Aktuality, Svet Zdravia, Krajší deň Svidník, Svidník    02.11.2018

Úcta k starším – posolstvo života

Tak, ako končí leto príchodom jesene, prichádza v živote človeka staroba. Tomuto procesu sa nedá vyhnúť, avšak vieme ju čiastočne ovplyvniť, spríjemniť a vieme si z nej vziať všetko krásne, čo nám ponúka. Jeseň nám v jednom zo svojich mesiacov pripomína vzácnu cnosť človeka – úctu.

 

Október – mesiac úcty k starším si pripomenuli aj v posledný októbrový deň v Nemocnici Svet zdravia Svidník.

Riaditeľ Slavko Rodák, námestníčka pre ošetrovateľstvo Dana Kopčová a dobrovoľníci z Dobrovoľníckeho centra Krajší deň prišli pozdraviť seniorov hospitalizovaných na doliečovacom a geriatrickom oddelení a poďakovať im za všetko, čo spravili pre svoje deti i spoločnosť. Zmyslom každého života by mala byť schopnosť nadobudnuté životné skúsenosti odovzdávať budúcim generáciám.

Popriali im v živote hlavne zdravie a spokojnú starobu. Dobrovoľníci obdarovali seniorov pozdravmi, ktoré vyrobili v spolupráci so žiakmi Strednej zdravotníckej školy milosrdného Samaritána vo Svidníku. Zároveň potešili seniorov chutným ovocím.

Spoločne strávený čas sa niesol v duchu vrúcneho stisku rúk a slov, ktoré boli vpísané do ďakovných pozdravov: „Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi.“

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 18.04.2019

Stredná zdravotnícka škola v Košiciach bude mať virtuálnu anatomickú učebňu

Aké svaly má človek v tele, kadiaľ prechádzajú cievy či z koľkých častí sa skladá kostra sa budú študenti Strednej zdravotníckej školy na Kukučínovej ulici v Košiciach učiť v 3D priestore. V súťaži, ktorú organizovala sieť nemocníc Svet zdravia, spoločnosť Samsung a Virtual Medicine, totiž vyhrali zriadenie virtuálnej anatomickej učebne (VAU). Porazili ďalších 16 stredných zdravotníckych škôl.

Aktuality 15.04.2019

Workshop endoskopie v nemocnici Rimavská Sobota

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice Svet zdravia Rimavská Sobota v spolupráci so spoločnosťou RADIX spol. s r. o.  a Medtronic Slovakia s. r. o. zrealizovalo prvý Endoskopický workshop na tému laparoskopická hysterektómia.

Aktuality 15.04.2019

Prevádzka call centra počas veľkonočných sviatkov

Prevádzka call centra bude počas veľkonočných sviatkov dostupná pre klientov nasledovne:

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO