Polikliniky ProCare 0907 888 999
Nemocnice Svet zdravia 055 / 327 7777
Kontakty Klientská zóna
NEMOCNICA

Banská Štiavnica

ČLEN SIETE NEMOCNÍC SVET ZDRAVIA

Všeobecná nemocnica v Banskej Štiavnici je poskytovateľom komplexných zdravotných služieb. Primárne sa zameriava na poskytovanie následnej starostlivosti pre chronických a dlhodobo chorých pacientov.

Dôležité oznamy

Režim návštev od 21.03.2023

Na základe aktuálnej epidemiologickej situácie v súvislosti s ochorením Covid-19 sú od 21.03.2023 povolené návštevy na všetkých lôžkových oddeleniach nemocnice v Banskej Štiavnici .

Ďakujeme za pochopenie.


Centrálne nahlasovanie podnetov ohľadom ukrajinských pacientov v sieti nemocníc Svet zdravia

Jednotlivé nemocnice Svet zdravia na východnom Slovensku čelia čoraz vyššiemu počtu otázok ohľadom možného poskytovania zdravotnej starostlivosti ukrajinským pacientom. Odpovede v tomto momente nie sú známe, potrebné sú najprv rozhodnutia a koordinácia zo strany ministerstva zdravotníctva. Sieť Nemocníc Svet zdravia je však pripravená prijímať podnety týkajúce sa možnej zdravotnej starostlivosti a pomoci ukrajinským pacientom. Všetky požiadavky môžu pacientske alebo humanitárne organizácie smerovať jednotnému call centru na telefónne číslo 055 / 327 7777. To funguje v slovenskom jazyku počas pracovných dní. Informácie budú zaevidované a následne preposlané príslušným ministerstvám.


Súbory na stiahnutie

Poďakovania

 • Vážená pani riaditeľka,

  V čase od 25.5. do 11.6.2016 som bola hospitalizovaná v nemocnici v Banskej Štiavnici na odd. pre dlhodobo chorých, za účelom rehabilitácie po výmene bedrového kĺbu. Touto cestou by som sa chcela srdečne poďakovať pánovi primárovi  a celému personálu tohoto oddelenia za profesionálny prístup a plnohodnotnú starostlivosť, ktorá mi bola počas celého pobytu poskytnutá.

  So srdečným pozdravom,

  V Novej Bani, 14.6.2016, Marta Prachárová

 • Vážená pani riaditeľka,

  týmto sa chceme celá rodina veľmi pekne poďakovať za profesionálnu starostlivosť na Oddelení dlhodobo chorých v Banskej Štiavnici o môjho otca Jaroslava Budinského.
  Ďakujeme z celého srdca za spríjemnenie posledných dní jeho života na Vašom oddelení, Vaša starostlivosť bola na vysoko profesionálnej úrovni, čo si veľmi ceníme.“
  Ing. Ľuboš Budinský
  14.08.2016

 • Vážená pani riaditeľka,

  Touto cestou by som sa chcel poďakovať Vám, Vášmu zariadeniu a hlavne ošetrujúcemu personálu na oddeleniachODCH a DOS v Banskej Štiavnici.
  Od začiatku tohoto roka sme mali u Vás moju starú mamu, Murgašovú Elenku, ktorá na jeseň minulého roka podstúpila operáciu srdca v 81rokoch a následne bola postihnutá mozgovou príhodou.
  Od prepustenia zo SUSCH sme ju skúšali umiestniť do zariadení v Banskej Bystrici, so zámerom dostať ju späť do života.
  Bohužiaľ v Banskej Bystrici nebola šanca pomôcť, nikde to nebolo ideálne a hlavne nikde nerehabilitovali. Nechali ju iba ležať.
  Napokon sa nám podarilo po riešiť  Vaše zariadenie, kde bola najskôr na ODCH. MUDr. Gregor s personálom sestier a terapeutov boli fantastickí a bolo vidieť viditeľný posun. Následné bola stará mama preložená na DOS, kde sa starkej dostavala super starostlivosť od vrchnej sestry Mgr. Szücsovej, sestry Kartíkovej, no aj ostatné sestričky boli prijemne.
  Nám sa z Banskej Bystrice dalo chodiť cez víkendy, ale mohli sme sa na Váš personál vo všetkom spoľahnúť, nič jej nechýbalo a hlavne starká sa rozhýbala. Mala svoj stanovený režim a starostlivosť.

  Ešte raz srdečná vďaka celému personálu, uvidíme ako sa to bude so starkou ďalej vyvíjať, ak bude treba určite Vaše zariadenie vyhľadáme a určite aj odporučíme ďalej.“

  Vlado Ballek, Banská Bystrica.
  E-mailová správa, dňa 07.01.2016

 • Dobrý deň pani námestníčka a pán riaditeľ,

  moju mamu Mgr. Alicu Talajovú v lete postihla mozgová príhoda a, samozrejme, našla nás nepripravených.
  Necitlivá a nehybná ruka a noha jej, dovtedy fyzicky aktívnej osobe a bývalej telocvikárke, nepridali ani na životnom optimizme.

