Aktuality, Svet Zdravia, Spišská Nová Ves    12.03.2019

Spišskonovoveská nemocnica sa stala štvrtou najlepšou v pacientskom rebríčku

Nemocnica Svet zdravia Spišská Nová Ves sa stala podľa hodnotenia pacientov štvrtou najlepšou nemocnicou v kategórii všeobecných nemocníc. Vyplýva to z prieskumu zdravotnej poisťovne Dôvera, ktorá aj tento rok zostavila pacientsky rebríček zdravotníckych zariadení na základe spokojnosti jej poistencov.

 

Viac ako 7200 pacientov, ktorí sa v minulom roku liečili v niektorej zo slovenských nemocníc, Dôvere poslalo vyplnený dotazník o spokojnosti počas ich hospitalizácie. Zdravotná poisťovňa zisťovala spokojnosť poistencov s takzvanými hotelovými službami, prístupom zdravotníckeho personálu a jeho komunikáciou s pacientmi počas hospitalizácie.

Spišskonovoveská nemocnica si oproti predchádzajúcemu roku 2017 polepšila až o 16 miest, z 20. priečky v rebríčku všeobecných nemocníc postúpila na štvrtú. Je to zároveň najlepšie hodnotenie od roku 2012.

„Veľmi sa tešíme z tohto výsledku. Spätná väzba od našich pacientov je pre nás veľmi dôležitá a vnímame ju ako jeden z podstatných indikátorov našej práce. Každý deň sa snažíme robiť všetko pre to, aby sme pacientom pomohli pri ich zdravotnom probléme, avšak rovnako podstatný je pre nás aj ľudský prístup. Práve ten pacienti spolu s čistotou a službami nemocnice najviac vnímajú, preto pekné umiestnenie v rebríčku patrí hlavne našim zamestnancom. Veríme, že si túto pozíciu udržíme aj v budúcnosti, je to pre nás veľký záväzok,“ uviedla riaditeľka Nemocnice Svet zdravia Spišská Nová Ves Renáta Šuláková.

 Počas minulého roku nemocnica rozšírila spektrum výkonov. V Spišskej Novej Vsi prvýkrát uskutočnili operáciu, v rámci ktorej lekári aplikovali kmeňové bunky pacienta z kostnej drene do postihnutej časti dolnej končatiny. Tie dokážu naštartovať rast nových tepien, zlepšiť tak prekrvenie a zachrániť pacientovi končatinu. Išlo zároveň o jeden z prvých takýchto zákrokov, ktorý preplatila zdravotná poisťovňa.

V nemocnici minulý rok rozbehli tiež projekt Krajší deň, v rámci ktorého dobrovoľníci spríjemňujú detským a starším pacientom chvíle strávené v nemocnici. Prečítajú im noviny, vypočujú trápenia, zahrajú sa spoločenské hry alebo sú len mlčky nablízku. Pacientom prišiel zaspievať aj spevák Tomáš Bezdeda. Nemocnica organizuje pre rozptýlenie pacientov aj rôzne podujatia, počas marcového sviatku žien prišli napríklad pacientky upraviť kaderníčky.

Od leta minulého roku je tiež spišskonovoveská nemocnica organizátorom detskej pohotovosti. Nemocnica sa prihlásila do výberového konania ministerstva zdravotníctva, aby uľahčila pacientom prístup k zdravotnej starostlivosti.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 16.08.2019

Nemocnica v Dunajskej Strede štartuje rozsiahlu prestavbu: Bude mať moderný urgentný príjem

Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda štartuje rozsiahlu prestavba. Za vyše 3,5 milióna eur vznikne v jej priestoroch moderný urgentný príjem, prebudovať plánuje i jednotky intenzívnej starostlivosti a chirurgické traumatologické oddelenie pretvoriť na spoločný klaster. Do nemocnice tiež pribudne nové medicínske vybavenie a pacienti získajú v izbách vyšší komfort. Investícia je financovaná z eurofondov a spolufinancovaná z prostriedkov siete Svet zdravia.

Aktuality 14.08.2019

Galantské trhy 2019

Jednou z najobľúbenejších udalostí obyvateľov mesta Galanta a blízkeho okolia sú každoročne sa konajúce Galantské trhy. Tento rok išlo už o 35. ročník a konali sa od 8. – 10. 8. 2019

Aktuality 09.08.2019

O prácu v nemocniciach Svet zdravia sa uchádza tento rok najvyšší počet absolventov

Nemocnice siete Svet zdravia prijali v tomto roku najvyšší počet žiadostí o prácu od absolventov lekárskych fakúlt. Najviac ich pritom prišlo z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Univerzity Komenského v Bratislave. Do zamestnania nemocnice mohli prijať každého tretieho uchádzača. Zároveň sa oproti vlaňajšku počas prvého pol roka zvýšil aj celkový počet žiadostí, a to o vyše 20 percent.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO