Aktuality, Svet Zdravia, Krajší deň Svidník, Svidník    02.11.2018

Úcta k starším – posolstvo života

Tak, ako končí leto príchodom jesene, prichádza v živote človeka staroba. Tomuto procesu sa nedá vyhnúť, avšak vieme ju čiastočne ovplyvniť, spríjemniť a vieme si z nej vziať všetko krásne, čo nám ponúka. Jeseň nám v jednom zo svojich mesiacov pripomína vzácnu cnosť človeka – úctu.

 

Október – mesiac úcty k starším si pripomenuli aj v posledný októbrový deň v Nemocnici Svet zdravia Svidník.

Riaditeľ Slavko Rodák, námestníčka pre ošetrovateľstvo Dana Kopčová a dobrovoľníci z Dobrovoľníckeho centra Krajší deň prišli pozdraviť seniorov hospitalizovaných na doliečovacom a geriatrickom oddelení a poďakovať im za všetko, čo spravili pre svoje deti i spoločnosť. Zmyslom každého života by mala byť schopnosť nadobudnuté životné skúsenosti odovzdávať budúcim generáciám.

Popriali im v živote hlavne zdravie a spokojnú starobu. Dobrovoľníci obdarovali seniorov pozdravmi, ktoré vyrobili v spolupráci so žiakmi Strednej zdravotníckej školy milosrdného Samaritána vo Svidníku. Zároveň potešili seniorov chutným ovocím.

Spoločne strávený čas sa niesol v duchu vrúcneho stisku rúk a slov, ktoré boli vpísané do ďakovných pozdravov: „Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi.“

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 13.11.2018

Pacientka s dlhoročnými bolesťami opäť chodí

V Nemocnici novej generácie v Michalovciach pred pár dňami absolvovala pacientka Natália Šandorová operáciu v krížovej časti chrbtice. Dnes už stojí na svojich nohách, čo je neuveriteľné. Do nemocnice prišla v stave, keď už stratila nádej na uzdravenie.

Aktuality 12.11.2018

Deň otvorených dverí NNG v Michalovciach

Pozývame vás na Deň otvorených dverí v Nemocnici novej generácie v Michalovciach v sobotu 24. novembra 2018 od 10:00 do 16:00 hod.

Aktuality 08.11.2018

Deň úcty k starším v nemocnici Banská Štiavnica

Aj jesenné dni na nemocničnom lôžku sa môžu zmeniť na krásne babie leto, ak ich dokážeme spoločne prežiariť najušľachtilejším ľudským citom, pretože my všetci - a zároveň každý jeden z nás - sme darom svetla, ktoré rozdávame, aj ktorého sme odrazom.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO