Aktuality, Svet Zdravia, Spišská Nová Ves    12.03.2019

Spišskonovoveská nemocnica sa stala štvrtou najlepšou v pacientskom rebríčku

Nemocnica Svet zdravia Spišská Nová Ves sa stala podľa hodnotenia pacientov štvrtou najlepšou nemocnicou v kategórii všeobecných nemocníc. Vyplýva to z prieskumu zdravotnej poisťovne Dôvera, ktorá aj tento rok zostavila pacientsky rebríček zdravotníckych zariadení na základe spokojnosti jej poistencov.

 

Viac ako 7200 pacientov, ktorí sa v minulom roku liečili v niektorej zo slovenských nemocníc, Dôvere poslalo vyplnený dotazník o spokojnosti počas ich hospitalizácie. Zdravotná poisťovňa zisťovala spokojnosť poistencov s takzvanými hotelovými službami, prístupom zdravotníckeho personálu a jeho komunikáciou s pacientmi počas hospitalizácie.

Spišskonovoveská nemocnica si oproti predchádzajúcemu roku 2017 polepšila až o 16 miest, z 20. priečky v rebríčku všeobecných nemocníc postúpila na štvrtú. Je to zároveň najlepšie hodnotenie od roku 2012.

„Veľmi sa tešíme z tohto výsledku. Spätná väzba od našich pacientov je pre nás veľmi dôležitá a vnímame ju ako jeden z podstatných indikátorov našej práce. Každý deň sa snažíme robiť všetko pre to, aby sme pacientom pomohli pri ich zdravotnom probléme, avšak rovnako podstatný je pre nás aj ľudský prístup. Práve ten pacienti spolu s čistotou a službami nemocnice najviac vnímajú, preto pekné umiestnenie v rebríčku patrí hlavne našim zamestnancom. Veríme, že si túto pozíciu udržíme aj v budúcnosti, je to pre nás veľký záväzok,“ uviedla riaditeľka Nemocnice Svet zdravia Spišská Nová Ves Renáta Šuláková.

 Počas minulého roku nemocnica rozšírila spektrum výkonov. V Spišskej Novej Vsi prvýkrát uskutočnili operáciu, v rámci ktorej lekári aplikovali kmeňové bunky pacienta z kostnej drene do postihnutej časti dolnej končatiny. Tie dokážu naštartovať rast nových tepien, zlepšiť tak prekrvenie a zachrániť pacientovi končatinu. Išlo zároveň o jeden z prvých takýchto zákrokov, ktorý preplatila zdravotná poisťovňa.

V nemocnici minulý rok rozbehli tiež projekt Krajší deň, v rámci ktorého dobrovoľníci spríjemňujú detským a starším pacientom chvíle strávené v nemocnici. Prečítajú im noviny, vypočujú trápenia, zahrajú sa spoločenské hry alebo sú len mlčky nablízku. Pacientom prišiel zaspievať aj spevák Tomáš Bezdeda. Nemocnica organizuje pre rozptýlenie pacientov aj rôzne podujatia, počas marcového sviatku žien prišli napríklad pacientky upraviť kaderníčky.

Od leta minulého roku je tiež spišskonovoveská nemocnica organizátorom detskej pohotovosti. Nemocnica sa prihlásila do výberového konania ministerstva zdravotníctva, aby uľahčila pacientom prístup k zdravotnej starostlivosti.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 20.03.2019

Galantská nemocnica zrekonštruovala psychiatrické oddelenie

Pacienti s duševnými poruchami v Nemocnici Svet zdravia Galanta sa budú liečiť v krajších a modernejších priestoroch, ktoré pre nich budú počas procesu uzdravovania zároveň neporovnateľne podnetnejším prostredím. Galantská nemocnica totiž niekoľko týždňov rekonštruovala svoje psychiatrické oddelenie a do jeho komplexnej obnovy investovala takmer 57-tisíc eur. Oddelenie zároveň začína poskytovať aj novú, biologickú formu liečby a pacientov tak už nebude musieť prekladať do iných zariadení.

Žiarska nemocnica otvorila tri vynovené ambulancie

Aktuality 18.03.2019

Žiarska nemocnica otvorila tri vynovené ambulancie

Pacienti Nemocnice Svet zdravia Žiar nad Hronom dostali tri nové ambulancie. Nemocnica vyše dva mesiace rekonštruovala svoje priestory a pripravila komplexne nové zázemie pre ambulanciu úrazovej chirurgie, ambulanciu cievnej chirurgie a gastroenterologickú ambulanciu. Ambulancie zároveň presťahovala z pôvodných do nových priestorov, čo významne zlepšilo logistiku pacientov. Dnes priestory slávnostne otvorila.

Aktuality 14.03.2019

Vyhodnotenie súťaže michalovských školákov

Drobnou pozornosťou sme odmenili piatich žiakov Základnej školy v Michalovciach na Okružnej ulici.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO