Mammacentrum sv. Agáty

MAMMACENTRUM SV. AGÁTY
BANSKÁ BYSTRICA

ČLEN SIETE NEMOCNÍC SVET ZDRAVIA

Mammacentrum sv. Agáty v Banskej Bystrici je špecializovaná nemocnica, ktorá sa komplexne zaoberá diagnostikou a liečbou nádorových a iných ochorení prsníka.

V roku 2019 získalo mammacentrum plnohodnotné členstvo v prestížnej medzinárodnej sieti Breast Centres Network, ktoré je potvrdením kvality diagnosticko-liečebných postupov pracoviska. Medicínsky tím neustále sleduje najnovší vývoj v danej oblasti a snaží sa ho prinášať do dennej praxe.

Mammacentrum využíva najnovšiu medicínsku technológiu a ročne uskutoční vyše 15-tisíc diagnostických vyšetrení.

Spoločné vyhľadávanie Mammacentrum sv. Agáty

Mammacentrum Banská Bystrica

 • Prvá špecializovaná nemocnica na diagnostiku a liečbu nádorov prsníka na Slovensku

  Mammacentrum sv. Agáty sa od svojho vzniku v roku 2009 stalo renomovaným a vyhľadávaným pracoviskom s vysokou odbornou úrovňou liečby nádorových a iných ochorení prsníka.

 • Medicínski špecialisti a prístrojové vybavenie európskej úrovne

  Systém práce špecializovanej nemocnice je založený na spolupráci špecialistov z rôznych medicínskych disciplín, spolu s využitím najmodernejšej techniky v diagnostike a liečbe.

 • Individuálny liečebný plán pre každú pacientku

  Cieľom je zabezpečiť vysokú kvalitu zdravotníckych služieb, a to aj prostredníctvom profesionálneho, ľudského a individuálneho prístupu ku každému pacientovi.

 • Jediné prsníkové centrum na Slovensku zaradené do medzinárodnej siete

  Mammacentrum bolo vybudované podľa usmernení európskych odborných inštitúcii a vzoru podobných nemocníc vo svete. Aj preto sa stalo členom celosvetovej siete prsníkových centier „Senonetwork“.

 • Služby hotelového štandardu

  Poskytujeme ústavnú starostlivosť na ôsmych lôžkach v štyroch nadštandardne vybavených izbách.

 • Komplexná starostlivosť o klientky na jednom mieste

  Zabezpečujeme komplexnú ponuku medicínskych služieb od prevencie genetiky, komplexnej liečby nádorov až po paliatívnu terapiu.

Náš tím špecialistov

 • MUDr. Ivan Turčan, PhD.

  V Mammacentre pôsobí ako primár. Pod jeho vedením získalo zariadenie členstvo v medzinárodnej organizácii špecializovaných prsníkových centier. Ako jediný zo Slovenska je členom OPBC (The Oncoplastic Breast Consortium)

  Viac...
 • MUDr. Etela Mišurová

  V Mammacentre sv. Agáty pôsobí ako zástupca primára. Má špecializáciu v odbore radiačná onkológia a klinická onkológia.

  Viac...
 • MUDr. Marcela Beerová

  V Mammacentre Sv. Agáty pracuje od roku 2010. Štúdium všeobecného lekárstva na Jesseniovej lekárskej fakulte UK v Martine ukončila v roku 1992.

  Viac...
 • MUDr. Ingrid Holbayová

  Je atestovaná lekárka v odbore rádiológia. V Mammacentre pôsobí od roku 2015. Zameriava sa na mamografické, sonografické vyšetrenia a intervenčné zákroky.

  Viac...
 • MUDr. Pavel Mikláš

  Od roku 2011 pracuje v Mammacentre sv. Agáty ako samostatne pracujúci lekár so zameraním na onkochirurgiu.

  Viac...
 • MUDr. Csaba Toth

  Má špecializáciu v odbore chirurgia a plastická chirurgia.

  Viac...
 • MUDr. Eva Pritzová

  Má špecializáciu v odbore klinická onkológia.

  Viac...
 • MUDr. Alexandra Bieliková

  Je atestovaná lekárka na oddelení rádiológie. Prioritne sa venuje diagnostike, v budúcnosti sa chce zamerať aj na intervenčné zákroky.

  Viac...
 • PhDr. Katarína Košíková

  V Mammacentre pôsobí už od jeho začiatku v roku 2009. V minulosti sa venovala najmä urgentnej medicíne, v súčasnosti pracuje ako vedúca sestra na mamológii.

