Aktuality, Svet Zdravia, Trebišov    25.08.2017

Mladí medici praxujú aj v trebišovskej nemocnici

V dňoch 21.08. - 25.08.2017 prebieha v trebišovskej nemocnici ojedinelý projekt pod názvom Letný camp.

Naša nemocnica je jedna zo štyroch východoslovenských nemocníc siete nemocníc Svet zdravia, ktorá sa aktívne zapojila do programu letných odborných stáži pre študentov lekárskych fakúlt.

Počas vopred pripraveného programu má top 20 vybraných účastníkov možnosť vyskúšať si prácu na špecializovaných oddeleniach v rámci jednotlivých nemocníc. V trebišovskej nemocnici si budúci medici môžu pozrieť naše dve špecializované kompetenčné centrá – očné oddelenie a oddelenie otorinolaryngológie. Zamestnanci nemocnice si pre nich pripravili nielen pútavú prezentáciu svojho oddelenia a odboru, ale aj rôzne vyšetrenia, spôsoby liečby a špeciálne zdravotnícke postupy, s ktorými sa na týchto oddeleniach zdravotníci denne stretávajú. Takisto im je prezentovaná ukážka chirurgického klastra a OAIM, ktorá je spojená s odborným výkladom fungovania týchto špecifických oddelení. Zaujímavou aktivitou pre budúcich medikov je aj možnosť zúčastniť sa priamo na operáciách katarakty a operáciách v rámci odboru ORL.LC.jpg

Cieľom týchto činností je ukázať budúcej generácii medikov priestor na realizáciu kvalitnej medicíny aj v podmienkach regionálnej – trebišovskej nemocnice. Veríme, že stáž v našej nemocnici prinesie budúcim lekárom príjemné skúsenosti a zážitky, ktoré ich pozitívne ovplyvnia v ich neskoršom profesionálnom živote.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.02.2018

Humenská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Humenné dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Michalovská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Michalovce dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Začína sa štvrtý ročník súťaže Medik roka 2018

Sieť nemocníc Svet zdravia vyhlasuje spoločne s partnermi už štvrtý ročník odbornej súťaže určenej pre študentov 5. a 6. ročníka lekárskych fakúlt Medik roka 2018. Budúci lekári v odbore všeobecné lekárstvo si v nej môžu preveriť a zmerať svoje teoretické poznatky. Aprílové vyvrcholenie súťaže v Michalovciach ponúkne následne 20 finalistom kombináciu odborných workshopov a napínavého súťaženia v praktických podmienkach skutočnej nemocnice. Na jedného víťaza čaká finančná výhra v hodnote 3000 eur. Všetkým finalistom bude súčasne ponúknuté garantované pracovné miesto v nemocnici siete Svet zdravia, traja najlepší si budú môcť vybrať oddelenie podľa vlastného výberu. Registrácia do súťaže prebieha na stránke www.medikroka.sk do 18. marca 2018.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO