Aktuality, Svet Zdravia, Svidník    27.09.2017

Svidnícka nemocnica odmieta byť súčasťou predvolebnej kampane

Nemocnica funguje v normálnom režime a Svet zdravia má pre ňu pripravené ďalšie investície Nemocnica Svet zdravia Svidník odmieta byť zaťahovaná do predvolebného súboja v rámci vyššieho územného celku. Súčasne sa dištancuje od akýchkoľvek informácií, ktoré spochybňujú jej ďalšiu perspektívu.

„Pre dvoma týždňami sme pozvali poslancov mestského zastupiteľstva na pôdu nemocnice, kde sme im spravili odpočet pôsobenia siete Svet zdravia v tomto regióne. Spoločne sa prebrali najväčšie zrealizované investície, ktorých sumár za obdobie od roku 2012 až po súčasnosť dosahuje takmer 3,8 milióna eur. Nový počítačový tomograf, oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti, psychiatrická liečebňa, vynovené oddelenia, nové tepelné hospodárstvo, operačné sály alebo množstvo vymenených okien a podláh predstavovali projekty, ktoré boli financované prevažne zo súkromných zdrojov. Aj keď svidnícky región má dlhodobo demografické a migračné problémy, Svet zdravia nikdy svojím konaním nespochybnil význam a perspektívu tejto nemocnice. Dokonca ani fakt, že nemocnica nebola zaradená do zoznamu tých, ktoré budú môcť čerpať eurofondy napríklad na budovanie urgentných príjmov, zásadným spôsobom neohrozuje jej budúcnosť. Preto by sme radi požiadali všetkých verejných politických predstaviteľov, aby nezaťahovali našu nemocnicu do svojho predvolebného súboja. Namiesto pomoci nemocnici totiž týmto iba škodia,” zdôraznil Marek Duban, generálny riaditeľ siete polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia.

Všetky oddelenia svidníckej nemocnice fungujú v bežnom režime. Nemocnica aj bez samostatného urgentného príjmu dokáže poskytovať zdravotnú starostlivosť pre akútnych pacientov z blízkeho okolia. Má moderné oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti, kvalitné rádiologické zázemie, vynovené operačné sály a príjmové ambulancie. V tomto momente intenzívne hľadá atestovaných lekárov na gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, z ktorého, žiaľ, odchádza jej dlhoročná primárka.

„Požiadali sme predstaviteľov mesta o pomoc pri hľadaní nových lekárov pre našu pôrodnicu. Šírenie poplašných správ však pôsobí v tomto smere veľmi kontraproduktívne. Prosíme preto o zachovanie kľudu a rozvahy. Pre nemocnicu máme pripravený ďalší investičný rozvojový plán a kedykoľvek sme pripravení o ňom diskutovať aj na verejnosti,” doplnil Marek Duban.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 21.02.2018

Nové monitory dychu pre novorodencov pribudli aj v trebišovskej nemocnici

Novorodenecké oddelenie nemocnice Svet zdravia Trebišov dnes dostalo od Nadácie Križovatka sedem monitorov dychu pre novorodencov BabySense. Tie kontrolujú dýchanie dieťaťa a varujú v prípade jeho ohrozenia. Nadácia chce takto pomôcť predchádzať Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS). Mamičky si monitory dychu z trebišovskej nemocnice môžu požičať aj domov.

Aktuality 21.02.2018

Rožňavská nemocnica dostala pre novorodencov monitory dychu

Novorodenecké oddelenie nemocnice Svet zdravia Rožňava dnes dostalo od Nadácie Križovatka osem monitorov dychu pre novorodencov BabySense. Tie kontrolujú dýchanie dieťaťa a varujú v prípade jeho ohrozenia. Nadácia chce takto pomôcť predchádzať Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS).

Aktuality 19.02.2018

Humenská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Humenné dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO