NEMOCNICA

Banská Štiavnica

ČLEN SIETE NEMOCNÍC SVET ZDRAVIA

Všeobecná nemocnica v Banskej Štiavnici je poskytovateľom komplexných zdravotných služieb. Primárne sa zameriava na poskytovanie následnej starostlivosti pre chronických a dlhodobo chorých pacientov.

Dôležité oznamy

Vstup do nemocnice je povolený len s respirátorom


Režim návštev od 20. 9. 2021

V zmysle aktuálneho covid automatu sú návštevy povolené bez obmedzenia pre kňazov za účelom podávania sviatosti pomazania ťažko chorým a umierajúcim a tak isto u osôb, ktorým je poskytovaná paliatívna starostlivosť, sú ťažko choré alebo umierajúce.

Na základe aktuálnej epidemiologickej situácie sa návštevy zakazujú osobám, ktoré patria do skupiny  OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní covid-19) a tak isto kompletne zaočkovaným osobám.


Spoločné vyhľadávanie Nemocnica Banská Štiavnica

Poďakovania

 • Vážená pani riaditeľka,

  V čase od 25.5. do 11.6.2016 som bola hospitalizovaná v nemocnici v Banskej Štiavnici na odd. pre dlhodobo chorých, za účelom rehabilitácie po výmene bedrového kĺbu. Touto cestou by som sa chcela srdečne poďakovať pánovi primárovi  a celému personálu tohoto oddelenia za profesionálny prístup a plnohodnotnú starostlivosť, ktorá mi bola počas celého pobytu poskytnutá.

  So srdečným pozdravom,

  V Novej Bani, 14.6.2016, Marta Prachárová

 • Vážená pani riaditeľka,

  týmto sa chceme celá rodina veľmi pekne poďakovať za profesionálnu starostlivosť na Oddelení dlhodobo chorých v Banskej Štiavnici o môjho otca Jaroslava Budinského.
  Ďakujeme z celého srdca za spríjemnenie posledných dní jeho života na Vašom oddelení, Vaša starostlivosť bola na vysoko profesionálnej úrovni, čo si veľmi ceníme.“
  Ing. Ľuboš Budinský
  14.08.2016

 • Vážená pani riaditeľka,

  Touto cestou by som sa chcel poďakovať Vám, Vášmu zariadeniu a hlavne ošetrujúcemu personálu na oddeleniachODCH a DOS v Banskej Štiavnici.
  Od začiatku tohoto roka sme mali u Vás moju starú mamu, Murgašovú Elenku, ktorá na jeseň minulého roka podstúpila operáciu srdca v 81rokoch a následne bola postihnutá mozgovou príhodou.
  Od prepustenia zo SUSCH sme ju skúšali umiestniť do zariadení v Banskej Bystrici, so zámerom dostať ju späť do života.
  Bohužiaľ v Banskej Bystrici nebola šanca pomôcť, nikde to nebolo ideálne a hlavne nikde nerehabilitovali. Nechali ju iba ležať.
  Napokon sa nám podarilo po riešiť  Vaše zariadenie, kde bola najskôr na ODCH. MUDr. Gregor s personálom sestier a terapeutov boli fantastickí a bolo vidieť viditeľný posun. Následné bola stará mama preložená na DOS, kde sa starkej dostavala super starostlivosť od vrchnej sestry Mgr. Szücsovej, sestry Kartíkovej, no aj ostatné sestričky boli prijemne.
  Nám sa z Banskej Bystrice dalo chodiť cez víkendy, ale mohli sme sa na Váš personál vo všetkom spoľahnúť, nič jej nechýbalo a hlavne starká sa rozhýbala. Mala svoj stanovený režim a starostlivosť.

  Ešte raz srdečná vďaka celému personálu, uvidíme ako sa to bude so starkou ďalej vyvíjať, ak bude treba určite Vaše zariadenie vyhľadáme a určite aj odporučíme ďalej.“

  Vlado Ballek, Banská Bystrica.
  E-mailová správa, dňa 07.01.2016

 • Dobrý deň pani námestníčka a pán riaditeľ,

  moju mamu Mgr. Alicu Talajovú v lete postihla mozgová príhoda a, samozrejme, našla nás nepripravených.
  Necitlivá a nehybná ruka a noha jej, dovtedy fyzicky aktívnej osobe a bývalej telocvikárke, nepridali ani na životnom optimizme.

  Po liečbe na neurológii a ODCH sme mamu umiestnili do DOS Banská Štiavnica, kde pobudla približne 2,5 mesiaca.
  Bola to dobrá voľba. Pani Mgr. Smreková nám vyšla v ústrety nielen pri vybavovaní termínov prijatia a odchodu, ale prakticky vo všetkom.
  Sestričky a ošetrovatelia sa o mamu príkladne starali, transportovali ju na lekárske vyšetrenia, upozornili ma na míňajúce sa lieky, atď.
  Navyše tolerovali moju veľmi častú prítomnosť v DOS aj mimo návštevných hodín.

  Za všetku poskytnutú starostlivosť týmto pani Mgr. Smrekovej a kolektívu štiavnickej DOS (vrátane tandemu rehabilitačných pracovníkov Paťo & Maťo) úprimne ďakujem.
  Mamin fyzický aj psychický stav sa kontinuálne zlepšuje a jej to aj ich zásluha.

  S pozdravom,

  Ing. Peter Talaj

 • Vážená pani riaditeľka,

  v mene starkého Štefana Pavlova sa Vám chceme srdečne poďakovať za starostlivosť počas pobytu u vás – doliečenie ODCH. 
  Bol veľmi spokojný s prístupom a celým ošetrovateľským kolektívom. Rád na vás spomína.

 • Chcem touto cestou vysloviť úprimné poďakovanie personálu na oddelení dlhodobo chorých v Banskej Štiavnici. Moja mamka Božena Kohútová prvýkrát v minulom rok a druhýkrát  v tomto roku bola pacientkou po ortopedických operačných zákrokoch na tomto oddelení. S ochotným a milým prístupom sestier môžem konštatovať, sa človek dnes nie vždy stretne. Keď ich mamka alebo ja o niečo  požiadali, bez akýchkoľvek problémov ju ochotne obslúžili aj nad rámec svojich povinností.  Patrí im naozaj veľké uznanie, vďaka a priam majú môj obdiv. Videla som na tomto oddelení ťažké stavy pacientov, ktorí sú odkázaní na pomoc zdravotného personálu  a vyžadujú si sústavnú starostlivosť.  Je to namáhavá a náročná práca, ktorú nedokáže vykonávať každý, hlavne po hygienickej stránke.

  Takže ešte raz ďakujeme.

  Cibulová Katarína

Priame kontakty

Kontaktujte nás

Ak máte záujem o informácie ohľadom ponuky služieb alebo ste nenašli čo ste hľadali, kontaktujte nás prostredníctvom infolinky alebo kontaktného formulára.

Kontaktný formulár neslúži na účel objednania sa na vyšetrenie.

(Required)

Aktuality

V žiarskej a banskoštiavnickej nemocnici oslavovali sviatok sestier a pôrodných asistentiek: Ocenili najdlhšie slúžiace kolegyne

V Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom a Banská Štiavnica, rovnako ako v celej sieti nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare, včera oslavovali sviatok sestier a pôrodných asistentiek. 12. mája bol totiž Medzinárodný deň sestier a 5. mája Medzinárodný deň pôrodných asistentiek.

VIAC...

Deň lekárov v žiarskej nemocnici

Dnešný deň je výnimočným pre lekárky a lekárov. 30. marec je Dňom lekárov.

VIAC...

Nemocnice siete Svet zdravia sa postupne vracajú k plánovaným operačným výkonom

Nemocnice siete Svet zdravia sa postupne vracajú k plánovaným operačným výkonom. Pacient musí pred operáciou dodržať 14-dňovú domácu karanténu, počas ktorej nevykazuje príznaky ochorenia COVID-19.

VIAC...

Všetky nemocnice
Voľné pracovné pozície