  Viac...
 • MUDr. Zoltan Basti

  Má špecializáciu v odbore chirurgia.

  Viac...

Poďakovania

 • Neuvažovala som o operácii na inej klinike Slovenska. S absolútnou dôverou som absolvovala mastektómiu s následnou rekonštrukciou oboch prsníkov. Zostava lekárov, ktorí stoja na vizite pri vašej posteli s obrovským záujmom o vaše zdravie a o vašu bolesť… Nestretla som sa s takýmto prístupom v iných nemocniciach. Týchto lekárov naozaj zaujímate. Je to skvelý pocit z pozície pacienta cítiť to. Ďakujem všetkým v prvom rade za zdravie, ktoré ste mi vrátili. Ďakujem za to, že môžem zažiť opäť ten pocit cítiť sa ženou, keď sa pozriem na svoju hruď. Ste fantastický tím.

  Ružena Adamcová

 • Karcinóm prsníka máme v rodine. Stará mama, teta, mama, bohužiaľ to vošlo do života aj mne. Mala som šťastie, že mi na to prišli pri preventívnej prehliadke, potvrdila to sonografia. V Mammacentre je fantastický personál a prístup ľudí. Som im vďačná a dôverujem im. Veľmi mi pomohli v liečbe.

  Alena Demianová, Horná Lehota, okre Brezno

 • Mammacentrum bola moja prvá voľba. Všetky vyšetrenia som tu absolvovala, vrátane operácie. Prostredie je tu krásne, súkromie rešpektované, veľa kvetov zútulňuje priestory. Ešte aj posteľné prádlo bolo ako doma. Celkovo prístup personálu bol skvelý. Mala som veľký strach, ale ľudia z Mammacentra mi ho pomohli prekonať.

  Eva Kamenská, Selce, okr. Banská Bystrica

 • Bola som tu operovaná v roku 2013. Akonáhle som sa dozvedela, že všetko je pod jednou strechou, tak som nehľadala nič iné. Až nadpriemerne ma prekvapila starostlivosť a komplexnosť služieb. Pre zamestnanú ženu je to veľká výhoda. Naďalej som tu v starostlivosti, chodím pravidelne na sonografiu. Lepšie v našom okolí nič nie je. Odporúčam.

  Erika Kučerová, Zvolen

 • V Mammacentre som v sledovaní kvôli hrčke už asi 10 rokov. Som tu veľmi spokojná. Prístup lekárov aj sestier je perfektný. Strach úplne opadol v komunikácii s nimi. Dá sa tu objednať, maximálne čakám 10 minút, takže vysoko oceňujem tento komfort.

  Gabriela Kulišiaková, Zvolenská Slatina, okr. Zvolen

 • Ja som sa rozhodla pre Mammacentrum kvôli referenciám od žien. Myslela som si, že budem čakať pol roka na mamografiu a termín som dostala do 3 týždňov. Od recepčnej, cez lekárov a sestry, všetci sú tu veľmi príjemní. Majú to perfektne zorganizované. Všetko je v rámci jedného objektu. Našťastie sa mi nič nepotvrdilo, som tu len v sledovaní.

  Miroslava Bahledová, Hriňová, okr. Detva

 • Mammacentrum som vyhľadala už ako aktívna mamička potom, čo som si po roku a pol kojenia s prvorodeným synom nahmatala hrčku. Samozrejme ma to vystrašilo, bolo to aj bolestivé. A urobila som dobre. Stretla som sa tu s milým personálom, vytvorili mi takú príjemnú atmosféru, že moje obavy hneď pominuli. Od malička ma viedli k tomu, aby sme sa o zdravie starali preventívne a dnes ako mama a športovkyňa na to veľmi dbám. Mammacentrum znamená pre mňa kvalitu, komfort, odbornosť, profesionalitu a úsmev.

  Anastasia Kuzmina, 32 rokov, dvojnásobná olympijská víťazka v biatlone (2010, 2014)

 • Chodievala som pravidelne na preventívne kontroly, keďže aj moja mama mala nádor na prsníku, len jeden rok som bola pracovne, s rodinou zaneprázdnená, všetko malo prednosť, len zdravie bolo stranou, a to sa mi stalo v ten rok osudným. Nahmatala som si hrčku. Bolo to tak vážne, že som musela prísť o prsník. Rádioterapia, chemoterapia, liečba trvala jeden rok. Celej rodine sa zmenil život. Po roku som vďaka odborníkom z Mammacentra naspäť v práci. A som aj opäť ich klientkou, keďže som sa rozhodla pre rekonštrukciu prsníka. Každá žena chce byť krásna. Stretla som tu ústretový kolektív, promptný prístup, ani na chvíľu neváham. Dôverujem im.

  Henrieta Mazuchová, 46 rokov, Banská Bystrica

 • Začalo to tak, že som spadla a nevenovala som tomu pozornosť. Mala som bolesti v rebrách, nádor mi už narástol do 4 cm. Hneď ma sem prijali a do mesiaca som bola zoperovaná. Tu je to vynikajúco všetko zorganizované. Pobyt, liečba, všetko perfektne nadväzovalo. Do dvoch dní som bola doma. Chodia sem pacientky z celého Slovenska. A aj ja som bola veľmi spokojná. Odbornosť, ľudský prístup, ale aj priestranné izby s polohovateľnou posteľou, krásne obrazy v izbe. Ešte aj s vegetariánskou stravou mi vyšli v ústrety. Ozaj odporúčam.

  Alena Perončíková, 74 rokov, Banská Bystrica

Praktické rady

Virtuálna prehliadkaAktuality

Mammacentrum vytvorilo pre onkologické pacientky komunitnú miestnosť

Pri osvete pomáha aj medailistka v rýchlostnej kanoistike Martina Gogolová

VIAC...

Mammacentrum sv. Agáty - snímok mammografu
Banskobystrické mammacentrum sa stalo členom prestížnej siete Breast Centres Network

Špecializovaná nemocnica pre diagnostiku a liečbu rakoviny prsníka, Mammacentrum sv. Agáty v Banskej Bystrici, získala plnohodnotné členstvo v prestížnej medzinárodnej sieti Breast Centres Network (BCN). Medicínsky tím odborníkov mammacentra neustále sleduje najnovší vývoj v danej medicínskej oblasti a snaží sa ho prinášať do dennej praxe. Členstvo v BCN je tak garanciou kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

VIAC...

Alena Demianová je jednou z pacientiek banskobystrického mammacentra
Banskobystrické mammacentrum upozorňuje na dôležitosť preventívnych vyšetrení

Vyše 15-tisíc diagnostických vyšetrení uskutočnilo minulý rok Mammacentrum sv. Agáty v Banskej Bystrici. Hoci sa povedomie o potrebe chodiť na prehliadky každý rok zvyšuje, prevenciu stále zanedbáva vyše 70 percent žien nad 40 rokov. Banskobystrické mammacentrum nedávno zakúpilo nový moderný mamograf, ktorý dokáže odhaliť už prvé zmeny v tkanive prsníka a vyzýva ženy, aby prišli na prehliadku. Chce takto upozorniť na dôležitosť prevencie.

VIAC...

Kontaktujte nás

Ak máte záujem o informácie ohľadom ponuky služieb alebo ste nenašli čo ste hľadali, kontaktujte nás prostredníctvom infolinky alebo kontaktného formulára.

Aktuality

Mammacentrum vytvorilo pre onkologické pacientky komunitnú miestnosť

Pri osvete pomáha aj medailistka v rýchlostnej kanoistike Martina Gogolová

VIAC...

Mammacentrum sv. Agáty - snímok mammografu
Banskobystrické mammacentrum sa stalo členom prestížnej siete Breast Centres Network

Špecializovaná nemocnica pre diagnostiku a liečbu rakoviny prsníka, Mammacentrum sv. Agáty v Banskej Bystrici, získala plnohodnotné členstvo v prestížnej medzinárodnej sieti Breast Centres Network (BCN). Medicínsky tím odborníkov mammacentra neustále sleduje najnovší vývoj v danej medicínskej oblasti a snaží sa ho prinášať do dennej praxe. Členstvo v BCN je tak garanciou kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

VIAC...

Alena Demianová je jednou z pacientiek banskobystrického mammacentra
Banskobystrické mammacentrum upozorňuje na dôležitosť preventívnych vyšetrení

Vyše 15-tisíc diagnostických vyšetrení uskutočnilo minulý rok Mammacentrum sv. Agáty v Banskej Bystrici. Hoci sa povedomie o potrebe chodiť na prehliadky každý rok zvyšuje, prevenciu stále zanedbáva vyše 70 percent žien nad 40 rokov. Banskobystrické mammacentrum nedávno zakúpilo nový moderný mamograf, ktorý dokáže odhaliť už prvé zmeny v tkanive prsníka a vyzýva ženy, aby prišli na prehliadku. Chce takto upozorniť na dôležitosť prevencie.

VIAC...

Všetky nemocnice