Aktuality, Topoľčany    14.01.2022

V topoľčianskej nemocnici sa vlani narodilo najviac detí za posledné roky

V Nemocnici Svet zdravia Topoľčany sa počas minulého roka uskutočnilo 731 pôrodov. V pôrodnici sa vlani narodilo 374 dievčat a 370 chlapcov. Dvojičky porodilo až 13 mamičiek, čo je v porovnaní s minulými rokmi niekoľkonásobne viac.

Najčastejšími menami, ktoré rodičia vybrali pre svoje novonarodené dievčatká, boli Nina, Karolína a Mia. U chlapcov dominovali mená Jakub, Michal a Samuel.

V pôrodnici v Topoľčanoch každý rok stúpa počet pôrodov. Kým v roku 2018 sa tam uskutočnilo 580 pôrodov, v roku 2019 ich bolo 633 a v roku 2020 už 680. Minulý rok sa opäť zvýšil počet pôrodov o 51, čo je najvyšší počet pôrodov za posledné roky, a to hlavne vďaka osobnému prístupu personálu a ústretovosti v plnení požiadaviek rodičiek a ich sprevádzajúcich osôb.

Zdravotníkom topoľčianskej pôrodnice sa počas minulého roka podarilo pomôcť a uľahčiť pôrod aj mamičke, ktorej počas tehotenstva zomrel manžel na ochorenie COVID-19.

„Mamička v našej nemocnici po absolvovaní poradní pre tehotné porodila donoseného zdravého novorodenca. Nemocnica jej poskytla pobyt v nadštandardnej izbe, zabezpečila odber pupočníkovej krvi a tkaniva pupočníka na uchovanie. Televízia JOJ sfilmovala príbeh tejto mamičky a uverejnila ho v relácii „V siedmom nebi“. Zároveň mamičku finančne podporila a vďaka tomu uľahčili jej ťažký osud a pre dieťatko to bude lepší štart do života,“ hovorí Zlatica Halmová, námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice Svet zdravia Topoľčany.

V pôrodnici priviedlo vlani na svet svoje dieťatko 12 COVID pozitívnych mamičiek. Ani u jedného novorodenca sa koronavírus nepotvrdil.

Topoľčianska nemocnica umožňuje mamičkám vytvoriť si s personálom individuálny pôrodný plán. Minulý rok túto možnosť využilo 32 rodičiek. Nemocnica rovnako poskytuje laktačné poradenstvo, realizuje predpôrodnú prípravu či rooming in systém a mamičky si môžu z nemocnice požičať domov aj monitor dychu pre svoje bábätko.

„Certifikovaná laktačná poradkyňa poskytuje laktačné poradenstvo v oblasti laktácie mamičkám aj po prepustení z pôrodnice, čo ženy s obľubou využívajú. Všetci zdravotnícki pracovníci gynekologicko-pôrodníckeho a neonatologického oddelenia pristúpili online formou k ďalšiemu vzdelávaniu v oblasti laktačného poradenstva. Jeho absolvovaním zvýšia svoje vedomosti, ktoré následne odovzdajú mamičkám,“ pokračuje námestníčka.

Za uplynulý rok sa tiež v Nemocnici Svet zdravia Topoľčany zlepšilo personálne aj prístrojové vybavenie neonatologického oddelenia. V roku 2022 plánuje nemocnica rekonštrukciu pôrodnej sály.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 10.08.2022

Sieť polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia sa rozširuje o špecializované pracovisko Sportclinic

V sieti polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia pribudlo nové pracovisko. Najnovším členom sa stala bratislavská športová klinika Sportclinic, ktorá sa venuje nielen vrcholovým, ale už aj rekreačným športovcom. V rámci polikliník ProCare ide o 14. pracovisko siete.

Aktuality 10.08.2022

Vo svidníckej a stropkovskej nemocnici vyrobili dobrovoľníci pre pacientov vejáre

Pacienti vo svidníckej a stropkovskej nemocnici dostali vlastnoručne vyrobené vejáre. Vytvorili ich pre nich dobrovoľníci nemocničného projektu Krajší deň, aby najmä starším pacientom spríjemnili horúce letné dni. Dobrovoľníci pre pacientov vyrobili až päť desiatok vejárov.

Aktuality 08.08.2022

Piknik v tráve s laktačnou poradkyňou v galantskej nemocnici

Pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia, sa galantská nemocnica rozhodla uskutočniť 1. 8. piknik mamičiek a budúcich mamičiek s laktačnými poradkyňami, ktoré pracujú v nemocnici.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO