Aktuality, Svet Zdravia, Krajší deň Svidník, Svidník    02.11.2018

Úcta k starším – posolstvo života

Tak, ako končí leto príchodom jesene, prichádza v živote človeka staroba. Tomuto procesu sa nedá vyhnúť, avšak vieme ju čiastočne ovplyvniť, spríjemniť a vieme si z nej vziať všetko krásne, čo nám ponúka. Jeseň nám v jednom zo svojich mesiacov pripomína vzácnu cnosť človeka – úctu.

 

Október – mesiac úcty k starším si pripomenuli aj v posledný októbrový deň v Nemocnici Svet zdravia Svidník.

Riaditeľ Slavko Rodák, námestníčka pre ošetrovateľstvo Dana Kopčová a dobrovoľníci z Dobrovoľníckeho centra Krajší deň prišli pozdraviť seniorov hospitalizovaných na doliečovacom a geriatrickom oddelení a poďakovať im za všetko, čo spravili pre svoje deti i spoločnosť. Zmyslom každého života by mala byť schopnosť nadobudnuté životné skúsenosti odovzdávať budúcim generáciám.

Popriali im v živote hlavne zdravie a spokojnú starobu. Dobrovoľníci obdarovali seniorov pozdravmi, ktoré vyrobili v spolupráci so žiakmi Strednej zdravotníckej školy milosrdného Samaritána vo Svidníku. Zároveň potešili seniorov chutným ovocím.

Spoločne strávený čas sa niesol v duchu vrúcneho stisku rúk a slov, ktoré boli vpísané do ďakovných pozdravov: „Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi.“

Galéria



Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

V partizánskej nemocnici sa minulý rok narodilo vyše 600 detí.

Aktuality 17.01.2019

V partizánskej nemocnici sa minulý rok narodilo vyše 600 detí

V Nemocnici Svet zdravia Partizánske sa vlani narodilo 606 detí. Chlapcov prišlo na svet viac ako dievčat a šiestim mamičkám sa narodili dvojičky.

V žiarskej nemocnici sa vlani narodilo vyše 700 detí.

Aktuality 17.01.2019

V žiarskej nemocnici sa vlani narodilo vyše 700 detí

V Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom sa minulý rok narodilo vyše 700 detí. Chlapcov prišlo na svet o niečo viac ako dievčat a jedna mamička si domov z pôrodnice odniesla dvojičky.

Aktuality 17.01.2019

Karneval na Pediatrii

Dobrovoľníci nemocnice Svidník sa po prvýkrát rozhodli pripraviť pre detských pacientov netradičné popudenie vo forme karnevalu.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO