Aktuality, Svet Zdravia, Trebišov    08.09.2017

Nemocnica bola už tradične súčasťou Dní mesta Trebišov

Mesto Trebišov už tradične organizovalo posledný augustový víkend kultúrno-spoločenské podujatie pod názvom Dni mesta Trebišov. Do týchto mestských slávností pripravených pre širokú verejnosť, sa opätovne aktívne zapojila aj trebišovská nemocnica.

Pre návštevníkov podujatia mala pripravený stánok Sveta zdravia, kde boli k dispozícii sestry z hematologicko-transfúzneho oddelenia a oddelenia OAMIS, ktoré okoloidúcim vyšetrili krvnú skupinu a Rh faktor, hladinu cukru v krvi a zmerali krvný tlak. Novinkou tento rok bolo vyšetrenie znamienok našou kožnou lekárkou a osveta hygieny rúk prezentovaná nemocničnou epidemiologičkou, o ktoré bol veľký záujem. Pre deti boli pripravené interaktívne omaľovanky a možnosť odfotiť sa so Zdravkom. Za ich aktívnu účasť pri správnom postupe dezinfekcie rúk, ktorú si mohli skontrolovať pomocou UV lampy, dostali sladkú odmenu. Sme radi, že sme mohli byť súčasťou tohto projektu a veríme, že sme ľudom pomohli zistiť niečo viac o svojom zdraví a pôsobiť na nich preventívne s cieľom minimalizovať nákazy spôsobené nesprávnou hygienou rúk.

dni mesta.jpgĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.02.2018

Humenská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Humenné dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Michalovská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Michalovce dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Začína sa štvrtý ročník súťaže Medik roka 2018

Sieť nemocníc Svet zdravia vyhlasuje spoločne s partnermi už štvrtý ročník odbornej súťaže určenej pre študentov 5. a 6. ročníka lekárskych fakúlt Medik roka 2018. Budúci lekári v odbore všeobecné lekárstvo si v nej môžu preveriť a zmerať svoje teoretické poznatky. Aprílové vyvrcholenie súťaže v Michalovciach ponúkne následne 20 finalistom kombináciu odborných workshopov a napínavého súťaženia v praktických podmienkach skutočnej nemocnice. Na jedného víťaza čaká finančná výhra v hodnote 3000 eur. Všetkým finalistom bude súčasne ponúknuté garantované pracovné miesto v nemocnici siete Svet zdravia, traja najlepší si budú môcť vybrať oddelenie podľa vlastného výberu. Registrácia do súťaže prebieha na stránke www.medikroka.sk do 18. marca 2018.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO