezvýznamná“.

Aktuality 22.10.2020

Manažment – diagnostika a liečba pacientov s náhlou cievnou mozgovou príhodou

Dňa 9. septembra 2020 sa pod záštitou Neurologického oddelenia nemocnice  v Galante, konalo multiodborové stretnutie radiologických a neurologických pracovísk z viacerých nemocníc na tému diagnostika a liečba cievnych mozgových príhod.

Aktuality 21.10.2020

Prvý onko-gynekologický online workshop v michalovskej nemocnici. Pomáhalo aj hlasom ovládané robotické rameno

V Nemocnici Svet zdravia Michalovce sa pod vedením MUDr. Marcela Vanča z Masarykovej nemocnice v Ústí nad Labem a primára onko-gynekologického oddelenia MUDr. Jána Bujňáka uskutočnil v spolupráci s firmami Ultramed, Medirecord, Johnson, Promedeus a Medtronik šiesty endoskopický workshop, ktorý bol vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu po prvýkrát vysielaný online a naživo cez internú sieť nemocnice.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO