Aktuality, Galanta, Mammacentrum, Trebišov, Vranov nad Topľou    30.09.2019

TOP LEKÁR NA SLOVENSKU 2019

Odborný týždenník Zdravotnícke noviny aj tento rok už po piatykrát vyhlásil anketu TOP lekár na Slovensku vo viacerých kategóriách. Sieť nemocníc a polikliník ProCare a Svet zdravia sa do nej s radosťou zapojila a na základe nominácií z jednotlivých entít do ankety prihlásila deviatich výborných špecialistov. Piati lekári boli mimoriadne úspešní a stali sa víťazmi vo svojich kategóriách, medicínskych odboroch. Blahoželáme.

 

UROLÓGIA

MUDr. ONDREJ HAJDÚK, primár urologického oddelenia Nemocnica Svet zdravia Galanta

MUDr. ONDREJ HAJDÚK

primár urologického oddelenia Nemocnica Svet zdravia Galanta

Vďaka jeho pracovitosti, svedomitosti a odbornej erudovanosti dosahuje oddelenie výborné výsledky na poli diagnostiky a operatívy, a to aj napriek dlhodobo nepriaznivej personálnej situácii. MUDr. O. Hajdúk, ktorý galantskú urológiu vedie posledných 13 rokov, je v pravom zmysle slova dušou oddelenia. Svoje organizačné schopnosti preukázal tiež v situácii, keď bolo potrebné spojiť chirurgiu a urológiu do spoločného klastra s lepším využitím priestorových aj personálnych možností nemocnice. Pracovisko vďaka nemu odborne napreduje a poskytuje služby nad rámec regiónu.

 

 

OFTALMOLÓGIA

MUDr. MÁRIA HURČÍKOVÁ, primárka očnej JZS, hlavná lekárka siete ProCare a Svet zdravia pre oftalmológiu Nemocnica Svet zdravia Trebišov

MUDr. MÁRIA HURČÍKOVÁ

primárka očnej JZS, hlavná lekárka siete ProCare a Svet zdravia pre oftalmológiu Nemocnica Svet zdravia Trebišov

Očná JZS pod vedením pani primárky vykoná ročne do 3 500 výkonov, z toho približne 2 000 operácií sivého zákalu (katarakty), čím pracovisko v počte operácií každoročne zastáva popredné miesta v celoslovenských rebríčkoch. Vyhľadávajú ho nielen pacienti z celého južného Zemplína, ale aj z ďalších slovenských okresov a vďaka pani primárke a vysokej úrovni zdravotnej starostlivosti si roky drží svoje dobré meno. V minulosti sa očná JZS stala druhým najlepším pracoviskom na Slovensku s najvyšším počtom vykonaných operácií katarakty za rok.

 

 

GERIATRIA

MUDr. MARÍNA ROMANOVÁ, primárka doliečovacieho oddelenia Nemocnica Svet zdravia Vranov nad Topľou

MUDr. MARÍNA ROMANOVÁ

primárka doliečovacieho oddelenia Nemocnica Svet zdravia Vranov nad Topľou

Riadi sa slovami, že skutok bez lásky sám osebe nič neosoží, a aj preto sa už viac ako 20 rokov stará o pacientov v náročnom doliečovacom oddelení vranovskej nemocnice hlavne s veľkým srdcom. Svojím empatickým prístupom a každodenným úsmevom na tvári vlieva chorým optimizmus, silu a útechu v ich neľahkej situácii a za jej výnimočnosť v tomto smere ju oceňujú nielen pacienti, ale tiež kolegovia. Neustále sa pritom snaží zlepšovať starostlivosť o starších ľudí, preto sa aktívne podieľala aj na založení Domu ošetrovateľskej starostlivosti vo vranovskej nemocnici. Je predsedníčkou Spolku lekárov SLS vo Vranove nad Topľou a námestníčkou vranovskej nemocnice pre liečebno-preventívnu starostlivosť.

 

 

CHIRURGIA

MUDr. IVAN TURČAN, PhD., primár onkochirurgického oddelenia Mammacentra sv. Agáty v Banskej Bystrici

MUDr. IVAN TURČAN, PhD.

primár onkochirurgického oddelenia Mammacentra sv. Agáty v Banskej Bystrici

Podieľal sa na založení banskobystrického mammacentra ako prvej špecializovanej nemocnice na diagnostiku a liečbu rakoviny prsníka svojho druhu na Slovensku. Je vysoko erudovaným špecialistom, ktorý si neustále dopĺňa svoje vedomosti, zavádza do chirurgie prsníka nové onkoplastické postupy pre lepší estetický výsledok, no je hlavne lekárom s ľudským a empatickým prístupom ku pacientovi. Prednáša, je autorom odborných publikácií a pod jeho odborným vedením získalo mammacentrum plnohodnotné členstvo v prestížnej sieti Breast Centres Network i popredné umiestnenia v pacientskych rebríčkoch.

 

RÁDIOLÓGIA

MUDr. IVAN VULEV, PhD., MPH, FCIRSE

medicínsky riaditeľ, intervenčný rádiológ a neurorádiológ CINRE Bratislava

Je jedným z najlepších intervenčných rádiológov a mnohí ho označujú za kapacitu európskeho formátu. Zaslúžil sa o vznik odboru intervenčnej rádiológie na Slovensku. Je spoluzakladateľom Spoločnosti  kardiovaskulárnej a intervenčnej rádiológie pri Slovenskej lekárskej spoločnosti, získal prestížne ocenenie Európskej spoločnosti pre kardiovaskulárnu a intervenčnú rádiológiu (CIRSE). Dnes má CINRE, nemocnica a centrum, kde pôsobí, 160 zamestnancov a 60 lôžok. Chcú sa ďalej rozvíjať, zavádzať nové liečebné postupy a inovácie v intervenčnej liečbe, pomáhať a rozvíjať sa ďalej na úrovni doby.

 Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 26.05.2020

Trebišovská nemocnica vynovila hematologickú ambulanciu

Pacienti trebišovskej nemocnice môžu navštevovať novú hematologickú ambulanciu. Nemocnica začiatkom roka tri mesiace rekonštruovala dlhodobo nevyužívané priestory detského RTG pracoviska, do ktorých ambulanciu presunula a do prestavby investovala 42-tisíc eur.

Aktuality 26.05.2020

Pre koronavírus nemôžu cestovať? Zdravotníci svidníckej nemocnice si dávali každý deň kávu v inej časti sveta

Paríž, Benátky či New York. Zdravotníci svidníckej nemocnice si počas tohto týždňa mohli dať kávu každý deň v inej časti sveta. Vedenie nemocnice sa im aj takto chcelo poďakovať za zvládnutie epidémie koronavírusu a v čase, keď ešte nie je možné cestovať, ich na chvíľu vziať do rôznych známych metropol.

Aktuality 22.05.2020

Dar od Nadácie Križovatka pre nemocnicu v Rimavskej Sobote

Nadácia Križovatka získala od sponzorov pre pôrodnicu nemocnice Rimavská Sobota plienky ako dar. Poďakovanie za tento ušľachtilý dar patrí pani riaditeľke Táni Tomasch z nadácie Križovatka.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO