Chirurgické oddelenie

Jedným z kľúčových oddelení Železničnej nemocnice v Košiciach je chirurgické oddelenie, ktoré poskytuje odbornú starostlivosť vysokokvalifikovaným tímom lekárov, sestier a ďalších zdravotníckych pracovníkov v nepretržitom režime 24/7. Pozostáva z lôžkovej časti, operačného traktu a chirurgickej ambulancie, ktorá je zároveň aj jeho príjmovou ambulanciou.

 
 

Benefity

 • Komplexná chirurgická starostlivosť 24/7

 • Dlhoročné skúsenosti v odbore

 • Ambulantná a lôžková starostlivosť

 • Jednodňová zdravotná starostlivosť

 • Bez dlhej čakacej doby

 • Profesionálny prístup personálu

O oddelení

Chirurgické oddelenie vykonáva plánované operačné výkony tráviaceho traktu a prednej steny brušnej klasickou technikou aj laparoskopicky. Súčasťou portfólia operačných výkonov sú aj operácie štítnej žľazy, príštitných teliesok, operácie prsnej žľazy a tiež varixov. Disponuje modernou laserovou technikou pomocou, ktorej sú vykonávané aj operácie hemoroidov.

Bežnou súčasťou operatívy chirurgického oddelenia sú aj onkologické operácie. Na oddelení sa vykonávajú resekcie hrubého a tenkého čreva pre zhubné aj nezhubné nádory a tiež operácie štítnej žľazy, prsnej žľazy pre zhubné aj nezhubné nádory.

V rámci výkonov chirurgického oddelenia zabezpečujeme tiež komplexnú diagnostiku rôznych ťažkostí za využitia moderných zobrazovacích metód ako je CT, magnetická rezonancia a ultrazvukové vyšetrenie.

Na základe súčasných trendov poskytujeme zdravotnú starostlivosť aj v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti v odbore chirurgia, ortopédia, gynekológia, urológia, gastroenterológia a ORL.

Chirurgické oddelenie poskytuje vysoký štandard pre hospitalizovaných pacientov. Je vybavené 2 a 3 lôžkovými izbami a priestrannými 4 lôžkovými izbami pre ťažko mobilných, alebo imobilných pacientov. Všetky naše izby sú vybavené vlastným sociálnym zariadením, sprchovacím kútom a televízorom. Súčasťou oddelenia je štvorposteľová JIS, vybavená kompletným zariadením pre intenzívnu liečbu.

Chirurgické výkony

– Operácie tráviaceho traktu
– Operácie prednej steny brušnej
– Operácie štítnej žľazy
– Operácie prsnej žľazy
– Operácie príštitných teliesok
– Operácie hemoroidov, análnych trhlín, fistúl
– Operácie varixov
– Onkologické operácie hrubého a tenkého čreva
– Onkologické operácie štítnej žľazy
– Onkologické operácie prsnej žľazy

Praktické informácie

 • Pokyny pre hospitalizovaných pacientov

  Na overenie údajov o Vašom predchádzajúcom zdravotnom stave je žiaduce, aby ste si priniesli výpis zo zdravotnej dokumentácie od Vášho obvodného lekára a odporúčanie na hospitalizáciu.

  Na overenie totožnosti a údajov zdravotného poistenia je potrebné, aby ste predložili svoj doklad totožnosti (občiansky preukaz alebo cestovný pas) a kartičku poistenca.

   

  K samotnej hospitalizácii je potrebné, aby ste mali svoje vlastné hygienické potreby (zubná kefka, pasta, hrebeň, mydlo, uterák,  ženy – dámske hygienické vložky, muži  – holiace potreby, pyžamo, prezuvky).

 • Čo si nebrať do nemocnice:

  • cenné veci, šperky, väčší obnos peňazí

  V prípade, ak máte pri sebe cennosti, odovzdajte ich svojej sprevádzajúcej osobe, alebo informujte sestru, ktorá Vás poučí o možnostiach ich bezpečnej  úschovy.

 • Lieky

  V záujme starostlivosti o svoje zdravie je potrebné, aby ste lieky, ktoré pravidelne užívate kvôli špecifickému problému, nahlásili lekárovi, a ten ich zahrnie do spektra liekov, ktoré budete počas pobytu v nemocnici užívať.

 • Stravovanie

  Diéta je súčasťou liečebného režimu, preto je dôležité, aby ste ju vo vlastnom záujme dodržiavali. Potraviny podliehajúce skaze uložte do chladničky. Ak máte výhrady voči teplote stravy, máte možnosť zohriať si ju v mikrovlnke. O túto službu požiadajte službukonajúci personál.

 • Telefonické informácie

  Vzhľadom na ochranu osobných údajov informácie o zdravotnom stave pacienta podávame iba v súlade s platnými právnymi predpismi SR. O zdravotnom stave informuje vždy osobne primár, zástupca primára alebo službukonajúci, resp. ošetrujúci lekár. Nedožadujte sa informácii od sestier. Tie Vám môžu podať informácie iba v medziach svojich kompetencií.

 • Ukončenie pobytu v nemocnici

  O ukončení hospitalizácie budete včas informovaná/ý ošetrujúcim lekárom, obvykle deň pred prepustením.

  Pri prepustení Vás ošetrujúci personál poučí o ďalšom postupe liečby. Taktiež Vám odovzdá „Lekársku prepúšťaciu správu“, ktorú ste povinní po prepustení odovzdať obvodnému lekárovi najneskôr do troch dní od prepustenia.

Náš tím špecialistov

 • MUDr. Erich Boroš, PhD., MPH, MHA

  Primár

  Viac...
 • PhDr. Daniela Bandžáková

  Vedúca sestra

  Viac...

MUDr. Čontoš Peter Chirurgické oddelenie, Železničná nemocnica Košice zástupca primára

MUDr. Maťúš Ivan Chirurgické oddelenie, Železničná nemocnica Košice lekár

MUDr. Blaško Róbert Chirurgické oddelenie, Železničná nemocnica Košice lekár

MUDr. Sopko Peter Chirurgické oddelenie, Železničná nemocnica Košice lekár

MUDr. Bučko Bohuslav Chirurgické oddelenie, Železničná nemocnica Košice lekár

MUDr. Halecký Miroslav Chirurgické oddelenie, Železničná nemocnica Košice lekár

Poďakovania

 • V Železničnej nemocnici Košice navštevujem viaceré ambulancie ako kožná, interná, neurologická, gynekologická pomerne už dlho, lebo som tu spokojná. Kvôli mojej diagnóze som v tejto nemocnici hospitalizovaná štyrikrát do roka, takže mám jasnú predstavu ako to tu je. Ja som tu spokojná a každému by som odporúčala túto nemocnicu. Personál je pozorný ku každému slovu. Sú veľmi milí. Ja mám veľa otázok, ale stále sú ku mne trpezliví a to si najviac vážim.

  Helena Krištofiková, Slivník, okr. Trebišov

 • V Železničnej nemocnici som kvôli onko-chirurgickej operácii. Moja diagnóza zaskočila celú rodinu. Nemal som žiadne príznaky vážneho ochorenia. Radil som sa, kde sa nechať operovať a odporúčali mi viacerí pána primára z tejto nemocnice. Verím, že to bolo dobré rozhodnutie. Čas ukáže. Prístup personálu je perfektný, tak lepšie zvládam tento stav. Odporúčam však nepodceňovať preventívne prehliadky, pretože keď sa zavčasu odhalí problém a človek sa dostane k odborníkom, tak je väčšia šanca na vyliečenie.

  Milan Peko, Bohdanovce, okr. Košice

 • Som za každým veľmi spokojná so starostlivosťou v Železničnej nemocnici. Bola som tu hospitalizovaná už v minulosti a pomohli mi s mojimi problémami, tak som opakovane došla s vierou, že ma vyliečia. Vybavenie izieb je tu postačujúce a pekné. Personál je mimoriadne ľudský, každý kto tu pracuje má veľké srdce a snahu pomôcť. Moja lekárka neprejde okolo mňa, aby sa ma neopýtala ako sa cítim. Veľmi si vážim tento prístup k pacientom od všetkých.

  Ľudmila Kundrátová, Svinia, okr. Prešov

Kontakt

Železničná nemocnica s poliklinikou, Košice
Masarykova 9, 040 01 Košice

Chirurgické oddelenie sa nachádza na 2. poschodí v novej časti

Návštevné hodiny

Pondelok         15:00 – 17:00 hod.
Utorok             15:00 – 17:00 hod.
Streda              15:00 – 17:00 hod.
Štvrtok             15:00 – 17:00 hod.
Piatok              15:00 – 17:00 hod.
Sobota             15:00 – 17:00 hod.
Nedeľa             15:00 – 17:00 hod

 

Telefonické kontakty

Tel. kontakt: 055/229 5853

Napíšte nám

(Required)