Polikliniky ProCare 0907 888 999
Nemocnice Svet zdravia 055 / 327 7777
Kontakty Klientská zóna

MAMMACENTRUM SV. AGÁTY
BANSKÁ BYSTRICA

ČLEN SIETE NEMOCNÍC SVET ZDRAVIA

Mammacentrum sv. Agáty v Banskej Bystrici je špecializovaná nemocnica, ktorá sa komplexne zaoberá diagnostikou a liečbou nádorových a iných ochorení prsníka.

V roku 2012 získalo mammacentrum plnohodnotné členstvo v prestížnej medzinárodnej sieti Breast Centres Network.

Mammacentrum využíva najnovšiu medicínsku technológiu a ročne uskutoční vyše 15-tisíc diagnostických vyšetrení.

Mammacentrum sv. Agáty bolo v roku 2019 ocenené titulom „Najlepšia nemocnica roka 2019“ v Lige výnimočných ProCare a Svet zdravia.

Dôležité oznamy

Objednávanie pacientov na tel. číslach: +421 48 4204 901/ 911/ 912

Pondelok:                           8:30 – 15:30

Utorok – Piatok:              8:30 – 15:30


Mammacentrum Banská Bystrica

 • Odporúčané skríningové pracovisko

  Sme v zozname 15 mamografických pracovísk v SR odporúčaných odbornou pracovnou skupinou Ministerstva zdravotníctva na realizáciu mamografického skríningu.

  Viac...
 • TOP lekár 2019

  Odborný týždenník Zdravotnícke noviny už po piatykrát vyhlásil anketu TOP lekár na Slovensku vo viacerých kategóriách.
  MUDr. IVAN TURČAN, PhD, primár onkochirurgického oddelenia Mammacentra sv. Agáty v Banskej Bystrici získal ocenenie TOP lekár 2019 v odbore chirurgia

  Viac...
 • Prvá špecializovaná nemocnica na diagnostiku a liečbu nádorov prsníka na Slovensku

  Mammacentrum sv. Agáty sa od svojho vzniku v roku 2009 stalo renomovaným a vyhľadávaným pracoviskom s vysokou odbornou úrovňou liečby nádorových a iných ochorení prsníka.

 • Medicínski špecialisti a prístrojové vybavenie európskej úrovne

  Systém práce špecializovanej nemocnice je založený na spolupráci špecialistov z rôznych medicínskych disciplín, spolu s využitím najmodernejšej techniky v diagnostike a liečbe.

 • Individuálny liečebný plán pre každú pacientku

  Cieľom je zabezpečiť vysokú kvalitu zdravotníckych služieb, a to aj prostredníctvom profesionálneho, ľudského a individuálneho prístupu ku každému pacientovi.

 • Jediné prsníkové centrum na Slovensku zaradené do medzinárodnej siete

  Mammacentrum bolo vybudované podľa usmernení európskych odborných inštitúcii a vzoru podobných nemocníc vo svete. Aj preto sa stalo členom celosvetovej siete prsníkových centier „Senonetwork“.

 • Služby hotelového štandardu

  Poskytujeme ústavnú starostlivosť na desiatich lôžkach v piatich nadštandardne vybavených izbách.

 • Komplexná starostlivosť o klientky na jednom mieste

  Zabezpečujeme komplexnú ponuku medicínskych služieb od prevencie genetiky, komplexnej liečby nádorov až po paliatívnu terapiu.

Náš tím špecialistov

 • MUDr. Ivan Turčan, PhD.

  V Mammacentre pôsobí ako primár. Pod jeho vedením získalo zariadenie členstvo v medzinárodnej organizácii špecializovaných prsníkových centier. Ako jediný zo Slovenska je členom OPBC (The Oncoplastic Breast Consortium)

  Viac...
 • MUDr. Marcela Beerová

  V Mammacentre Sv. Agáty pracuje od roku 2010 a od septembra 2019 pôsobí ako primárka na rádiologickom oddelení.

  Viac...
 • MUDr. Ingrid Holbayová

  Je atestovaná lekárka v odbore rádiológia. V Mammacentre pôsobí od roku 2015. Zameriava sa na mamografické, sonografické vyšetrenia a intervenčné zákroky.

