Aktuality, Žiar nad Hronom    06.04.2021

V žiarskej a banskoštiavnickej nemocnici si pripomínajú Deň lekárov

V Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom a Banská Štiavnica si pripomínajú Deň lekárov, ktorý je 30. marca.

 

Riaditeľ nemocnice Ivan Mokrý pri tejto príležitosti poďakoval za každodennú náročnú prácu lekárom oboch nemocníc i lekárom polikliniky ProCare v Žiari nad Hronom.

„Som hrdý na to, že na našich pracoviskách pracuje mnoho výnimočných lekárok a lekárov, ktorí vkladajú do svojej práce srdce. Ďakujem im za energiu a čas, ktorú venujú pacientom. Zaslúžia si našu úctu,“ uviedol.

Pri tejto príležitosti riaditeľ nemocnice odovzdal desiatkam lekárov nemocníc a polikliniky malú pozornosť a odznak – červený karafiát, ktorý je symbolom tohto dňa.

Nemocnica taktiež započala novú tradíciu – ocenila najdlhšie slúžiacich kolegov a tých, ktorí dosiahli za obdobie posledného roka svoje okrúhle pracovné jubileum. Už viac ako 40 rokov sa o pacientov v žiarskej nemocnici stará MUDr. Peter Benický, ktorý pôsobí na pracovisku funkčnej diagnostiky ako vedúci lekár. Okrúhle dvadsiate pracovné výročie oslavuje tento rok MUDr. Bronislava Berndtová, ktorá pôsobí na neurologickom oddelení žiarskej nemocnice. V nemocnici v Banskej Štiavnici zase pôsobí už dokonca vyše 50 rokov MUDr. Mikuláš Nagy, aktuálne ako vedúci lekár fyziatricko-rehabilitačného oddelenia.

Deň lekárov si pripomínali v celej sieti nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare. Celkovo ocenili 123 lekárov v 27 entitách vrátane troch lekárov Pracovnej zdravotnej služby. Najviac ocenených bolo medzi lekármi pôsobiacimi v sieti vyše 40 rokov. V ProCare a Svet zdravia však pracuje aj šesť lekárov, ktorí sa starajú v nemocnici o pacientov už viac ako 50 rokov!

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 13.04.2021

Michalovská a spišskonovoveská nemocnica začína výjazdovo očkovať

V našej sieti nemocníc Svet zdravia začínajú fungovať v rámci spišskonovoveskej a michalovskej nemocnice výjazdové očkovacie služby (VOS). Očkovať budú klientov a zamestnancov zariadení sociálnych služieb.

Aktuality 06.04.2021

Poďakovanie pre rožňavskú nemocnicu za organizáciu očkovania

Rožňavská nemocnica zriadila vakcinačné centrum, ktoré sa nachádza v poliklinike pre dospelých (0. poschodie) a očkuje každý pracovný deň. Počas marca zdravotníci podali vakcínu aj pánovi Tiborovi Krištofovi, ktorý nemocnici napísal takéto poďakovanie.

Aktuality 06.04.2021

Medzinárodný deň lekárov v galantskej nemocnici

V rámci celej siete sme si tento rok 30. marca pripomenuli Medzinárodný deň lekárov.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO