Polikliniky ProCare 0907 888 999
Nemocnice Svet zdravia 055 / 327 7777
Kontakty Klientská zóna
 

Moja Pôrodnica Galanta

V pôrodnici v Galante vám ponúkame prežiť najkrajšie chvíle vášho života v príjemnom prostredí, ktoré je otvorené vašim predstavám a požiadavkám. Našou snahou je vytvoriť pre vás a vaše bábätko komfortné podmienky, pocit bezpečia a istoty, aby ste si z našej nemocnice odniesli tie najpríjemnejšie spomienky. Zrekonštruované priestory pôrodníckeho oddelenia, možnosť nadštandardnej izby, room-in systém oddelenia šestonedelia, kde dieťatko je s mamičkou v nepretržitom kontakte a podpora dojčenia, sú pre pôrodnícke oddelenie v Galante samozrejmosťou.

 
 

Oznam Ministerstva zdravotníctva SR

V súvislosti s implementáciou 3. vlny opatrení proti byrokracii boli uvedené do praxe funkcionality týkajúce sa životnej situácie narodenia dieťaťa, ktoré prinášajú zjednodušenie pre rodičov dieťaťa a tiež pre lekárov, ako sú: elektronizácia hlásenia o narodení, zápis potvrdenia pre príspevok pri narodení dieťaťa prostredníctvom ezdravia a nahlásenie dohôd o poskytovaní všeobecnej zdravotnej starostlivosti novorodencom.
Link:  Narodenie dieťaťa – ezdravie (ezdravotnictvo.sk)

Prečo si vybrať pôrodnicu v Galante

 • Pôrodný plán

  Pôrodný plán je dokument, ktorý vzniká po vzájomnej diskusii medzi vami a personálom pôrodnice. Lekár a budúca mamička v ňom písomne zachytia predstavu priebehu pôrodu,  epidurálnu anestéziu, bonding po pôrode a pod.,  v ktorom nenastanú komplikácie.

  Viac...
 • Odber pupočníkovej krvi

  Mamička môže v pôrodnici požiadať o odobratie a uchovanie pupočníkovej krvi. Uchovanie kmeňových buniek z krvi a tkaniva pupočníka môžu v budúcnosti liečit rôzne ochorenia, ako napríklad autizmus alebo detskú mozgovú obrnu.

  Viac...
 • Dvojjazyčné pracovisko

  Na oddelení sa dohovoríte slovenským aj maďarským jazykom. Rovnako ako mamičky, aj personál v pôrodnici v Galante pochádzajú z dvojjazyčného prostredia. Personál pôrodnice je teda schopný rozumieť a vyhovieť požiadavkám v oboch jazykoch.

  Viac...
 • Otec pri pôrode

  Prítomnosť otecka, alebo inej blízkej osoby pri pôrode je často dôležitou možnosťou stať sa súčasťou najkrajších okamihov rodiny. Pôrodnica v Galante umožňuje prítomnosť tretích osôb pri pôrode a rovnako poskytuje prípravu oteckov na pôrod.

  Viac...
 • Výpožičné miesto monitoru dychu

  Pôrodnica v Galante vám v spolupráci s nadáciou Križovatka umožňuje požičať si monitor dychu bábätka domov. Monitor dychu je certifikovaná zdravotná pomôcka na nepretržité sledovanie pohybov a správneho dýchania dieťatka.

  Viac...
 • 50% zľava vo VIP izbe Dôvera

  Pre poistenkyne zdravotnej poisťovne Dôvera je pripravená 50% zľava na pobyt vo VIP izbe s nadštandardným vybavením. Pobyt v pôrodnici a prvé dni po narodení vášho dieťatka sú vďaka tejto zľave pre poistenkyne zdravotnej poisťovne Dôvera príjemnejšie.

  Viac...
 • Wi-fi na pôrodnici

  Pôrodnica v Galante ponúka mamičkám možnosť byť so svojimi blízkymi prostredníctvom bezplatného internetového pripojenia wi-fi. Na pôrodníckom odelení ste so svojou rodinou stále v kontakte.

  Viac...

Oddelenia pôrodnice v Galante

 • Pôrodníctvo

  V rámci pôrodnej asistencie a liečebno – preventívnej starostlivosti poskytujeme intrapartálnu, perinatálnu a postnatálnu starostlivosť.

  Viac...
 • Gynekológia

  Činnosť gynekologického oddelenia vychádza z kompletnej diagnostiky a intervenčnej liečby u žien s gynekologickými ochoreniami.

  Viac...
 • Neonatológia-Novorodenecké oddelenie

  Na oddelení pracujeme v systéme rooming-in, takže dieťa je spolu s mamičkou počas celých 24 hodín, samozrejme podľa zdravotného stavu novorodenca a matky.

  Viac...
 • Oddelenie šestonedelia

  Snažíme sa, aby pobyt na oddelení šestonedelia bol pre vás čo najpríjemnejší. Pôrodnica disponuje  VIP izbami pre mamičky a ich blízkych.

