Polikliniky ProCare 0907 888 999
Nemocnice Svet zdravia 055 / 327 7777
Kontakty Klientská zóna
 

Moja pôrodnica Topoľčany

V pôrodnici v Topoľčanoch vám ponúkame prežiť najkrajšie chvíle vášho života v príjemnom prostredí, ktoré je otvorené vašim predstavám a požiadavkám. Našou snahou je vytvoriť pre vás a pre vaše bábätko komfortné podmienky, pocit bezpečia a istoty, aby ste si z našej nemocnice odniesli tie najpríjemnejšie spomienky.

 
Moja pôrodnica Topoľčany
 

Oznam Ministerstva zdravotníctva SR

V súvislosti s implementáciou 3. vlny opatrení proti byrokracii boli uvedené do praxe funkcionality týkajúce sa životnej situácie narodenia dieťaťa, ktoré prinášajú zjednodušenie pre rodičov dieťaťa a tiež pre lekárov, ako sú: elektronizácia hlásenia o narodení, zápis potvrdenia pre príspevok pri narodení dieťaťa prostredníctvom ezdravia a nahlásenie dohôd o poskytovaní všeobecnej zdravotnej starostlivosti novorodencom.
Link:  Narodenie dieťaťa – ezdravie (ezdravotnictvo.sk)

Benefity

 • Jednotka medzi pôrodnicami

  Pôrodnica v Topoľčanoch získala 1. miesto v Nitrianskom kraji v hodnotení pôrodníc mamičkami.

  Viac...
 • Predpôrodná príprava

  K odbúraniu stresu a strachu z pôrodu pomôže predpôrodná príprava.

 • Prítomnosť otca pri pôrode

  Psychickou podporou pri pôrode môže byť prítomnosť partnera, či inej blízkej osoby.

 • Odber pupočníkovej krvi

  Mamička môže v pôrodnici požiadať o odobratie a uchovanie pupočníkovej krvi.

  Viac...
 • Výpožičné miesto monitorov dychu

  Pôrodnica spolu s nadáciou Križovatka umožňuje požičať si monitor dychu.

 • Nadštandardné izby Family Friendly

  Ponúkame pobyt na nadštandardných, komfortne zariadených izbách.

 • Rooming in

  Na oddelení je Rooming-in systém, ktorý má výhody pre mamičku aj pre bábätko.

Služby

 • Pôrodníctvo

  V oblasti pôrodníctva zabezpečujeme komplexnú predpôrodnú prípravu, samotný pôrod ako aj popôrodnu starostlivosť.

  Viac...
 • Gynekológia

  Poskytujeme starostlivosť tehotným ženám, gynekologicky chorým ženám a pacientkam po operáciách.

  Viac...
 • Neonatológia

  Novorodenecké oddelenie v Topoľčanoch je súčasťou gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia.

  Viac...
 • Praktické informácie

  Praktické informácie o pobyte na oddelení.

  Viac...

Požičiavame monitory dychu

Mamičky môžu využiť benefit nemocnice, ktorá spolupracuje s Nadáciou Križovatka na prevencii Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS). Finančným darom 48,- eur podporia nadáciu a zároveň tým získajú nárok na 6 mesiacov zapožičania si monitoru dychu Babysense do domáceho prostredia.

Nemocnice sú v projekte „MAMIČKA, DÝCHAM“ zapojené už niekoľko rokov. Bližšie informácie o projekte „Mamička, dýcham“:
http://www.nadaciakrizovatka.sk/o-projekte

Náš tím špecialistov

 • MUDr. Andrej Urbanec
  Poverený vedením oddelenia

  Štúdium v odbore všeobecné lekárstvo na Univerzite Komenského v Bratislave ukončil v roku 2006, následne začal pracovať na gynekologicko-pôrodníckom oddelení v nemocnici Topoľčany.  Atestáciu  v odbore gynekológia a pôrodníctvo úspešne absolvoval v roku 2011. V súčasnosti  pôsobí na pozícii zástupcu primára  GPO.

  Viac...
 • PhDr. Helena Boleková
  vedúca pôrodná asistentka

  Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení pracuje od roku 1984  ako pôrodná asistentka.  Študovala na trnavskej univerzite v Trnave, absolvovala špecializačné štúdium : Intenzívna starostlivosť na pôrodnej sále. V súčasnosti pôsobí ako vedúca pôrodná asistentka GPO a neonatologického oddelenia.

  Viac...
 • MUDr. Elena Kereková
  lekár

  Štúdium na Univerzite Komenského v Bratislave ukončila v roku 1978. Od toho istého roku pracuje v nemocnici  na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Atestáciu I.stupňa v odbore gynekológia a pôrodníctvo získala v roku 1981, atestáciu II. Stupňa v odbore gynekológia a pôrodníctvo v roku 1990.

  Viac...
 • MUDr. Barbora Halmová
  lekár

  Štúdium v odbore všeobecné lekárstvo na Univerzite Komenského v Bratislave ukončila v roku 2013. V to istom  roku  začala pracovať na gynekologicko-pôrodníckom oddelení v nemocnici Topoľčany.  Atestáciu  v odbore gynekológia a pôrodníctvo úspešne absolvovala v roku 2019.

  Viac...
 • MUDr. Natália Kováčiková
  lekár

  Štúdium v odbore všeobecné lekárstvo na Univerzite Komenského v Bratislave ukončila v roku 2013. V nemocnici Topoľčany pracuje od roku 2017. Je zaradená v príprave na špecializačnú skúšku v odbore gynekológia a pôrodníctvo.

  Viac...
 • Dana Habajová
  certifikovaná pôrodná asistentka, certifikovaná lektorka psychofyzickej prípravy na pôrod

  Štúdium na Strednej zdravotníckej škole v Bratislave ukončila v roku 1991. Následne začala pracovať na gynekologicko-pôrodníckom oddelení v topoľčianskej nemocnici, kde v súčasnosti pôsobí ako certifikovaná pôrodná asistentka a certifikovaná lektorka psychofyzickej prípravy na pôrod

  Viac...
 • Bc. Miroslava Szalayová
  sestra

  Absolvovala Strednú zdravotnícku školu v Topoľčanoch, neskôr pokračovala v štúdiu na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, kde získala titul Bc. v odbore ošetrovateľstvo. Je tiež držiteľkou DRG certifikátu. V nemocnici Topoľčany pôsobí už 15 rokov, v súčasnosti ako ambulantná sestra na gynekologicko-pôrodníckom oddelení.

  Viac...
 • Mgr. Soňa Vašíčková

  Na gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Topoľčanoch nastúpila v roku 2018 kde v súčasnosti pôsobí ako manažérka dennej zmeny.

  Viac...
 • MUDr. Imrichová Romana

  lekár

 • MUDr. Szaboová Bronislava

  lekár

Personálne obsadenie

MUDr. Hríbik Peter Lekár Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, Nemocnica Topoľčany

MUDr. Szabóová Bronislava Lekár Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, Nemocnica Topoľčany

MUDr. Soboňová Zuzana Lekár Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, Nemocnica Topoľčany

prof. MUDr. Mlynček Miloš, CSc. Lekár Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, Nemocnica Topoľčany

MUDr. Dojčan Richard Lekár Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, Nemocnica Topoľčany

MUDr. Calle Armios Florencio Lenin Lekár Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, Nemocnica Topoľčany

MUDr. Lisá Nicolette Lekár Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, Nemocnica Topoľčany

Poďakovania

 • Kurz predpôrodnej prípravy vnímam ako oddych, pomoc , relaxáciu. Dozviem sa tu stále niečo nové. Vidieť, že lektorka kurzu sa vzdeláva, takže je fajn naučiť sa niečo nové, čo sa človek nedočíta na internete. Chcela by som v Topoľčanoch aj rodiť. Je to tu komornejšie, príjemné prostredie. Poznám tu personál a dostala som aj dobré referencie od známych.
  Barbora Ulincová, Bánovce nad Bebravou

 • Dozvedela som o novinke organizovania kurzov predpôrodnej prípravy, tak sa chcem dozvedieť niečo nové, čo ma vlastne čaká. Lektorka nám prednáša o nových trendoch. Prídem do Topoľčian aj rodiť na základe referencií, ktoré som dostala. Cvičenie je výbornou pomocou pre tehotné mamičky ako sa lepšie pripraviť na pôrod.
  Kristína Bystrianska, Nitra

 • Som veľmi spokojná s kurzom predpôrodnej prípravy. Absolvovala som zatiaľ tri prednášky a dozvedela som sa veľa nových vecí, ktoré som netušila. Chcela by som v Topoľčanoch aj rodiť, keďže som odtiaľto. Pozisťovala som si informácie a páči sa mi, že je tu domáce prostredie, absolvovali sme aj obhliadku oddelení, čo bolo veľkou výhodou, lebo už viem, do čoho idem.
  Michaela Bajzíková, Topoľčany

 • Oceňujem vynikajúci prístup lektorky predpôrodnej prípravy. Dozvedela som sa od nej veľa nového a je to oveľa lepšie ako internetové fóra. O týždeň rodím a mám pocit, že aj vďaka tomuto kurzu budem lepšie pripravená na pôrod. Rodili tu aj moje kamarátky a boli  spokojné, tak verím, že aj u mňa bude všetko v poriadku.
  Veronika Helbichová, Topoľčany

 • Veľmi sa mi páči táto iniciatíva topoľčianskej pôrodnice organizovať kurzy predpôrodnej prípravy pre budúce mamičky. Hľadala som už niečo také na internete, tak ma to potešilo, že to napokon máme  priamo v nemocnici. Porozprávame sa, zacvičíme si. Bála by som sa doma sama cvičiť, aby som si neublížila. Topoľčianskej pôrodnici dôverujem a prídem sem aj rodiť.
  Mária Kurucárová, Bojná, okr. Topoľčany

 • Len nedávno som sa dozvedela o tomto kurze predpôrodnej prípravy priamo v nemocnici a je to super, že už nemusíme cestovať mimo do Trenčína alebo Nitry. Je to ozaj odborné poradenstvo, učia nás rôzne cviky a techniky. Zároveň to je možnosť spoznať pôrodnicu, keďže sme boli aj na obhliadke, spoznali sme personál. Určite odporúčam.
  Martina Stankovská, Bojná, okr. Topoľčany

 • Som prvorodička, tak som sa chcela lepšie pripraviť na pôrod a začala som navštevovať kurzy predpôrodnej prípravy v Topoľčanoch. Zaujali ma letáky o kurze, tak som sa nahlásila a neľutujem. Aktívne som cvičila aj pred tehotenstvom, rada teda pokračujem aj touto formou v cvičení. Pozreli sme si aj oddelenie, je veľmi pekne zrekonštruované.
  Martina Kopčeková, Práznovce, okr. Topoľčany

 • Už pri prvom pôrode som bola spokojná s topoľčianskou pôrodnicou, tak som neváhala ani pri druhom pôrode. Oceňujem prístup personálu, sú naozaj starostliví. A aj to tu veľmi pekne vyzerá. Som na izbe s manželskou posteľou, takže manžel môže so mnou aj prespať. Je to tu krásne, čisté, odporúčam.
  Lucia Nagyová, Nitra

 • O pôrodnici som počula len dobré referencie. Pracujem v zdravotníctve v Nitre, tak som chcela iný personál k pôrodu a splnilo to moje očakávania. Rodila som u pána primára spontánne, za 13 hodín bolo po všetkom. S vybavením izby som spokojná. Hneď došli sestry a po pôrode mi všetko vysvetľovali. Veľmi skoro mi dali dcérku na rooming-in.
  Veronika Gubaňová, Nitra

 • Všetky 3 deti som rodila v Topoľčanoch. Teraz som mala po prvýkrát VIP izbu. Rodina so mnou mohla prespať na izbe, čo bolo veľkou výhodou. Teraz to bolo fakt všetko perfektné, som spokojná. Tá izba ozaj super, je v nej manželská posteľ, chladnička, kanvica, televízor. Rodina je so mnou v podstate stále. Aj sestričky sú veľmi ochotné. Určite by som odporúčala pôrodnicu v Topoľčanoch.
  Katarína Škvareninová

 • Veľmi sa mi tu páči, opatrovali ma tu veľmi dobre. Veľmi som vďačná pani lekárke ako nám pomohla, tak sme aj meno dali dcérke po nej. Som na štandardnej izbe, sme tu len dve a máme svoje sociálne zariadenie. Som spokojná. Sestričky nám pomáhajú s dojčením, nie je žiaden problém.
  Mária Hric, Ukrajina

Praktické rady

Kontakt

Svet zdravia Nemocnica Topoľčany, a.s.
Pavlovova 17, 955 20 Topoľčany
Telefonické kontakty
+421 38 / 38 24 435

Konzultačné služby pre poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera poskytujeme na telefónnom čísle 0901 795 119 v čase 14:00 – 15:00.

Poloha v nemocnici
3. poschodie – ambulantný trakt:

 • gynekologicko – pôrodnícka ambulancia pri oddelení
 • odborná gynekologická ambulancia

3. poschodie – trakt pôrodných sál:

 • pôrodné sály
 • sekčná sála
 • novorodenecký kútik

Podcast
Informácie pre mamičky