Aktuality, Galanta    30.09.2021

Sestra v galantskej nemocnici získala ocenenie Biele srdce

Sestra oddelenia vnútorného lekárstva Nemocnice Svet zdravia Galanta Alena Dömötörová získala ocenenie Biele srdce. Ocenenie každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier a Roku sestry a pôrodnej asistentky. V piatok 24. septembra už štrnástykrát na slávnostnom podujatí odovzdali Biele srdce 28 sestrám a jednej pôrodnej asistentke.

svet zdravia biele srdce 2021 23

Biele srdce je celosvetový symbol sestier. Jeho tvar je prejavom humánnej komunikácie a pomoci a súčasne miestom, odkiaľ pramení kvalita ošetrovateľskej starostlivosti. Biela farba zas symbolizuje prelínanie sa všetkých farieb, ktoré svet pozná, tak ako sestra prijíma všetkých ľudí sveta.

ZO ŽIVOTA DRŽITEĽKY OCENENIA BIELE SRDCE

Alena Dömötörová po ukončení štúdia SZŠ v Topoľčanoch pracuje v slovenskom zdravotníctve. Na internom oddelení galantskej nemocnice ako sestra prikladá ruku k dielu uplynulých štyridsať rokov od ukončenia štúdia. O pacientov sa stará vzorne, svedomito a najmä s veľkou empatiou. Výkon, ktorý jej náročná práca vyžaduje, je schopná zamerať na jednotlivca individuálne, podľa prioritných potrieb pacienta s láskavým a trpezlivým prístupom. V kolektíve je obľúbená, zároveň je pracovitá a pri zaúčaní nového personálu či inovácií na oddelení vždy rada priloží ruku k dielu. Počas celosvetovej pandémie sa v tzv. červenej COVIDovej nemocnici v Galante aktívne zúčastňovala na poskytovaní ošetrovateľskej starostlivosti o pacientov s ochorením COVID-19. Vzorným, láskavým a odborným prístupom pomáhala zvládať často veľmi náročné situácie.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 15.10.2021

V humenskej nemocnici spustili nový mamograf

Nemocnica Svet zdravia Humenné symbolicky na Medzinárodný deň za zdravé prsia (15. októbra) spustila v plnej prevádzke nový mamograf, ktorý je súčasťou rádiologického oddelenia. Vďaka novému mamografu budú odteraz vedieť za rovnaký čas vyšetriť viac pacientiek. Práca s ním je efektívnejšia a kvalita obrazu vyššia.

Aktuality 13.10.2021

4. ZEMPLÍNSKE PEDIATRICKÉ KAZUISTIKY

Pod záštitou riaditeľa Nemocnice Svet zdravia Michalovce sa 14. októbra uskutočnia 4. Zemplínske kazuistiky v hotely Glamour na Zemplínskej Šírave.

svet zdravia biele srdce 2021 06

Aktuality 30.09.2021

Vedúca sestra z michalovskej nemocnice Juliana Seničová získala ocenenie Biele srdce

Vedúca sestra klastra anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti a urgentného príjmu Nemocnice Svet zdravia Michalovce Juliana Seničová získala ocenenie Biele srdce. Ocenenie každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier a Roku sestry a pôrodnej asistentky. V piatok už štrnástykrát na slávnostnom podujatí odovzdali Biele srdce 28 sestrám a jednej pôrodnej asistentke.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO