Oddelenie vnútorného lekárstva

Hlavnou úlohou interného/vnútorného lekárstva je poskytovanie diagnostickej, liečebnej a preventívnej starostlivosti dospelej populácie pri interných ochoreniach v ambulantnej sfére s nadväznosťou na lôžkovú zdravotnú starostlivosť. Oddelenie vnútorného lekárstva v nemocnici Svet zdravia Vranov nad Topľou poskytuje komplexnú preventívnu a liečebnú starostlivosť v oblasti vnútorných chorôb, predovšetkým včasnú a správnu diagnostiku, liečbu, určenie prognózy vnútorných chorôb, ich následkov a komplikácií.

 
 

 • Profesionálny tím špecialistov

 • Zrekonštruované priestory

 • Individuálny liečebný plán

 • Medziodborová spolupráca

O oddelení

Činnosť oddelenia vnútorného lekárstva pokrýva diagnostiku a liečbu vo všetkých pododboroch vnútorného lekárstva, akými sú cukrovka, vysoký tlak a aterosklerotické poškodenia tepenného systému organizmu, choroby dýchacieho systému, poruchy odolnosti organizmu (choroby imunitného systému a alergie), reumatické choroby, choroby obličiek, choroby zažívacích orgánov (pečene, žlčových ciest, podžalúdkovej žľazy, pažeráka, žalúdka a čriev), choroby metabolizmu, endokrinologické ochorenia a choroby krvotvorby a zrážania krvi.

Internista v spolupráci so špecialistami nadstavbových a ostatných odborov zaisťuje diagnostiku a koordinuje liečbu s prihliadnutím na akútnosť či chronickosť choroby, polymorbiditu, racionálnosť terapie a vzájomnú interakciu liekov. Vo zvlášť náročných prípadoch využíva konzultácie lekárom – špecialistom.

Služby

 • Ambulantná a lôžková časť

 • Liečebné možnosti/výkony

 • Pokyny pre hospitalizovaných pacientov

Náš tím

 • MUDr. Juraj Baran

  primár oddelenia, internista

  Viac...
 • Mgr. Mariana Konečná

  vedúca sestra

  Viac...
 • MUDr. Miroslava Tkáčová

  lekár

  Viac...
 • MUDr. Mária Lakatošová

  lekár

  Viac...
 • MUDr. Veronika Benyiczká

  lekár

  Viac...
 • MUDr. Bohuš Tkačik

  lekár

  Viac...
 • MUDr. Kupová Lucia

  lekár

  Viac...
 • MUDr. Eva Bandurová

  lekár

 • MUDr. Lucia Burašová

  lekár

 • MUDr. Katarína Sabolová

  lekár

 • Bc. Katarína Olčaková

  manažérka dennej zmeny

  Viac...

Poďakovania

 • Vážený pán riaditeľ, MUDr. Eugen LEŠO,

  dovoľujeme si spolu s manželkou touto cestou vysloviť, čo najúprimnejšie poďakovanie za vzornú starostlivosť, ktorá nám bola poskytnutá vo Vranovskej nemocnici  na internom oddelení.

  Spolu s manželkou sme sa rozhodli Vás osloviť, aby ste bol informovaný akých úžasných a skvelých ľudí zamestnávate.

  Počas týždenného pobytu na internom oddelení sme spolu s manželkou boli maximálne spokojní  s vysokou profesionálnou úrovňou zdravotnej starostlivosti zo strany lekárov, zdravotných sestier, zdravotných asistentiek i sanitárnych pracovníkov. Úprimne poďakovanie patrí aj kuchárkam, upratovačkám a celému personálu, ktorý zabezpečuje perfektný chod oddelenia.

  Osobitné poďakovanie patrí hlavne pánovi primárovi MUDr. Jurajovi BARANOVI, kde chceme vyzdvihnúť jeho vysokú profesionalitu, pracovnú nasadenosť, trpezlivosť i mimoriadne citlivý, povzbudivý a ľudský prístup k pacientom.

  Veľké ďakujem patrí aj vedúcej sestre Mgr. Mariane KONEČNEJ, za jej empatický, ľudský i upokojujúci prístup k pacientom, ktorá výborne riadi a motivuje celý kolektív sestričiek.

  Na oddelení je vzorová čistota a hygienická starostlivosť.

  Boli sme spokojní aj so systémom servírovania stravy, jej kvalitou a množstvom, strava bola vždy chutná a teplá.

  Vysoko oceňujeme návštevu personálu, ktorá pri vstupe do izieb k pacientom je vždy spojená s pozdravom, slušným príhovorom, čo vytvára pokojnú a príjemnú atmosféru na izbách.

  Do budúcnosti budeme šíriť dobré meno Vranovskej nemocnice ako vzor pre iné zdravotnícke zariadenia.

  Prajeme Vám a Vaším milým kolegom veľa zdravia, úspechov vo Vašej náročnej práci a hlavne veľa spokojných pacientov.

  S úctou a vďakou spokojní pacienti MUDr. Gajdošová a Ing. Gajdoš

 • V tejto nemocnici je výborné Interné oddelenie. Som spokojný. Starostlivosť a celkovo izby, čistota…ja som na VIP izbe, takže si doplácam, ale má to pre mňa výhody. Mám kúpeľňu, návštevy môžu prísť kedykoľvek. Starajú sa tu o nás veľmi dobre. Stále chodia, pýtajú sa na stav. Zavolám cez zvonček a okamžite sestra príde. Odporúčam.

  Milan Podolinský, Sačurov

 • Som tu veľmi spokojná. Čisté prostredie, ochotný personál, ktorý sa usmieva, pomôže so všetkým. A to je niekedy viac aj ako lieky. Prístup personálu sa mi ozaj najviac páči. Vybavenie izieb je postačujúce, izbu máme s kúpeľnou a je to komfortné. Personál má o pacienta záujem, cítim to na každom kroku, v každej chvíli. A to si cením najviac.

  Anna Bakajsová, Nižný Hrušov

 • Došla som na Interné oddelenie s akútnymi bolesťami. Veštci boli veľmi milí od príjmu na urgente, ale aj potom po preložení na toto oddelenie. Vyzerá to tu veľmi pekne, moderne zariadené. Aj strava je postačujúca. Aj keď to porovnám s väčším mestom, tak tu sa mi viac páči.

  Emília Susečková, Soľ

 • Mala som podozrenie na emboliu pľúc. Nasadili mi liečbu okamžite, poslali s veľkým záujmom pomôcť na rôzne vyšetrenia, aj do Prešova ma poslali na sken pľúc. Našťastie všade som mala dobré výsledky. Chválim tu profesionálny prístup personálu. Všetko je krásne čisté a to sa mi tiež páči. Som rada, že mám pod kontrolou môj stav.

  Mária Grominová, Dlhé Klčovo

Na stiahnutie

Kontakt

Oddelenie vnútorného lekárstva: +421 (0) 57 4865 167

Oddelenie muži: 057/ 48 65 152
Oddelenie ženy: 057/ 48 65 360
Primár: 057/ 48 65 160
Vedúca sestra: 057/ 48 65 167

Oddelenie sa nachádza na 1. a 2 poschodí budovy B pavilónu.

Návštevné hodiny

Pondelok: 14:00 – 16:00
Utorok: 14:00 – 16:00
Streda: 14:00 – 16:00
Štvrtok: 14:00 – 16:00
Piatok: 14:00 – 16:00
Sobota: 14:00 – 16:00
Nedeľa: 14:00 – 16:00

Nemocnica Svet zdravia Vranov nad Topľou
M.R. Štefánika 187/177B, 093 27 Vranov nad Topľou