  Viac...
 • MUDr. Pavel Mikláš

  Od roku 2011 pracuje v Mammacentre sv. Agáty ako samostatne pracujúci lekár so zameraním na onkochirurgiu. Od septembra 2019 je aj zástupcom námestníka pre liečebno-preventívnu starostlivosť.

  Viac...
 • MUDr. Csaba Toth

  Má špecializáciu v odbore chirurgia a plastická chirurgia.

  Viac...
 • MUDr. Eva Pritzová

  Má špecializáciu v odbore klinická onkológia.

  Viac...
 • MUDr. Alexandra Bieliková

  Je atestovaná lekárka na oddelení rádiológie. Prioritne sa venuje diagnostike, v budúcnosti sa chce zamerať aj na intervenčné zákroky.

  Viac...
 • MUDr. Zoltan Basti

  Má špecializáciu v odbore chirurgia.

  Viac...
 • Mgr. Zuzana Gašparová

  V Mammacentre pôsobí od jeho začiatku v roku 2009 ako sestra na lôžkovom oddelení. Od mája 2020 pracuje ako námestníčka pre ošetrovateľstvo. V minulosti pracovala na oddeleniach OAIM.

  Viac...

Poďakovania

 • Chcela by som sa úprimne a z hĺbky celého srdca poďakovať nemocnici Mammacentrum sv. Agáty v Banskej Bystrici, tímu lekárov, sestričiek, ošetrovateľov za empatický prístup a podporu pri riešení môjho zdravotného stavu. Prešla som toho veľmi veľa za posledný mesiac, od sonografie, duktografie, mamografie, návštevy na ambulancii onkochirurgie, hospitalizácie a operačného zákroku, no najťažšie bolo čakanie na výsledok histológie. V tomto prípade som cítila maximálnu podporu všetkých, ktorí toho boli súčasťou, od pána vojaka na recepcii po pána primára MUDr. Turčana. Na lôžkovom oddelení a na operačnej sále sa lekári a sestričky stále zaujímali, ako sa cítim a či niečo nepotrebujem, na ambulancii chirurgie ma sestrička držala za ruku, pán primár sa tešil so mnou z mojich výsledkov a pán vojak mi vždy prial všetko dobré a pekný deň. Bola to neuveriteľná sila dobroty na každom kúsku tejto nemocnice. Prajem Vám všetkým, aby ste zvládli túto prácu s otvoreným srdcom aj naďalej, my pacientky a najmä ženy potrebujeme presne takýto prístup ako som mala možnosť zažiť aj ja. Nášmu zdravotníctvu nie je naklonená vízia lepšej a ľahšej budúcnosti, ale vy ste príkladom toho, že láska k práci a pacientom je to najcennejšie na svete. Ďakujem zakladateľom tejto špecializovanej nemocnice za to, že existujete a našli ste ten najúžasnejší personál. Budem Vás odporúčať všetkým, ktorí sa ocitnú v rovnakej situácii ako ja a budem Vaše dobré meno šíriť ďalej.

  Ďakujem za všetko. S úctou Katarína.

 • Touto cestou by som chcela povzbudiť tých, ktorí váhajú nad nejakým operačným zákrokom v Mammacentre v Banskej Bystrici. Bohužiaľ, v dnešnej dobe sa iba zriedka stretávame s ľudským prístupom zdravotníckeho personálu. Toto centrum je jednou obrovskou výnimkou! Už pri vstupe musíte mať úsmev na tvári, pretože Vás srdečne vítajú všetci, od upratovačky až po lekárov. Nadobudnete takú dobrú náladu, že na chvíľu aj zabudnete, aký náročný zákrok Vás čaká. My sme prišli do centra tri sestry naraz. Máme v rodine zlú genetickú predispozíciu, preto sme sa rozhodli dať si odstrániť prsníky. Nebolo to ľahké rozhodnutie, dať sa na takúto cestu, ale vďaka Vám a Pánu Bohu sme to zvládli. Chceme sa veľmi pekne poďakovať celému personálu za profesionalitu a ľudský prístup, najmä pánovi primárovi MUDr. Turčanovi a pánom doktorom MUDr. Tóthovi, MUDr. Miklášovi a MUDr. Bástimu. Patrí Vám veľká vďaka a úcta za predĺženie našich životov.

  So srdečným pozdravom – My Tri Sestry: Katarína Masariková, Anna Augustínová, Ľubica Godálová

 • Neuvažovala som o operácii na inej klinike Slovenska. S absolútnou dôverou som absolvovala mastektómiu s následnou rekonštrukciou oboch prsníkov. Zostava lekárov, ktorí stoja na vizite pri vašej posteli s obrovským záujmom o vaše zdravie a o vašu bolesť… Nestretla som sa s takýmto prístupom v iných nemocniciach. Týchto lekárov naozaj zaujímate. Je to skvelý pocit z pozície pacienta cítiť to. Ďakujem všetkým v prvom rade za zdravie, ktoré ste mi vrátili. Ďakujem za to, že môžem zažiť opäť ten pocit cítiť sa ženou, keď sa pozriem na svoju hruď. Ste fantastický tím.

  Ružena Adamcová

 • Karcinóm prsníka máme v rodine. Stará mama, teta, mama, bohužiaľ to vošlo do života aj mne. Mala som šťastie, že mi na to prišli pri preventívnej prehliadke, potvrdila to sonografia. V Mammacentre je fantastický personál a prístup ľudí. Som im vďačná a dôverujem im. Veľmi mi pomohli v liečbe.

  Alena Demianová, Horná Lehota, okre Brezno

 • Mammacentrum bola moja prvá voľba. Všetky vyšetrenia som tu absolvovala, vrátane operácie. Prostredie je tu krásne, súkromie rešpektované, veľa kvetov zútulňuje priestory. Ešte aj posteľné prádlo bolo ako doma. Celkovo prístup personálu bol skvelý. Mala som veľký strach, ale ľudia z Mammacentra mi ho pomohli prekonať.

  Eva Kamenská, Selce, okr. Banská Bystrica

 • Bola som tu operovaná v roku 2013. Akonáhle som sa dozvedela, že všetko je pod jednou strechou, tak som nehľadala nič iné. Až nadpriemerne ma prekvapila starostlivosť a komplexnosť služieb. Pre zamestnanú ženu je to veľká výhoda. Naďalej som tu v starostlivosti, chodím pravidelne na sonografiu. Lepšie v našom okolí nič nie je. Odporúčam.

  Erika Kučerová, Zvolen

 • V Mammacentre som v sledovaní kvôli hrčke už asi 10 rokov. Som tu veľmi spokojná. Prístup lekárov aj sestier je perfektný. Strach úplne opadol v komunikácii s nimi. Dá sa tu objednať, maximálne čakám 10 minút, takže vysoko oceňujem tento komfort.

  Gabriela Kulišiaková, Zvolenská Slatina, okr. Zvolen

 • Ja som sa rozhodla pre Mammacentrum kvôli referenciám od žien. Myslela som si, že budem čakať pol roka na mamografiu a termín som dostala do 3 týždňov. Od recepčnej, cez lekárov a sestry, všetci sú tu veľmi príjemní. Majú to perfektne zorganizované. Všetko je v rámci jedného objektu. Našťastie sa mi nič nepotvrdilo, som tu len v sledovaní.

  Miroslava Bahledová, Hriňová, okr. Detva

 • Mammacentrum som vyhľadala už ako aktívna mamička potom, čo som si po roku a pol kojenia s prvorodeným synom nahmatala hrčku. Samozrejme ma to vystrašilo, bolo to aj bolestivé. A urobila som dobre. Stretla som sa tu s milým personálom, vytvorili mi takú príjemnú atmosféru, že moje obavy hneď pominuli. Od malička ma viedli k tomu, aby sme sa o zdravie starali preventívne a dnes ako mama a športovkyňa na to veľmi dbám. Mammacentrum znamená pre mňa kvalitu, komfort, odbornosť, profesionalitu a úsmev.

  Anastasia Kuzmina, 32 rokov, trojnásobná olympijská víťazka v biatlone (2010, 2014, 2018)

 • Chodievala som pravidelne na preventívne kontroly, keďže aj moja mama mala nádor na prsníku, len jeden rok som bola pracovne, s rodinou zaneprázdnená, všetko malo prednosť, len zdravie bolo stranou, a to sa mi stalo v ten rok osudným. Nahmatala som si hrčku. Bolo to tak vážne, že som musela prísť o prsník. Rádioterapia, chemoterapia, liečba trvala jeden rok. Celej rodine sa zmenil život. Po roku som vďaka odborníkom z Mammacentra naspäť v práci. A som aj opäť ich klientkou, keďže som sa rozhodla pre rekonštrukciu prsníka. Každá žena chce byť krásna. Stretla som tu ústretový kolektív, promptný prístup, ani na chvíľu neváham. Dôverujem im.

  Henrieta Mazuchová, 46 rokov, Banská Bystrica

 • Začalo to tak, že som spadla a nevenovala som tomu pozornosť. Mala som bolesti v rebrách, nádor mi už narástol do 4 cm. Hneď ma sem prijali a do mesiaca som bola zoperovaná. Tu je to vynikajúco všetko zorganizované. Pobyt, liečba, všetko perfektne nadväzovalo. Do dvoch dní som bola doma. Chodia sem pacientky z celého Slovenska. A aj ja som bola veľmi spokojná. Odbornosť, ľudský prístup, ale aj priestranné izby s polohovateľnou posteľou, krásne obrazy v izbe. Ešte aj s vegetariánskou stravou mi vyšli v ústrety. Ozaj odporúčam.

  Alena Perončíková, 74 rokov, Banská Bystrica

Súbory na stiahnutie

Praktické rady

Certifikáty

Virtuálna prehliadkaAktuality

Jana Hospodárová odkazuje Slovenkám: Ženy, nebojte sa mamografie!

3 sekundy. Približne toľko trvá vyhotovenie jednej snímky na mamografe, ktorá môže žene zachrániť život. Mamografické vyšetrenie by mali ženy po štyridsiatke absolvovať každé dva roky. Na Slovensku však na pravidelné preventívne prehliadky chodí približne len 25 % žien tejto vekovej kategórie, čo je v porovnaní s Českou republikou takmer o 60 % žien menej. Rakovina prsníka je pritom ochorenie, na ktoré u nás zomiera najviac žien.

VIAC...

Ružový október aj v nákupnom centre

Pri príležitosti Dňa za zdravé prsia (15.10.) pripravilo Mammacentrum sv. Agáty stánok v nákupnom centre Európa v Banskej Bystrici.

VIAC...

Koho ohrozuje rakovina prsníka?

Presná príčina vzniku rakoviny prsníka nie je známa. Ide skôr o spolupôsobenie viacerých rizikových faktorov, ktorých výsledkom je vznik choroby.

VIAC...

Kontaktujte nás

Ak máte záujem o informácie ohľadom ponuky služieb alebo ste nenašli čo ste hľadali, kontaktujte nás prostredníctvom infolinky alebo kontaktného formulára.

Kontaktný formulár neslúži na účel objednania sa na vyšetrenie.

(Required)

Aktuality

Jana Hospodárová odkazuje Slovenkám: Ženy, nebojte sa mamografie!

3 sekundy. Približne toľko trvá vyhotovenie jednej snímky na mamografe, ktorá môže žene zachrániť život. Mamografické vyšetrenie by mali ženy po štyridsiatke absolvovať každé dva roky. Na Slovensku však na pravidelné preventívne prehliadky chodí približne len 25 % žien tejto vekovej kategórie, čo je v porovnaní s Českou republikou takmer o 60 % žien menej. Rakovina prsníka je pritom ochorenie, na ktoré u nás zomiera najviac žien.

VIAC...

Ružový október aj v nákupnom centre

Pri príležitosti Dňa za zdravé prsia (15.10.) pripravilo Mammacentrum sv. Agáty stánok v nákupnom centre Európa v Banskej Bystrici.

VIAC...

Koho ohrozuje rakovina prsníka?

Presná príčina vzniku rakoviny prsníka nie je známa. Ide skôr o spolupôsobenie viacerých rizikových faktorov, ktorých výsledkom je vznik choroby.

VIAC...

Všetky nemocnice
Voľné pracovné pozície