Polikliniky ProCare 0907 888 999
Nemocnice Svet zdravia 055 / 327 7777
Kontakty Klientská zóna

Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie

Nemocnica Stropkov

Návštevné hodiny

  • Pondelok 14:00 - 16:00
  • Utorok 14:00 - 16:00
  • Streda 14:00 - 16:00
  • Štvrtok 14:00 - 16:00
  • Piatok 14:00 - 16:00
  • Sobota 14:00 - 16:00
  • Nedeľa 14:00 - 16:00

Kontakt

Akademika Pavlova 321/10, 09101 Stropkov

+421 (0) 54 3210 166

Oddelenie sa nachádza na 1. poschodí pavilónu B.

Prevádzka oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie bude v dňoch od 02.05. 2022 - 16.06.2022 uzatvorená.

O oddelení

Oddelenie poskytuje špecializovanú zdravotnú starostlivosť v odbore, ktorý komplexne využíva prostriedky v oblasti prevencie, diagnostiky, liečby a výskumu porúch zdravia a ich následkov s cieľom maximálnej možnej obnovy a zachovania, respektíve zlepšenia telesných, duševných a sociálnych funkcií a pracovných schopností.

Príjem na oddelenie sa realizuje cestou ambulancie, ale aj prekladmi z iných oddelení. Indikáciou na hospitalizáciu sú dodiferencované lézie centrálneho a periferného mononeurónu so schopnosťou absolvovať intenzívnu rehabilitačnú liečbu, funkčné poruchy pohybového systému, poruchy pohybového aparátu následkom zápalových, degeneratívnych a trumatických príčin, stavy po amputáciach a operáciach pohybového aparátu, interné ochorenia s odozvou na pohybovo – svalovom aparáte s ustálenou klinickou a humorálnou aktivitou.

Na FBRLO je  pre pacientov pripravených 10 lôžok v dvojposteľových izbách s balkónom. Izby sú zriadené bunkovým systémom, dve izby sú prepojené  spoločným sociálnym zariadením. Pre imobilných pacientov je k dispozícii bezbarierová kúpeľňa.  Pri lôžku pacienta je signalizácia na privolanie sestry.

LIEČEBNÉ MOŽNOSTI/VÝKONY

Na úseku fyzikálnej terapie na základe prístrojového vybavenia poskytuje oddelenie v rámci elektroterapie aplikáciu elektroterapie nízkofrekvenčnými a strednofrekvečnými prúdmi, liečbu ultrazvukom, elektrostimuláciu, elektrodiagnostiku, magnetoterapiu a TENS. Zároveň poskytujeme parafínové zábaly, vírivky, biolampu, laseroterapiu a plynové injekcie. V oblasti fototerapie aplikuje liečbu biolampou a soluxom. Hydroterapia je zastúpená čiastkovým vírivým kúpeľom.

Z masáži sa prevádza klasická a reflexná masáž a lymfodrenáž. Pri poúrazových a vertebrogénnych ochoreniach využíva mäkké a mobilizačné techniky, antigravitačnú relaxáciu, postizometrickú relaxáciu, Kaltenbornovú metodiku, Vojtovu reflexnú lokomóciu, školu chrbta, cvičenie na nestabilných plošinách, na fit- Bobáthovej lopte a iné. Z pohybovej liečby prevláda individuálna liečebná telesná výchova a SM.

 

 

Na stiahnutie

Personálne oddelenie

MUDr. Mihalkaninová Anna Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, Nemocnica Stropkov primár

MUDr. Girašková Marieta Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, Nemocnica Stropkov lekár

Čurillová Andrea Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, Nemocnica Stropkov vedúca sestra