  Viac...
 • Príprava do pôrodnice

  Všetko čo potrebujete vedieť o zdravotnej starostlivosti, príprave pre mamičku a dieťatko, aké doklady je potrebné mať so sebou, či návštevách na oddelení šestonedelia. Informácie o priebehu príjmu na pôrodnícke oddelenie v Galante.

  Viac...

Špecialisti a lekári pôrodnice v Galante

 • MUDr. Pavol Ščasný
  primár, všeobecný lekár, gynekológ-pôrodník

  V nemocnici pracuje od roku 1985, ako primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia pôsobí od roku 2005. Vyštudoval na LFUK v Martine.

  Viac...
 • Bc. Katalin Jakoda Rátz

  Pôsobí v nemocnici na gynekologicko-pôrodníckom oddelení od roku 1982, od roku 2006 je vedúcou pôrodnou asistentkou.

  Viac...
 • MUDr. Miroslav Ilavský

  Pôsobí ako primár detského a novorodeneckého oddelenia od roku 2005. Vyštudoval pediatriu na Univerzite Komenského v Bratislave.

  Viac...
 • Mgr. Eva Halenárová

  Pracuje ako vedúca sestra na oddelení neonatológie. Vyštudovala vysokú školu ošetrovateľstva a má špecializáciu v odbore pediatria.

  Viac...
 • MUDr. Jana Badidová

  Od roku 2010 pôsobí ako lekárka na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Vyštudovala všeobecné lekárstvo na UK v Bratislave.

  Viac...
 • MUDr. Silvia Pappová Klementová

  V nemocnici pôsobí ako lekárka na gynekologicko-pôrodníckom oddelení od roku 2007. Vyštudovala všeobecné lekárstvo na UK v Bratislave.

  Viac...
 • MUDr. Monika Babišová

  V nemocnici v Galante pracuje od roku 2008. Dnes vykonáva funkciu zástupkyne primára. Vyštudovala všeobecné lekárstvo na UK v Bratislave.

  Viac...
 • MUDr. Monika Jačeková

  Vyštudovala Všeobecné lekárstvo na Lekárskej fakulte Masarykovej Univerzite v Brne. Na Gynekologicko – pôrodníckom oddelení pracuje od roku 2012.

  Viac...
 • MUDr. Lenka Cisárová

  Študovala odbor všeobecné lekárstvo na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Na oddelení pôsobí od októbra 2017.

  Viac...
 • MUDr. Brányik Karol

 • MUDr. Hatalová Anna

 • MUDr. Chovancová Lucia

 • MUDr. Tibenská Lucia

 • MUDr. Reisingerová Kristína

 • MUDr. Takácsová Erika

Prečo si vybrať pôrodnicu v Galante

 • Mala som na pôrodnicu dobré ohlasy, ale hlavne je to pre mňa najbližšia pôrodnica. Najviac by som vyzdvihla profesionálny prístup personálu. Majú tu výborné kurzy predpôrodnej prípravy vrátane obhliadky. Mamička tak môže lepšie prekonať stres z nového prostredia. U mňa zavážil aj seriál Baby Boom, ktorý som sledovala z galantskej pôrodnice.
  Silvia Rózsová, Galanta

 • Počula som spokojnosť od mamičiek, ale pre mňa hlavne vzdialenosť rozhodla. V prvom trimestri som tu bola hospitalizovaná a aj to ma presvedčilo, že je to dobrá pôrodnica. Je to tu všetko vynovené, VIP izba je perfektná, je to tu ako v spálni doma, manželská posteľ. Určite by som odporúčala. Spokojnosť nadovšetko.
  Darina Haladová, Pusté Sady, okr. Galanta

 • Na kurz chodím hlavne kvôli pohybu. Dozvedám sa tu veci, ktoré by mi nikto nepovedal a ani nikde na internete či v knihách ich nemám šancu nájsť. Približne už teda viem, čo mám očakávať. Myslím si, že budem aj psychicky lepšie pripravená. Prajem si čo najkratší pôrod, ale uvidíme, ako to napokon bude. Vynovenie pôrodnice vnímam ako veľký prínos.
  Martina Kutáková, 30 rokov, Šaľa

 • Mám to sem asi 6 km, takže idem jednoznačne sem bez váhania. Bola som na exkurzii, páči sa mi to. Je to tu zrekonštruované, možnosť nadštandardnej izby je tiež výhodou. Chcela by som, aby bol personál milý, aby bola pri pôrode rodinná atmosféra. Verím, že to tak bude.
  Veronika Ürge, 27 rokov, Čierny Brod

 • Rodila som tu pred tromi rokmi a mala som dobrú skúsenosť, tak som prišla aj s druhým dieťaťom. Som v apartmáne a je to tu dobre vybavené. Bola som spokojná s priebehom pôrodu, nemám čo vytknúť. Aj kamarátky, ktoré rodila v Nitre chcú prísť rodiť už radšej sem.
  Monika Deáková, 30 rokov, Šaľa

 • Získala som pozitívne referencie o pôrodnici od priateľky. Prišla som si to pozrieť a oslovilo ma to, tak by som tu chcela rodiť. Profesionálny prístup personálu, vybavenie izby m vyhovuje. Mamička má právo vybrať si slobodne postup, ako bude rodiť. Kvalitné vybavenie pôrodného boxu aj expektačnej izby je na vysokej úrovni.
  Jana Glodžáková, 37 rokov, Bratislava

 • Kamarátka mi odporučila, že sú tu dobré kurzy. Som taký aktívnejší typ. Prvorodičkám kurz určite odporúčam. Vieme, čo si vziať do pôrodnice, vyhodnotiť, či to nie je falošný poplach. Pôrodnica sa mi páči, je to tu veľmi pekné. Rezervovala som si nadštandardnú izbu, ale aj keby som dostala štandardnú, tak by som bola spokojná.
  Martina Moťovská, 28 rokov, Šaľa

 • Vybavenie pôrodnice je moderné, personál tiež výborný. Počula som len pozitívne reakcie od mamičiek. Ešte som nepočula, aby sa niekto sťažoval. Dostávame tu informácie z prvej ruky od pôrodnej asistentky. Určite bude po kurze lepšie pripravená na pôrod. Robíme cviky, ktoré sú dovolené pre tehotné, uvítala by som, keby to bolo aj častejšie. Oceňujem, že tu na kurze dostávam informácie, ktoré na internete nenájdem.
  Martina Hambálková, 33 rokov, Galanta

 • Čakám druhé dieťa. Prvé som rodila v Nitre, ale mala som negatívnu skúsenosť, tak som hľadala alternatívu. Boli sme tu s partnerom na exkurzii a videli sme modernejší prístup, tak nás to presvedčilo. Chodím sem aj na kurz, radíme sa tu s mamičkami, ale najväčšou výhodou je cvičenie. Školiteľka je tu výborná, veľmi si ju pochvaľujú všetky mamičky.
  Miriama Klačanová, 27 rokov, Šaľa

 • Čakám prvé dieťa. Navštevujem kurz predpôrodnej prípravy, aby som vyselektovala informácie, ktoré nachádzam na internete. Mám už za sebou 10 týždňov lekcií tohto kurzu a mám aj lepší pocit informovanosti. Kamarátka mi tu rodila, bola spokojná, tak voľba bola aj pre mňa jasná pre Galantu. K rozhodnutiu rodiť prispelo aj to, že sú tu zrekonštruované pôrodné boxy.
  Diana Lonská, 30 rokov, Šaľa

 • V pôrodnici v Galante je veľmi pekné prostredie, všetko je zrenovované, farebné a personál bol ku mne počas pôrodu a na oddelení šestonedelia veľmi milý. Odpovedali mi na všetky otázky. Som šťastná, že sme obidvaja v poriadku a zdraví.
  Lenka Bogárová, Galanta, 29 rokov

 • Bola som so všetkým veľmi spokojná. Aj priateľky mi odporúčali pôrod v Galante a naozaj všetko bolo v poriadku. Pri pôrode boli všetci veľmi nápomocní, aj pôrodné asistentky aj lekári a teraz mi pomáhajú s kojením. Úžasné bolo aj to, že bábätko mi položili ihneď na hruď a potom som ho videla celý čas počas vyšetrení. Pôrod v Galante určite odporúčam.
  Marta Šarkozi, Bratislava, 33 rokov

Príprava na pôrod a materstvo

Kontakty

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie sa nachádza na IX. a X. poschodí
E-mailová adresa: porodnyplan.ga@svetzdravia.com
Tel: +421 905 555 122

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie – 031/783 3562, IX. poschodie
Oddelenie šestonedelia – 031/783 3582, X. poschodie
Pôrodná sála – 031/783 3565, 3566 , X. poschodie

Konzultačné služby pre poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera poskytujeme na telefónnom čísle 0908 374 602 v čase 13:00 – 14:00.

Gynekologické oddelenie je dočasne spojené s Oddelením šestonedelia, tel. číslo : 031/ 78 33 582
Návštevné hodiny
Pondelok: 15:00 – 17:00
Utorok: 15:00 – 17:00
Streda: 15:00 – 17:00
Štvrtok: 15:00 – 17:00
Piatok: 15:00 – 17:00
Sobota: 15:00 – 17:00
Nedeľa: 15:00 – 17:00
Mimo uvedených hodín – po dohode s ošetrujúcim personálom.

Nemocnica Svet zdravia Galanta
Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie
Nemocnica s poliklinikou Sv. Lukáša Galanta, a. s.
Hodská 373/38, 924 22  Galanta

Napíšte nám

Max. file size: 32 MB.
(Required)
Podcast
Informácie pre mamičky