Aktuality, Svet Zdravia, Rimavská Sobota, Žiar nad Hronom    15.03.2016

Svet zdravia je pripravený dobudovať rozostavané nemocničné pavilóny v Rimavskej Sobote a v Žiari nad Hronom

Sieť regionálnych nemocníc Svet zdravia od samotného prevzatia nemocníc v Rimavskej Sobote a v Žiari nad Hronom v apríli 2014 rieši budúcnosť rozostavaných a dlhodobo chátrajúcich nemocničných pavilónov v oboch mestách.

Na základe interných analýz je Svet zdravia pripravený obidve nemocničné stavby dobudovať a vytvoriť v nich podmienky na poskytovanie novej úrovne zdravotnej starostlivosti pre takmer 150-tisíc obyvateľov. Nevyhnutným predpokladom na realizáciu tejto súkromnej investície je dohoda s Banskobystrickým samosprávnym krajom, ktorý je vlastníkom nehnuteľného majetku (budov) týchto nemocníc a následné schválenie zo strany akcionára Sveta zdravia. V prípade, že pôjde všetko podľa plánu, stavebné práce na oboch pavilónoch by sa mohli začať v prvej polovici budúceho roka a ich nová prevádzka približne o rok neskôr. Predpokladaná investícia do oboch projektov by predstavovala približne 13 miliónov eur.

„Po prevzatí oboch nemocníc sme tvrdo pracovali na ich strategickom rozvoji zdravotnej starostlivosti. Keďže obidva nedostavané pavilóny boli projektované ešte v osemdesiatych rokoch minulého storočia, bolo veľmi náročné prispôsobiť ich súčasným medicínskym a komfortným požiadavkám. Navyše obidve stavby sú vo veľmi zlom technickom stave. Verím však, že sme konečne našli riešenie, ktoré by malo výrazne zvýšiť zdravotnú starostlivosť pre pacientov z regiónov Rimavskej Soboty, Žiaru nad Hronom, ako aj zo širšieho okolia Banskej Štiavnice, Žarnovice, Kremnice a Novej Bane. V oboch projektoch plánujeme využiť poznatky a skúsenosti aj z výstavby nemocnice novej generácie v Michalovciach,“ vysvetlil Ľuboš Lopatka, generálny riaditeľ siete regionálnych nemocníc Svet zdravia, a. s.

Nemocnica Svet zdravia Žiar nad Hronom – nový nemocničný pavilón

 • Nový urgentný príjem s oddelením multiodborovej intenzívnej starostlivosti (OMIS) a s rádiologickým oddelením na jednom poschodí
 • 3 nové operačné sály;
 • pôrodnica novej generácie (pôrodné sály sú nahradené komfortnými pôrodnými izbami),
 • oddelenie matka a dieťa – pediatrické lôžka s možným rodičovským sprievodom;
 • nové moderné priestory na všetky súčasné lôžkové oddelenia;
 • flexibilný koncept plávajúcich lôžok na oddeleniach;
 • vysoký štandard izieb s vlastnými sociálnymi zariadeniami;
 • počet lôžok by sa mal znížiť zo súčasných 5 – 6 na 2 až maximálne 3.

Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota – nový nemocničný pavilón

 • Nový urgentný príjem s oddelením multiodborovej intenzívnej starostlivosti (OMIS) a s rádiologickým oddelením v tesnej blízkosti;
 • 3 nové operačné sály;nové priestory na chirurgický a neurologicko-internistický klaster;
 • nové priestory na ambulancie a na jednodňovú zdravotnú starostlivosť;
 • nové priestory na rehabilitačné oddelenie;
 • flexibilný koncept plávajúcich lôžok na oddeleniach;
 • vysoký štandard izieb s vlastnými sociálnymi zariadeniami;
 • počet lôžok na izbe by sa mal znížiť na 2 až maximálne 3;
 • zväčšenie kapacity chronických lôžok;
 • ukončenie využívania starej budovy terajšieho chirurgického pavilónu.


Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 31.03.2020

Ako ochrániť deti pred prenosom COVID-19?

Aby ste deti uchránili pred prenosom ochorenia COVID-19, mali by ste ich častejšie upozorňovať na preventívne odporúčania, až sa z nich stanú postupne správne návyky.

Aktuality 31.03.2020

V michalovskej nemocnici pomáha armáda aj polícia

V súvislosti sa aktuálnou epidemiologickou situáciou pomáhajú od 30. 3. 2020 pri jednotlivých vstupoch v Nemocnici Svet zdravia Michalovce aj Ozbrojené sily Slovenskej republiky, konkrétne 22. mechanizovaný prápor Michalovce a Okresné riaditeľstvo policajného zboru Slovenskej republiky v Michalovciach.

Aktuality 31.03.2020

Služby psychológa v čase pandémie COVID-19

Ambulancia klinickej psychológie Nemocnice Svet zdravia Rimavská Sobota poskytuje svojim klientom a pacientom psychologické služby cez telefón.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO