Aktuality, Svet Zdravia, Michalovce    30.08.2017

Nemocnica na jarmoku

V duchu sloganu „Nemocnice bližšie k ľuďom" rozostavila michalovská nemocnica svoje stánky aj na tohtoročnom Zemplínskom jarmoku. Zvyčajne ponúkané aktivity, ako meranie glykémie a krvného tlaku sme tohto roku rozšírili aj orientačné zistenie krvnej skupiny, či meranie obsahu kyslíka v krvi pomocou pulzného oxymetra.

Ďalšou tohtoročnou novinkou na jarmoku bola aktivita našich anesteziológov, ktorí záujemcom ochotne vysvetľovali základy prvej pomoci na KPR modeloch a učili ich poskytovať prvú pomoc. Profesionálne resuscitačné figuríny zaujali aj deti, ktoré si jednotlivé modely s veľkým záujmom obzerali. Niektoré sa aj osmelili a podľa pokynov pani doktorky skúšali, ako by im to išlo.

Keďže sa jarmok koná na sklonku leta, veľkému záujmu zo strany okoloidúcich sa tešila aj pani doktorka z dermatologickej ambulancie, ktorá pomocou prenosného dermatoskopu pomáhala ľudom rozpoznať znamienka, ktoré by sa mohli zvrhnúť na zhubný melanóm, a v dvoch prípadoch dokonca odporučila vyšetrovaným, aby sa s problémovým znamienkom objednali na našej ambulancii, alebo u svojho dermatológa.

Nemocničná epidemiologička na svojom stanovišti vysvetľovala správnu techniku umývania rúk, ktorú si mohli sami vyskúšať a následne si pomocou UV lampy overiť účinnosť postupu.

Sprievodnou súčasťou jarmoku býva už tradične aj zraz motorkárov na Zemplínskej šírave, kde sme si taktiež rozostavili svoj stánok a v priestoroch turistického informačného centra zorganizovali kolegyne z HTO ďalší výjazdový odber krvi.

A keďže Nemocnica novej generácie v Michalovciach je už len pár mesiacov pred dokončením, nenechali sme si ujsť túto skvelú príležitosť a aj prostredníctvom informačných letákov, ktoré okrem iného rozdával okoloidúcim nemocničný maskot Zdravko, sme informovali Michalovčanov, ako aj ostatných návštevníkov jarmoku, o progrese výstavby a o naplánovaných aktivitách až do jej otvorenia v januári 2018.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 16.02.2018

V ktorých nemocniciach platí pre chrípku zákaz návštev?

V spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva bol dosiaľ vydaný zákaz návštev pre desať nemocníc siete Svet zdravia. Dôvodom je zvýšený výskyt chrípky a akútnych respiračných ochorení. Zákaz návštev platí na všetkých lôžkových oddeleniach nemocníc. Cieľom tohto opatrenia je znížiť riziko prenosu respiračných ochorení na minimum. Zákaz platí do odvolania.

Aktuality 15.02.2018

Valentínska kvapka krvi vo Svidníku

Spolu 53 darcov zavítalo na Valentína do nemocnice Svet zdravia Svidník, aby ľuďom, ktorí to potrebujú, darovali tú najvzácnejšiu tekutinu. Na hematologicko-transfuziologickom oddelení tak 14. februára odštartovali kampaň Valentínska kvapka krvi, ktorú nemocnica organizuje spolu so Slovenským Červeným krížom.

Aktuality 15.02.2018

Zmena poplatku za poskytnutie zdravotnej starostlivosti v ústavnej pohotovostnej službe

Vážení pacienti, v zmysle Zákona č. 577/2004 Z. z. - Zákon o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia a o úhradách za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti si Vás týmto dovoľujeme informovať o zmene poplatku za poskytnutie zdravotnej starostlivosti v ústavnej pohotovostnej službe s účinnosťou od 01.11. 2017.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO