Aktuality, Blog, Koronavirus, Svet Zdravia, Dunajská Streda, Galanta, Humenné, Koronavirus, Michalovce, Rimavská Sobota, Rožňava, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Vranov nad Topľou, Železničná Nemocnica Košice, Žiar nad Hronom    06.04.2020

Nemocnice Svet zdravia zriadili COVID oddelenia

Nemocnice siete Svet zdravia po vyhlásení núdzového stavu pre lôžkové zdravotnícke zariadenia aktivovali svoje pandemické plány a reprofilizovali vybrané časti lôžkových oddelení na COVID oddelenia.

 

Ide o takzvané červené zóny lôžkových častí oddelení, ktoré slúžia na hospitalizáciu pacienta s podozrením na koronavírus. Pacient je v tejto izolovanej časti oddelenia hospitalizovaný do okamihu finálneho výsledku testovania.

Keďže naše všeobecné nemocnice sa stále musia postarať aj o neinfekčných pacientov, napríklad po cievnej mozgovej príhode či úraze, v maximálne možnej miere ich musíme oddeliť od rizikových pacientov.

Na COVID oddeleniach môžu byť umiestnení aj pacienti s podozrením na koronavírus, ktorí vyžadujú poskytnutie akútnej zdravotnej starostlivosti z dôvodov nesúvisiacich s koronavírusom. Je im tam poskytnutá kompletná zdravotná starostlivosť.

Pacient po potvrdení pozitivity na ochorenie COVID-19 transportovaný na najbližšie pracovisko infektológie alebo v prípade ľahkého priebehu ochorenia do domáceho liečenia. Ak budú kapacity týchto pracovísk naplnené, bude pacient hospitalizovaný na COVID oddelení.

COVID oddelenia v jednotlivých nemocniciach Svet zdravia

COVID oddelenie topoľčianskej nemocnice sa nachádza na prízemí lôžkového pavilónu so samostatným externým vstupom, kde nemocnica reprofilizovala pracovisko jednodňovej zdravotnej starostlivosti. V prvej fáze pre COVID oddelenie vyčlenila 25 lôžok. V prípade potreby je možné počet lôžok zvýšiť. Personál tohto oddelenia používa predpísané ochranné pracovné prostriedky.

COVID oddelenie trebišovskej nemocnice sa nachádza na prvom poschodí onkologického a pľúcneho oddelenia. Nemocnica vyčlenila v prvej fáze 26 lôžok. V prípade potreby je možné počet lôžok zvýšiť. Personál tohto oddelenia používa predpísané ochranné pracovné prostriedky.

COVID oddelenie žiarskej nemocnice sa nachádza na druhom poschodí budovy nemocnice v priestoroch bývalého pľúcneho oddelenia. Nemocnica na tento účel vyčlenila v prvej fáze 15 lôžok. V prípade potreby je možné počet lôžok zvýšiť. Personál tohto oddelenia používa predpísané ochranné osobné pracovné prostriedky.

COVID oddelenie vranovskej nemocnice sa nachádza v internom pavilóne, ktorý je celý vyhradený pre tento účel. Nemocnica vyčlenila v prvej fáze 40 lôžok. V prípade potreby je možné počet lôžok zvýšiť.

Humenská nemocnica vyčlenila pre COVID pacientov samostatný pavilón E, kde sú pripravené lôžka v počte 30. V prípade, že sa počet pacientov bude zvyšovať, nemocnica je pripravená reprofilizovať ďalšie lôžka v počte 100 až 120 lôžok. Pre pacientov bez podozrenia na COVID-19 sú vyčlenené pavilóny A,B a C, kde nemocnica prevádzkuje všetky oddelenia nemocnice v redukovanom počte lôžok, avšak okrem oddelenia dlhodobo chorých, ktoré je dočasne uzavreté.

Rožňavské COVID oddelenie sa nachádza v pavilóne B na druhom poschodí, nemocnica reprofilizovala lôžka chirurgického oddelenia. Chirurgické oddelenie sa presťahovalo na piate poschodie do pavilónu A. Pre COVID pacientov je vyhradený osobitný výťah. Oddelenie disponuje kapacitou  44 lôžok, v prípade zhoršenia epidemiologickej situácie je možné počet lôžok zvýšiť. Personál tohto oddelenia používa predpísané ochranné osobné pracovné prostriedky.

COVID priestory galantskej nemocnice sa nachádzajú v momentálne uzavretých častiach viacerých oddelení a k dispozícii nemocnica pre tento účel vyčlenila celkovo 121 lôžok. V súčasnosti je pacient po potvrdení pozitivity na ochorenie COVID-19 transportovaný na najbližšie pracovisko infektológie alebo v prípade ľahkého priebehu ochorenia do domáceho liečenia. Ak budú kapacity týchto pracovísk naplnené, bude pacient hospitalizovaný na COVID oddeleniach aj v galantskej nemocnici.

COVID oddelenie dunajskostredskej nemocnice sa nachádza na prízemí pavilónu H, a to v priestoroch bývalého FBRL oddelenia. Nemocnica vyčlenila v prvej fáze pre tento účel 26 lôžok. V prípade potreby je možné počet lôžok zvýšiť. Personál tohto oddelenia používa predpísané ochranné pracovné prostriedky.

COVID oddelenie rimavskosobotskej nemocnice sa nachádza na prvom poschodí internistického pavilónu so samostatným vchodom. Nemocnica vyčlenila v prvej fáze 24 lôžok. V prípade potreby je možné počet lôžok zvýšiť. Personál tohto oddelenia používa predpísané ochranné osobné pracovné prostriedky.

COVID oddelenie svidníckej nemocnice sa nachádza na štvrtom poschodí hlavného lôžkového pavilónu, pričom pacienti majú vstup iba cez komunikačné priestory koronavírus ambulancie. Nemocnica vyčlenila v prvej fáze na tento účel 60 lôžok. Personál tohto oddelenia používa predpísané ochranné osobné pracovné prostriedky. Tzv. červené oddelenie bude prevádzkované v sprísnenom režime aj čo sa týka zásobovania, dovozu stravy pre pacientov, či vývozu infekčného odpadu.

Michalovská infektológia už koncom februára vyčlenila celú lôžkovú kapacitu samostatného pavilónu iba pre pacientov s podozrením na koronavírus. K dispozícii má 57 lôžok.

COVID pracovisko spišskonovoveskej  nemocnice sa nachádza v priestoroch chirurgických ambulancií v átriu nemocnice (oproti lekárni Dr. Max). Vybrané časti lôžkových oddelení nemocnice sa reprofilizovali v časti pôvodného- chirurgického oddelenia a pôvodného fyziatricko rehabilitačného oddelenia na oddelenie COVID. Nemocnica vyčlenila v tejto fáze 66 lôžok.

COVID oddelenie v Železničnej nemocnici Košice sa nachádza na druhom poschodí v starej časti, kde je pre pacientov pripravených 25 lôžok. COVID oddelenie partizánskej nemocnice sa nachádza v budove bloku C na prvom poschodí, a to v priestoroch doterajšieho oddelenia dlhodobo chorých. Počet lôžok je 25.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 20.05.2022

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Už ste počuli o novej Klientskej zóne, ktorú sme spustili pre vás, našich klientov ProCare? Klientska zóna ProCare umožňuje online rezervácie termínov u lekára, registráciu do čakárne, kontroly úhrad za zdravotné úkony a mnoho ďalšieho. Poďme si ju spoločne predstaviť.

Aktuality 19.05.2022

OCENENIE BIELE SRDCE

Námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice Svet zdravia Žiar nad Hronom a Banská Štiavnica Mgr. Eva Valentová získala ocenenie Biele srdce. Ocenenie každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier.

Aktuality 18.05.2022

Krajší deň v záhrade

Pokračovanie úspešného projektu Krajší deň v záhrade sme odštartovali s pracovníkmi spoločnosti Syráreň Bel Slovensko a.s., ktorí priložili ruku k dielu a revitalizovali časť onkologickej záhrady.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO