Moja pôrodnica Vranov nad Topľou

V pôrodnici vo Vranove nad Topľou vám ponúkame prežiť najkrajšie chvíle vášho života v príjemnom prostredí, ktoré je otvorené vašim predstavám a požiadavkám. Pôrodnícke oddelenie prešlo kompletnou rekonštrukciou, moderné priestorové a prístrojové vybavenie zabezpečuje komplexnú predpôrodnú prípravu, samotný pôrod a popôrodnú starostlivosť. Vytvorenie pôrodného plánu, relaxačná hudba a vysoko profesionálny personál pôrodnice napomáhajú čo najpríjemnejšiemu priebehu pôrodu a pobytu v nemocnici. Našou snahou je vytvoriť pre vás a pre vaše bábätko komfortné podmienky, pocit bezpečia a istoty, aby ste si z našej nemocnice odniesli tie najpríjemnejšie spomienky.

 
 

Prečo si vybrať pôrodnicu Vranov nad Topľou

 • Pôrodnica novej generácie

  Po kompletnej renovácii pôrodného traktu a šestonedelia ponúkame mamičkám služby pôrodnice novej generácie. Pôrodnica Vranov nad Topľou v oblasti pôrodníctva zabezpečuje komplexnú predpôrodnú prípravu, samotný pôrod a popôrodnú starostlivosť.

  Viac...
 • Predpôrodná príprava

  Kurz je určený tehotným ženám, prvorodičkám aj viacrodičkám, partnerom a osobám sprevádzajúcim mamičku pri pôrode. Kurz predpôrodnej prípravy vás naučí ako psychicky a fyzicky zvládnuť tehotenstvo, pôrod a veľmi dúležité – správne dýchanie pri pôrode.

  Viac...
 • Odber pupočníkovej krvi

  Mamička môže v pôrodnici požiadať o odobratie a uchovanie pupočníkovej krvi. Pupočníková krv môže zachrániť život. Používa sa ako prostriedok štandardnej liečby, požiadajte o jej odobratie pri pôrode vo vranovskej nemocnici.

  Viac...
 • Laktačné poradenstvo

  Chránime a podporujeme dojčenie, zavedením najvyššieho štandardu pri získavaní poznatkov v oblasti dojčenia. V pôrodni vo Vranove nad Topľou sú mamičky podporované  k dojčeniu profesionálnymi laktačnými poradcami.

  Viac...
 • Wi-fi v pôrodnici

  Pôrodnica vo Vranove ponúka mamičkám možnosť byť so svojimi blízkymi prostredníctvom bezplatného internetového pripojenia wi-fi. Na pôrodníckom oddelení sa v´daak wi-fi o svoju radosť môžete podeliť so svojimi blízkymi.

  Viac...

Oddelenia pôrodnice a služby

 • Pôrodníctvo

  Pôrodnica Vranov nad Topľou v oblasti pôrodníctva zabezpečuje komplexnú predpôrodnú prípravu, samotný pôrod a popôrodnú starostlivosť.

  Viac...
 • Gynekológia

  Gynekologicko – pôrodnícke oddelenie zabezpečuje komplexnú diagnostiku, liečbu a  gynekologickú operatívu (okrem onkologickej operatívy).

  Viac...
 • Neonatológia – Novorodenencké oddelenie

  Neonatologický úsek – novorodenencké oddelenie vo Vranove nad Topľou poskytuje starostlivosť novorodencom od pôrodu až po prepustenie do domácej a ambulantnej starostlivosti.

  Viac...
 • Oddelenie šestonedelia

  Snažíme sa, aby bol váš pobyt na oddelení šestonedelia čo najpríjemnejší aj vďaka izbám s vysokým štandardom, príjemnou vôňou, kompletne vybudovanému rooming-in systému.

  Viac...
 • Príprava do pôrodnice

  Všetky potrebné informácie o návštevných hodinách, potrebách pre mamičky, príprave na pobyt v pôrodnici či všeobecných informáciách o postupoch a prípravách na zdravotnícke výkony poskytované pôrodníckym oddelením.

  Viac...

Náš tím špecialistov a lekárov pôrodnice vo Vranove nad Topľou

 • MUDr. Vladimír Spišák
  primár

  Na pozícii primára Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Vranovskej nemocnice pôsobí od 1.4.2012. V odbore pôsobí už 26 rokov.

  Viac...
 • Mgr. Mária Lipkošová
  vedúca pôrodná asistentka

  Pôsobí ako vedúca pôrodná asistentka, zodpovedá za úroveň a kvalitu poskytovanej ošetrovateľskej starostlivosti na GPO.

  Viac...
 • MUDr. Jana Jenčová
  vedúci lekár neonatologického úseku

  Od júla 2012 pôsobí na pozícii vedúcej lekárky Neonatologického oddelenia Vranovskej nemocnice.

  Viac...
 • Mgr. Darina Cichá
  manažérka dennej zmeny neonatologického úseku

  Pôsobí ako manažérka dennej zmeny, zodpovedá za úroveň a kvalitu poskytovanej  starostlivosti na úseku neonatológie.

  Viac...
 • Mgr. Daniela Chorcholičová
  pôrodná asistentka so špecializáciou

  Je držiteľkou certifikátu z predpôrodnej prípravy a už 4 roky vedie kurzy predpôrodnej prípravy v pôrodnici Vranov nad Topľou.

 • Bc. Mária Vasilková
  laktačná sestra

  Na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení vo Vranovskej nemocnici pôsobí ako laktačná sestra.

 • MUDr. Stanislav Podolský
  zástupca primára

  Ako zástupca primára Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Vranovskej nemocnice pôsobí od 1.4.2012. V odbore pôsobí už 19 rokov

  Viac...
 • MUDr. Zuzana Luteránová
  lekár

  V roku 2015 nominovaná do Ligy výnimočných v kategórii lekár za Vranovskú nemocnicu. Je vyhľadávanou lekárkou k pôrodom, má dobré výsledky v ultrasonografii.

  Viac...
 • MUDr. Lenka Pšeničňaková
  lekár

  Ukončila štúdium na LF UPJŠ v Košiciach v roku 2009 a v roku 2017 aj špecializačné štúdium  v odbore  Gynekológia a pôrodníctvo.

 • MUDr. Michal Zelizňák
  lekár

  Okrem bežnej činnosti na oddelení vedie ambulanciu pre rizikové tehotné. Ukončil štúdium na LF UPJŠ v Košiciach v roku 1996.

  Viac...
 • MUDr. Dominik Benyiczki
  lekár

 • MUDr. Jana Bodnárová
  lekár

 • MUDr. Martin Mičej
  lekár

  Okrem bežnej činnosti na GP oddelení vedie ambulanciu pre rizikové tehotné. Štúdium na LF UPJŠ v Košiciach ukončil v roku 2000.

  Viac...
 • Vladyslava Moish
  lekár

 • MUDr. Kateryna-Mariya Mitsoda

  lekár

 • Bc. Martina Hudíková
  manažérka dennej zmeny gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia

Prečo vám odporúčame pôrodnicu vo Vranove?

 • Vo vranovskej pôrodnici som po tretíkrát. Dve deti som rodila v pôvodných priestoroch. Odvtedy je to príjemná zmena. Ako plus vnímam, že sa už žena nemusí presúvať na pôrod, ale zostáva v jednom boxe. Všetko je na jednom mieste. A páči sa mi, že hneď po pôrode môže byť bábätko s nami, tak si ho môžeme užiť. Ako novinka je na oddelení hudba. Pred tým to nebolo, ale je to veľmi príjemné.
  Adriana Makó Gerová, Vranov nad Topľou

 • Páčia sa mi vynovené priestory vranovskej pôrodnice. Je to teraz veľmi moderné. Rodiť som sa tu rozhodla kvôli referenciám. Je tu vraj super personál. Ponúkajú aj epidurál na tíšenie bolesti, čo plánujem využiť.
  Mariana Čumabochová, Vranov nad Topľou

 • Vranovská pôrodnica má výborné hodnotenie medzi mamičkami. Ja to mám sem navyše aj blízko, takže nezvažujem inú pôrodnicu. Páči sa mi, že mi umožnia otecka pri pôrode. Rada by som do pôrodu absolvovala ešte obhliadku pôrodnice a kurz predpôrodnej prípravy.
  Martina Nahajová, Merník, okr. Vranov nad Topľou

 • Po 18 rokoch som tu opäť s tretím dieťaťom. Zmenilo sa to tu neskutočne. Personál je iný, milší, lepší. Celkovo je pôrodnica vynovená, pôrodná sála je modernejšia. Páčil sa mi aj prístup k pacientkam a ako nás pripravovali na pôrod. Rovnako sa mi páčilo, že rodina za mnou mohla prísť pozrieť nás.
  Dagmar Ferková, Ďurďoš, okr. Vranov nad Topľou

 • V pôrodnici som druhýkrát a vidím veľkú zmenu. Pôrodné sály sú kompletne prerobené. Je to oveľa lepšie ako pred tým. Mamička sa nikam nepresúva, má možnosť byť od príjmu po pôrod v jednej pôrodnej izbe. Hrá tu aj hudba ako novinka a je to veľmi upokojujúce. Tiež sa mi páčilo ako nám všetko vysvetľovali – kúpanie, dojčenie, prebaľovanie.
  Radka Šerešová, Čaklov, okr. Vranov nad Topľou

 • Dostala som veľmi dobré referencie od známych na vranovskú pôrodnicu. Prístup personálu všetci schválili a to je pre mňa veľmi dôležité. Chválili lekárov a sestry a to bolo rozhodujúce. Priam nad moje očakávania po vlastnej  skúsenosti. Radia, pomáhajú, dostávame veľa informácií v priebehu niekoľkých dní.  V izbe máme aj videá o dojčení a to je perfektné. Tie videá sú super. Môžeme si púšťať aj hudbu akú chceme v izbe ako muzikoterapiu. Sestry majú veľa práce, ale zvládajú vystresované mamičky s profesionálnym rešpektom.
  Katarína Hladká, Benkovce, okr. Vranov nad Topľou

 • Ja som vo Vranove už rodila pred 12 rokmi. Priestory sú oveľa krajšie. Rodila som sama v boxe a manžel bol pri mne. Aj vybavenie izby je vynikajúce. Mám všetko, čo potrebujem. Zapožičiavajú aj monitory dychu, na oddelení sa dá požičať aj odsávačka a vankúš na dojčenie.
  Dáša Kalmanová, Vechec, okr. Vranov nad Topľou

Príprava na pôrod a materstvo

Kontakty

Vranovská nemocnica, a.s.
M.R. Štefánika 187/177B
093 27 Vranov nad Topľou
Pôrodnica vo Vranove nad Topľou je súčasťou Gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia. Nachádza sa na 2 poschodí pavilónu C (chirurgický pavilón).
Telefonický kontakt: 057/ 48 65 285
E-mail: porodnyplan.vt@svetzdravia.com
 

Ordinačné hodiny:
Príjmová gynekologicko-pôrodnícka ambulancia:
Pondelok – piatok: 08:00 – 12:00
Po 16.00 a počas víkendov a sviatkov ÚPS 24 hod.
Ambulancia rizikovej tehotnosti:
Pondelok – piatok: 12:00 – 16:00
Návštevné hodiny
Pondelok 14:00 – 16:00
Utorok 14:00 – 16:00
Streda  14:00 – 16:00
Štvrtok 14:00 – 16:00
Piatok 14:00 – 16:00
Sobota 14:00 – 16:00
Nedeľa 14:00 – 16:00

Nenašli ste, čo ste hľadali? Napíšte nám

Max. file size: 32 MB.
(Required)

Moderná pôrodnica novej generácie

Pôrodnica a gynekologické oddelenie v Nemocnici Svet zdravia, vo Vranove nad Topľou, prešla vďaka príspevku z eurofondov za posledné mesiace zásadnou prestavbou a dostala prívlastok pôrodnica novej generácie.

Pôrodnica s novým štandardom pôrodných izieb

Štandardom v novej pôrodnej izbe je dizajnový hotelový interiér, moderné polohovateľné pôrodné lôžko, detská postieľka, samostatné sociálne zariadenie so sprchou či rozkladacie kreslo pre sprevádzajúcu osobu.
Tento koncept pôrodných izieb, namiesto klasických pôrodných boxov, prispeje k bezproblémovému priebehu pôrodu. Mamičky počas pôrodu strávia v týchto izbách približne osem až desať hodín. Od prvej, po záverečnú – pôrodnú fázu ostávajú na tejto izbe a po celý čas môžu mať pri sebe blízkeho človeka, ktorý jej bude poskytovať nepretržitú podporu. Vďaka novým dvom pôrodným izbám dokážeme mamičkám poskytnúť zároveň aj viacero alternatív pre nové pôrodné polohy, zaistiť komfort a intimitu. Samozrejme v zálohe, pre naraz väčší počet prebiehajúcich pôrodov, ostáva zrekonštruovaná pôrodná sála. Kapacita pôrodnice sú 4 naraz prebiehajúcich pôrody.

Rekonštrukcia priestorov pôrodnice a gynekológie

Okrem prestavby pribudlo aj prístrojové vybavenie pre gynekologicko-pôrodnícke oddelenie ako anestéziologické prístroje, monitory vitálnych funkcií, pôrodné postele, kardiotokografy, ultrazvuky, operačné lampy, operačný stôl pre sekčnú sálu, ultrazvuky či operačné lampy. Obnovou prešla okrem sekčnej sály aj doterajšia pôrodná sála, celé pôrodné oddelenie ako aj sociálne zariadenia.
Obnova prístrojového vybavenia pre pracovisko jednodňovej gynekologickej zdravotnej starostlivosti umožňuje realizovať viaceré gynekologické výkony a tiež výkony, za ktorými doteraz museli pacientky cestovať.

Hrajúce oddelenie šestonedelia

V pacientskych izbách na šestonedelí a na chodbách pôrodnice a šestonedelia znejú nádherné autorské uspávanky z hudobnej dielne speváčky Kataríny Koščovej, hudobníka a skladateľa z Komajoty – Martina Husovkého a herečky a speváčky Veroniky Husovskej. Samotný hudobný nápad bol inšpirovaný súkromnou newyorskou klinikou, v ktorej rodila speváčka Beyoncé Knowles. Cieľom tohto projektu, je navodiť prijemnú atmosféru, zbaviť sa stresu. Terapia hudbou je jedným zo spôsobov ako zmierniť zdravotné problémy, napomáha zrelaxovaniu tela aj mysle a v neposlednom rade taktiež prispieva k udržaniu si dobrej nálady personálu v pôrodnici.
Pôrodnica vo Vranove nad Topľou okrem prívlastku „Pôrodnica novej generácie“ týmto hudobným projektom získala aj ďalší –„Hrajúca pôrodnica“, lebo mamičky a ich bábätká upokojujú uspávanky, ktoré v pôrodnici hrajú na izbách i chodbách.

Podcast
Informácie pre mamičky