Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    28.06.2017

Ocenenie BIELE SRDCE 2017 na regionálnej úrovni

Regionálna komora Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Galanta v stredu 21. júna 2017 o 14.30 hod., v Mestskom kultúrnom stredisku, v bábkovej sále v Šali, organizovala miestny seminár spojený so slávnostným odovzdávaním ocenenia BIELE SRDCE na regionálnej úrovni.

 

Na seminári odznela prednáška Mgr. Zuzany Haladovej, členky rady za Trnavský samosprávny kraj na témy Benefity SKSaPA ako aj Eliminácia vzniku infekcie u dialyzovaných pacientov. Na podujatí sa zúčastnila prezidentka SKSaPA, Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a., Mgr. Martina Orlovská, vedúca regionálneho centra pre hodnotenie sústavného vzdelávania v Trnave, Mgr. Ivana Šurinová riaditeľka odboru zdravotníctva a humánnej farmácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja.

Ocenenie Biele srdce na regionálnej úrovni získali sestry a pôrodné asistentky Mária Kertészová, Monika Kurucová, Alena Tabačková, Mária Ožďanová, Mária Slováková a Jana Vorosová, pričom prvé tri sestry vykonávajú svoje dlhoročné povolanie i poslanie v Nemocnici s poliklinikou Sv. Lukáša Galanta – Svet zdravia, a. s. Oceneným zablahoželala aj prezidentka Regionálnej komory Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Galanta, Mária Gálová, dipl. s.

V mene celej nemocnice oceneným sestrám blahoželáme a súčasne želáme množstvo ďalších osobných i profesionálnych úspechov.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 23.01.2018

Svidnícka pôrodnica ostáva v prevádzke aj po 1. februári

Nemocnica Svet zdravia Svidník vyvinie maximálne úsilie, aby od 1. februára 2018 pokračovala v poskytovaní komplexnej zdravotnej starostlivosti na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Toto dočasné rozhodnutie je výsledkom dnešného rokovania s Ministerstvom zdravotníctva SR, s vedením Prešovského samosprávneho kraja, ako aj s predstaviteľmi miestnej samosprávy. Dlhodobé zachovanie plne funkčného gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia svidníckej nemocnice si však vyžaduje splnenie dvoch zásadných predpokladov:

Aktuality 23.01.2018

Topoľčianska nemocnica dostala pre novorodencov monitory dychu

Novorodenecké oddelenie nemocnice Svet zdravia Topoľčany dnes dostalo od Nadácie Križovatka päť monitorov dychu. Tie kontrolujú dýchanie dieťaťa a varujú v prípade jeho ohrozenia. Nadácia chce takto pomôcť predchádzať Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS). Monitory si môžu mamičky z nemocnice aj požičať.

Aktuality 23.01.2018

V nemocniciach Svet zdravia sa vlani narodilo približne 10 700 detí: Percento cisárskych rezov chcú pôrodnice znížiť

Spolu 10 616 pôrodov sa počas minulého roka uskutočnilo v 13 pôrodniciach, ktoré patria do siete nemocníc Svet zdravia. V porovnaní s predošlým rokom počet pôrodov stúpol a najviac ich mali v Spišskej Novej Vsi. Chlapcov sa narodilo o 172 viac ako dievčat a 96 mamičiek priviedlo na svet dvojičky. Pôrodnice Sveta zdravia plánujú začať systematicky upozorňovať rodičky na riziká cisárskych rezov a v najbližších rokoch znížiť ich podiel na 20 percent.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO