Moja pôrodnica Vranov nad Topľou

V pôrodnici vo Vranove nad Topľou vám ponúkame prežiť najkrajšie chvíle vášho života v príjemnom prostredí, ktoré je otvorené vašim predstavám a požiadavkám. Našou snahou je vytvoriť pre vás a pre vaše bábätko komfortné podmienky, pocit bezpečia a istoty, aby ste si z našej nemocnice odniesli tie najpríjemnejšie spomienky.

 
 

Benefity

 • Pôrodný plán

  Pôrodný plán je dokument, ktorý vzniká po vzájomnej diskusii medzi Vami a personálom pôrodnice.

  Viac...
 • Predpôrodná príprava

  Kurz je určený tehotným ženám, prvorodičkám aj viacrodičkám, partnerom a osobám sprevádzajúcim mamičku pri pôrode.

  Viac...
 • Odber pupočníkovej krvi

  Mamička môže v pôrodnici požiadať o odobratie a uchovanie pupočníkovej krvi.

  Viac...
 • Wi-fi

  Pôrodnica ponúka mamičkám možnosť byť so svojimi blízkymi prostredníctvom bezplatného internetového pripojenia wi-fi.

  Viac...

SLUŽBY

 • Pôrodníctvo

  Pôrodnica Vranov nad Topľou v oblasti pôrodníctva zabezpečuje komplexnú predpôrodnú prípravu, samotný pôrod a popôrodnú starostlivosť.

  Viac...
 • Gynekológia

  Gynekologicko – pôrodnícke oddelenie zabezpečuje komplexnú diagnostiku, liečbu a  gynekologickú operatívu /okrem onkologickej operatívy/.

  Viac...
 • Neonatológia

  Neonatologický úsek vo Vranove nad Topľou poskytuje starostlivosť novorodencom od pôrodu až po prepustenie do domácej a ambulantnej starostlivosti.

  Viac...
 • Pobyt na oddelení

  Snažíme sa, aby bol Váš pobyt na oddelení čo najpríjemnejší.

  Viac...
 • Praktické informácie

  Všetky potrebné informácie o návštevných hodinách, potrebách pre mamičky, či všeobecných informáciách o postupoch a prípravách na zdravotnícke výkony poskytované oddelením.

  Viac...

Náš tím špecialistov

 • MUDr. Vladimír Spišák

  Na pozícii primára Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Vranovskej nemocnice pôsobí od 1.4.2012. V odbore pôsobí už 26 rokov.

  Viac...
 • MUDr. Stanislav Podolský

  Ako zástupca primára Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Vranovskej nemocnice pôsobí od 1.4.2012. V odbore pôsobí už 19 rokov

  Viac...
 • Mgr. Mária Lipkošová

  Pôsobí ako vedúca pôrodná asistentka, zodpovedá za úroveň a kvalitu poskytovanej ošetrovateľskej starostlivosti na GPO.

  Viac...
 • Bc. Mária Vasilková

  Na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení vo Vranovskej nemocnici pôsobí ako laktačná sestra.

 • MUDr. Jana Jenčová

  Od júla 2012 pôsobí na pozícii vedúcej lekárky Neonatologického oddelenia Vranovskej nemocnice.

  Viac...
 • Mgr. Darina Cichá

  Pôsobí ako manažérka dennej zmeny, zodpovedá za úroveň a kvalitu poskytovanej  starostlivosti na úseku neonatológie.

  Viac...
 • MUDr. Zuzana Luteránová

  V roku 2015 nominovaná do Ligy výnimočných v kategórii lekár za Vranovskú nemocnicu. Je vyhľadávanou lekárkou k pôrodom, má dobré výsledky v ultrasonografii.

  Viac...
 • MUDr. Lenka Pšeničňaková

  Ukončila štúdium na LF UPJŠ v Košiciach v roku 2009 a v roku 2017 aj špecializačné štúdium  v odbore  Gynekológia a pôrodníctvo.

 • MUDr. Martin Mičej

  Okrem bežnej činnosti na GP oddelení vedie ambulanciu pre rizikové tehotné. Štúdium na LF UPJŠ v Košiciach ukončil v roku 2000.

  Viac...
 • Mgr. Daniela Chorcholičová

  Je držiteľkou certifikátu z predpôrodnej prípravy a už 4 roky vedie kurzy predpôrodnej prípravy v pôrodnici Vranov nad Topľou.

 • MUDr. Michal Zelizňák

  Okrem bežnej činnosti na oddelení vedie ambulanciu pre rizikové tehotné. Ukončil štúdium na LF UPJŠ v Košiciach v roku 1996.

  Viac...
 • Vladyslava Moish

  Lekár

  Viac...
 • MUDr. Jana Bodnárová

  Lekár

  Viac...
 • MUDr. Dominik Benyiczki

  Lekár

  Viac...

Poďakovania

 • Moje rozhodnutie bolo jednoznačné pre Vranov. Hlavne kvôli personálu. Sú tu veľkí odborníci. Starostlivosť o ženu aj o dieťa je na vysokej úrovni. Zúčastnila som sa aj kurzu predpôrodnej prípravy. Hlavne dýchacie cvičenia mi pomohli. Budem určite odporúčať túto pôrodnicu aj ďalším mamičkám.

  Lenka Berková, 26 rokov, Merník, okr. Vranov nad Topľou

 • Pôrod bol pre mňa pekný zážitok. Bol pri mne aj manžel. Máme chlapčeka a sme šťastní. Prístup lekárov aj sestričiek je tu perfektný. Ani nemám pocit, že som v nemocnici. Všetko sa mi tu páči.

  Ľudmila Šmatárová, 20 rokov, Sečovská Polianka, okr. Vranov nad Topľou

 • Je to moje druhé dieťa a prvé som nerodila vo Vranove, takže to viem porovnať. Zdá sa mi to tu lepšie, starajú sa o mňa, s bábätkom mi pomáhajú oveľa viac. Podľa mňa je to veľmi dobrá pôrodnica. Som na nadštandardnej izbe a som spokojná.

  Zuzana Gradošová, 27 rokov, poša, okr. Vranov nad Topľou

 • Je to moje tretie dieťa. Dve deti som porodila v Rožňave, ale keď sme sa presťahovali, známi mi poradili, aby som prišla rodiť do Vranova. Vo všetkom to splnilo moje očakávania. Je tu perfektný kolektív sestričiek a doktorov, dobré vybavenie, dobre tu varia. Aj o mňa, aj o dieťa je tu dobre postarané. Jednoznačne by som to odporúčala.

  Denisa Bednárová,  33 rokov, Lastomír, okres Michalovce

 • Mala som plánovanú sekciu, keďže dcérka bola zle otočená. Zbehlo to rýchlo. Lekári boli priateľskí, vtipní, spolupracovali so mnou, všetko mi vysvetľovali. Hneď mi aj dcéru ukázali. Izby sú perfektne vybavené, som na nadštandarde a som spokojná. Každú chvíľu sa ma pýtajú, či som v poriadku.

  Mária Lipkošová,  26 rokov, Kamenná Poruba

 • Určite som veľmi spokojná s pôrodom. Od prijatia až po starostlivosť po pôrode. Hneď som sa rozhodla pre Vranov, skvelé referencie som počula. Umožnili mi bonding, manžela pri pôrode, je tu taký osobnejší prístup. Sestričky sú super. Mala som problém s kojením a laktačná poradkyňa mi hneď veľmi pomohla.

  Jana Havranová,  29 rokov, Sečovská Polianka

 • Bývam vo Vranove a o pôrodnici počujem len samé dobré referencie. Určite je veľmi dobré, že pre mamičky sú ponúkané kurzy predpôrodnej prípravy pod dohľadom pôrodnej asistentky. Mám pocit, že na pôrod budem po tomto kurze viac pripravená, menej strachu a obáv, lepšie by som mohla spolupracovať s pôrodníkom. Počula som, že pôrodnica má kvalitné služby.