  Po liečbe na neurológii a ODCH sme mamu umiestnili do DOS Banská Štiavnica, kde pobudla približne 2,5 mesiaca.
  Bola to dobrá voľba. Pani Mgr. Smreková nám vyšla v ústrety nielen pri vybavovaní termínov prijatia a odchodu, ale prakticky vo všetkom.
  Sestričky a ošetrovatelia sa o mamu príkladne starali, transportovali ju na lekárske vyšetrenia, upozornili ma na míňajúce sa lieky, atď.
  Navyše tolerovali moju veľmi častú prítomnosť v DOS aj mimo návštevných hodín.

  Za všetku poskytnutú starostlivosť týmto pani Mgr. Smrekovej a kolektívu štiavnickej DOS (vrátane tandemu rehabilitačných pracovníkov Paťo & Maťo) úprimne ďakujem.
  Mamin fyzický aj psychický stav sa kontinuálne zlepšuje a jej to aj ich zásluha.

  S pozdravom,

  Ing. Peter Talaj

 • Vážená pani riaditeľka,

  v mene starkého Štefana Pavlova sa Vám chceme srdečne poďakovať za starostlivosť počas pobytu u vás – doliečenie ODCH. 
  Bol veľmi spokojný s prístupom a celým ošetrovateľským kolektívom. Rád na vás spomína.

 • Chcem touto cestou vysloviť úprimné poďakovanie personálu na oddelení dlhodobo chorých v Banskej Štiavnici. Moja mamka Božena Kohútová prvýkrát v minulom rok a druhýkrát  v tomto roku bola pacientkou po ortopedických operačných zákrokoch na tomto oddelení. S ochotným a milým prístupom sestier môžem konštatovať, sa človek dnes nie vždy stretne. Keď ich mamka alebo ja o niečo  požiadali, bez akýchkoľvek problémov ju ochotne obslúžili aj nad rámec svojich povinností.  Patrí im naozaj veľké uznanie, vďaka a priam majú môj obdiv. Videla som na tomto oddelení ťažké stavy pacientov, ktorí sú odkázaní na pomoc zdravotného personálu  a vyžadujú si sústavnú starostlivosť.  Je to namáhavá a náročná práca, ktorú nedokáže vykonávať každý, hlavne po hygienickej stránke.

  Takže ešte raz ďakujeme.

  Cibulová Katarína

Kontakty

Všeobecná nemocnica Banská Štiavnica
Nemocnica Žiar nad Hronom a Banská Štiavnica s.r.o.
Sídlo: Bratská 17, 969 01 Banská Štiavnica
Korešpondenčná adresa: Bratská 17, 969 01 Banská Štiavnica

IČO: 54 588 952
DIČ: 2121843438
IČ DPH: SK2121843438

Telefónne číslo: +421 (0) 45 6942 157

Asistentka riaditeľa
Vlasta Mlatecová
tel.: +421 (0) 45 6709103,104
e-mail: vlasta.mlatecova@svetzdravia.com

Manažér prevádzky
Ing. Miroslava Madlušková
tel.č.: 045/6709 106
e-mail: miroslava.madluskova@svetzdravia.com

Klinický výskum – Mgr. Katarína Mrocek
katarina.mrocek@svetzdravia.com

Priame kontakty

Kontaktujte nás

Ak máte záujem o informácie ohľadom ponuky služieb alebo ste nenašli čo ste hľadali, kontaktujte nás prostredníctvom infolinky alebo kontaktného formulára.

Kontaktný formulár neslúži na účel objednania sa na vyšetrenie.

(Required)

Aktuality

Deň lekárov v nemocnici Žiar nad Hronom a Banská Štiavnica

Byť lekárom je povolanie, ktoré si zaslúži veľké uznanie. 30.03. je medzinárodne oslavovaný, ako Deň lekárov. Pri tejto príležitosti sme poďakovali našim lekárom v nemocnici Žiar nad Hronom a Banská Štiavnica za ich každodennú náročnú prácu, ktorú vkladajú do liečby svojich pacientov.

VIAC...

Vianočné darčeky od Cirkevného zboru Pliešovce

Vianoce sú sviatky lásky, pokoja a radosti, kedy si všetci navzájom prajeme len to najlepšie. Nie vždy sa však počas týchto sviatkov všetci môžeme stretnúť so svojimi blízkymi. Žiaľ sú pacienti, ktorí počas týchto dní museli byť hospitalizovaní v nemocnici. Máme veľkú radosť, že sme vďaka cirkevnému zboru obce Pliešovce s pani farárkou Zaťkovou mali možnosť obdarovať pacientov nemocnice v Žiari nad Hronom a Banskej Štiavnici, veľkým množstvo darčekov, ktoré k nám priniesli.

VIAC...

Mikuláš v nemocnici Banská Štiavnica

Nie len deti sa tešia na Mikuláša. Tešia sa naňho aj dospelí. V tomto veku to však už nie je o radosti z jeho návštevy, či sladkých dobrotách, ale o radosti zo stretnutia sa s rodinou, o prijatí viacej lásky a pozornosti.

VIAC...

Všetky nemocnice
Voľné pracovné pozície