  Jana Makóová,  30 rokov, Vranov nad Topľou

 • Aj moje druhé dieťa chcem porodiť vo Vranove. Som tu doma a bola som veľmi spokojná s prvým pôrodom, takže nemám dôvod meniť. Priloženie dieťatka bolo krásnym zážitkom, bola som vo VIP izbe, bola tam možnosť návštev priamo na izbe, vlastná kúpeľňa, WC. Skvelý prístup sestier, laktačná poradkyňa, všetky nám veľmi ochotne pomáhali, hlavne s kojením. Deti sme mali stále pri sebe a to tiež veľmi oceňujem.

  Diana Bumberová,  28 rokov, Vranov nad Topľou

 • Čakám prvé dieťa. Pre vranovskú pôrodnicu som rozhodnutá, lebo to mám najbližšie. Ale nielen to. Má výborné referencie. Chvália lekárov, vybavenie nadštandardných izieb, prístup personálu. Zaujala ma aj možnosť odkonzultovať si pôrodný plán. Mala som aj šancu vidieť naživo pôrodnicu, je to čisté, nové, páči sa mi tu.

  Adela Pavlečková,  32 rokov, Vranov nad Topľou

 • Myslím si, že je veľmi dobré, ak ženy absolvujú predpôrodnú prípravu. Som pôrodná asistentka a vidím, že mamička sa ináč správa pri bolestiach. Aj s tretím dieťaťom idem rodiť do Vranova. Neváham. Mám prax z pôrodníc zo Zlína, Košíc, Ružomberka a vidím, že vo vranovskej pôrodnici je rodinná atmosféra, sme tu jedna veľká rodina.

  Michala Konkoľová,  32 rokov, Sedliská, okres Vranov nad Topľou

 • Kurz predpôrodnej prípravy som absolvovala s manželom pri prvom dieťati, keďže bol so mnou pri pôrode. Rozhodne by som odporúčala, zvlášť prvorodičkám, absolvovanie kurzu a vo Vranove je to na výbornej úrovni. Je tu možnosť aj vopred vidieť pôrodnicu v rámci kurzu. Takáto obhliadka je pre budúce mamičky veľkým prínosom.

  Petra Piok,  31 rokov, Vranov nad Topľou

 • Som veľmi spokojná hlavne s novorodeneckým oddelením. To, aký majú prístup k matkám, rešpektujú to, že chcem mať dieťa stále pri sebe. Bábätko som mala hneď pri mne. To je pre mňa to najdôležitejšie. Mala som aj vlastný pôrodný plán. Na zmiernenie bolesti som využila fit loptu, dobre mi robil voľný pohyb. Bola som celkovo spokojná.

  Petra Verčimáková, 25 rokov, Vranov nad Topľou

 • Prišla som sem rodiť,  lebo som počula všetko len dobré o vranovskej pôrodnici. Po pôrode mi vraj hneď priložia dieťatko, to je pre mňa to najkrajšie. Otec bude tiež pri pôrode. Zúčastňujeme sa aj predpôrodnej prípravy, aby som zvládla pôrod čo najlepšie, lebo som prvorodička. Oceňujem úžasný prístup lekárov a sestričiek.

  Bibiana Korčinská, 26 rokov, Sedliská (okres Vranov nad Topľou)

Praktické rady

Kontakty

Vranovská nemocnica, a.s.

M.R. Štefánika 187/177B

093 27 Vranov nad Topľou

Pôrodnica vo Vranove nad Topľou je súčasťou Gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia. Nachádza sa na 2 poschodí pavilónu C (chirurgický pavilón).

Telefonický kontakt: +421 (0) 908 926 419
E-mail: porodnyplan.vt@svetzdravia.com

Ordinačné hodiny:

Príjmová gynekologicko-pôrodnícka ambulancia:

Pondelok – piatok: 08:00 – 12:00
Po 16.00 a počas víkendov a sviatkov ÚPS 24 hod.

Ambulancia rizikovej tehotnosti:

Pondelok – piatok: 12:00 – 16:00

Návštevné hodiny

Pondelok 14:00 – 16:00
Utorok 14:00 – 16:00
Streda  14:00 – 16:00
Štvrtok 14:00 – 16:00
Piatok 14:00 – 16:00
Sobota 14:00 – 16:00
Nedeľa 14:00 – 16:00

Napíšte nám

Podcast
Informácie pre mamičky