ProCare Lekár 24
 

ProCare LEKÁR 24

NÁHLE ZDRAVOTNÉ PROBLÉMY?
VOLAJTE ODBORNÍKOVI NA NONSTOP LINKU LEKÁR 24

 

Do 31. augusta 2019 za zvýhodnený ročný poplatok iba 75 €.
(štandardný ročný poplatok je 100 €)

Pre klientov ProCare s balíkom služieb Smart, Junior alebo Family SMART za zvýhodnený ročný poplatok iba 50 .

0918 911 911

 

PROCARE LEKÁR 24 je asistenčná linka, ktorá vám pomôže pri riešení vašich zdravotných ťažkostí.

Náš kvalifikovaný tím odborníkov vám poskytne odborné rady, kedykoľvek to budete vy, vaše deti alebo príbuzní potrebovať – 24 hodín denne, 7 dní v týždni, aj počas sviatkov.

V prípade, ak sa jedná o život ohrozujúci stav, volajte vždy linku záchrannej zdravotnej služby 112 alebo 155.

BENEFITY

 • Zvýhodnený ročný poplatok do konca augusta

 • 24 hodín denne, 7 dní v týždni

 • Možnosť využívať z domova aj zo zahraničia

 • Riešenie vašich zdravotných ťažkostí

 • Správne dávkovanie liekov a ich nežiadúce účinky

 • Interpretácia laboratórnych výsledkov, odborného nálezu, či odporúčaní z vyšetrení

PROCARE LEKÁR 24 - AKTIVÁCIA RÝCHLO A JEDNODUCHO

 • Pohodlne online na stránke procare.sk/lekar-247.
 • Na privátnom call centre 0907 888 999.
 • Alebo v ktorejkoľvek recepcii ProCare.

KÚPIŤ ONLINE

Ak ste klientom ProCare a máte zakúpený balík celoročnej osobnej starostlivosti, kontaktujte naše privátne callcentrum, ktoré vám poskytne kód na uplatnenie zľavy.

SLUŽBA PROCARE LEKÁR 24

Pomoc vždy, keď ju potrebujete

 • ProCare LEKÁR 24 je asistenčná linka, ktorá vám pomôže pri riešení vašich zdravotných ťažkostí.
 • Náš vysokokvalifikovaný tím odborníkov vám poskytne odborné rady, kedykoľvek to budete vy, vaše deti alebo príbuzní potrebovať – to znamená 24 hodín denne, 7 dní v týždni, a to aj počas sviatkov.
 • Stačí jednoducho zavolať na telefónne číslo 0918 911 911 z domova či zo zahraničia.

Kedy volať a kedy nevolať na linku LEKÁR 24

 • Poradíme vám pri všetkých bežných zdravotných ťažkostiach ako sú napríklad chrípka, prechladnutie, akútne infekcie horných dýchacích ciest, zápaly močových ciest, alergie, bolesti chrbta, náhle hnačky, tráviace ťažkosti, menšie úrazy a pod.
 • Prekonzultujeme s vami dávkovanie voľnopredajných liekov a ich nežiadúce účinky, výsledky laboratórnych vyšetrení a odborné nálezy, ako aj správny liečebný režim po operačnom zákroku.
 • Upozornenie! Vo vážnych a naliehavých prípadoch nevolajte našu linku, ale záchrannú službu alebo navštívte pohotovosť.

Ako linka LEKÁR 24 pomáha v lete

Prázdniny a dovolenky bez starostí

 • Počas letných prázdnin sa vo zvýšenej miere venujeme príjemným prázdninovým aktivitám. O to viac však hrozia náhle zdravotné problémy, a to najmä deťom.
 • Linku LEKÁR 24 preto využijete napríklad pri úpale, štipnutí kliešťom alebo iným nepríjemným hmyzom, horúčkach, náhlych nevoľnostiach, ľahších úrazoch v prírode či pri vode a podobne.
 • Vďaka našej odbornej pomoci sa už nemusíte spoliehať na nekvalifikované rady, nemusíte vyhľadávať choroby a lieky na internete či zbytočne chodiť na pohotovosť.

 

KÚPIŤ ONLINE

Ak ste klientom ProCare a máte zakúpený balík celoročnej osobnej starostlivosti, kontaktujte naše privátne callcentrum, ktoré vám poskytne kód na uplatnenie zľavy.

Ako funguje linka LEKÁR 24

 • Stačí, keď zaregistrujete svoje telefónne číslo na stránke procare.sk/lekar-247 a podľa neho vás identifikujeme a vy nám môžete kedykoľvek zavolať.
 • Volať môžete nielen z domova, ale aj zo zahraničia.
 • Ak bude náhodou linka obsadená, žiadne obavy. Hneď po vybavení inej klientky či klienta vám zavoláme naspäť.
 • Za službu sa platí výhodný ročný poplatok. Samotný hovor je spoplatnený podľa cenníka operátora.

Kto stojí za linkou LEKÁR 24

 • Spoločnosti ProCare a Svet zdravia dlhodobo poskytujú nadštandardnú zdravotnú starostlivosť s cieľom budovať lepšie zdravotníctvo na Slovensku.
 • V ProCare a Svete zdravia sme hrdí na svojich ľudí. U nás sa môžete spoľahnúť na pomoc špičkového tímu lekárov a zdravotníckych pracovníkov. Linku LEKÁR 24 obsluhuje personál špeciálne školený na akútne prípady.
 • My v ProCare a Svet zdravia veríme, že starostlivosť, odborný a ľudský prístup prináša pozitívne výsledky.

 

KÚPIŤ ONLINE

Ak ste klientom ProCare a máte zakúpený balík celoročnej osobnej starostlivosti, kontaktujte naše privátne callcentrum, ktoré vám poskytne kód na uplatnenie zľavy.

Ako linka LEKÁR 24 pomohla iným

 • Na linku LEKÁR 24 sa denne obrátia desiatky ľudí. Štyria z desiatich volajúcich vďake nej nemusia navštíviť ambulanciu, ale vyliečia sa doma. Aj preto záujem o službu sústavne stúpa. Z ohlasov našich klientok a klientov vyberáme:
 • „Som pokojnejšia, keď viem, že aj v noci sa môžem obrátiť na odbornú pomoc. Je to dobré hlavne pri deťoch, pretože najväčšie ťažkosti prichádzajú v noci.”
 • „So službou som veľmi spokojná. Konzultácia s odborníkom kedykoľvek počas dňa je veľmi praktická, lebo nie vždy mám možnosť dostať sa do ordinácie.“
 • „Službu som využila už trikrát, neviem si vynachváliť odbornosť a celkový prístup. Nemusela som pre problémy zbytočne utekať na pohotovosť.“

PRÍBEHY Z LINKY LEKÁR 24

 • AKÚTNY ZÁPAL SLEPÉHO ČREVA
  Zavolala som na linku Lekár 24, pretože náš šesťročný syn Marek dostal vysoké teploty. Nevedela som si s tým rady. Priznám sa, bola som dosť vystrašená, pretože je to naše prvé a jediné dieťa. Službukonajúci lekár sa ma opýtal, čo je podľa mňa príčinou vysokej teploty nášho Mareka. Táto otázka ma prekvapila, ale napokon som priznala, že už tri dni nebol na veľkej potrebe. Nepredpokladala som, že to môže spolu súvisieť.
  Lekár však po tejto informácii už tušil, čo je vo veci. Ďalšia otázka bola, či ho nebolí bruško. Naozaj, Marek sa sťažoval na bolesti v pravom podbruší. Povedal mi, aby som ho položila na posteľ, pokrčila mu nohy v kolenách a stlačila mu bolestivé miesto asi dva centimetre nad panvou. Keď som to spravila, Marek zjojkol, čo počul aj lekár na druhej strane linky. Potom mi ešte poradil, nech sa postaví na špičky a spustí na päty. Aj pri tomto pociťoval silnú bolesť.
  Podľa lekára to boli klasické príznaky akútneho zápalu slepého čreva. Prikázal mi, nech chlapca okamžite zoberiem do nemocnice na chirurgiu. Tam mu urobili testy CRP. Mal hodnotu 170, pričom normálna hladina je okolo 6 mg/l. Mareka poslali ešte na sonografiu, ale už medzitým začali pripravovať operačnú sálu. Chirurg, ktorý ho operoval, mi potvrdil, že sme s ním prišli v poslednej chvíli. Mali sme šťastie, že nedošlo k perforácii apendixu. Ktovie, ako by to dopadlo, keby službukonajúci zdravotník na telefóne nebol taký erudovaný.
  Michaela, 32 r., Bratislava

 • SYNDRÓM SUCHÉHO TOPENIA
  Bol som s naším dvojročným Jankom na plavárni. Bol to okamih nepozornosti, ale zrazu som zbadal, že synček spadol do vody. Rýchlo som za ním skočil a vytiahol ho. Bol pod vodou pár sekúnd, vykašľal vodu a zdalo sa, že všetko je v poriadku.
  Keď sme sa vracali domov, všimol som si, že Janko v autosedačke chrčí. Bol neuveriteľne bledý a nedokázal sa poriadne nadýchnuť. Rýchlo som zastavil a zavolal na linku Lekár 24. Nevedel som, čo mám robiť. Keď som v rýchlosti povedal, čo sa stalo, lekár mi prikázal, nech s ním okamžite bežím na urgentný príjem.  Podľa všetkého ide o syndróm suchého topenia.
  A mal pravdu. Našťastie sme boli len pár kilometrov od nemocnice. Neskôr mi vysvetlili, že Janko vdýchol do pľúc vodu, hoci len v malom množstve, no zostala mu tam. Kým bol v pokoji, nič sa nedialo, ale počas jazdy natriasanie spôsobilo, že voda sa začala v pľúcnych mechúrikoch rozpínať. Znížila sa tým priechodnosť dýchacích ciest, v dôsledku čoho sa Janko začal dusiť. V nemocnici ho pripojili na kyslíkový prístroj a stabilizovali. Vďaka pohotovosti lekára na telefóne všetko nakoniec dobre dopadlo.
  Ján, 36 r., Bernolákovo

 • SILNÝ OTRAS MOZGU
  Náš trinásťročný syn Jakubko je mimoriadne aktívne dieťa. Miluje kolobežkovanie a každú voľnú chvíľku využíva na to, aby mohol ísť von. Raz sa vrátil zvonku a bol nejaký malátny, nič nehovoril, len, že je akýsi unavený. Išiel si ľahnúť, na hodinku zaspal, ale zobudil sa, že je mu zle, a hrozne vracal. Povedal mi, že na kolobežke spadol a udrel si hlavu.
  Priznám sa, zo začiatku som celú situáciu trošku podcenila. Karamboly a odreniny sú u nás bežná vec. Zavolala som na linku Lekár 24 s otázkou, čo mu mám dať proti vracaniu. Vďakabohu, lekár na telefóne skôr, než mi dal odpoveď, sa snažil zistiť príčinu vracania.
  Keď som spomenula, že Jakubko si pri kolobežkovaní narazil hlavu, povedal mi, že ho mám naložiť do auta a upaľovať do nemocnice, pretože s veľkou pravdepodobnosťou ide o otras mozgu.
  Nerada behám s každou maličkosťou na pohotovosť, napokon ani lekári to nemajú radi, ale poučila som sa, že v takýchto situáciách netreba váhať. Do hlavy nie je vidieť, preto každý pád na hlavu by mal posúdiť lekár. Zanedbaný otras mozgu môže viesť k jeho opuchu, čo je život ohrozujúci stav. Našťastie, v tomto prípade aj vďaka pomoci lekára na telefóne to malo šťastný koniec.
  Renáta, 42 r., Banská Bystrica

 • NEZHUBNÝ NÁDOR NA MOZGU
  Naša dcérka Karolínka je autistka, takže jej vyjadrovacie schopnosti sú obmedzené, hoci už má sedemnásť rokov. Jedného dňa som si všimla, že si šetrí pravú ruku a pravú nohu. Pravú ruku prestala úplne používať a len jej visela pri tele, nožičku ťahala za sebou.
  Bolo mi to čudné, preto som sa rozhodla zavolať na linku Lekár 24 a poradiť sa, čo sa s tým dá robiť. Službukonajúci lekár bol veľmi trpezlivý, vypočul si ma a naznačil možné príčiny, pričom ako jednu z možností spomenul, že by mohlo ísť o príznak nádoru na mozgu. Vysvetlil mi, že ak tumor tlačí na centrum, ktoré riadi pohybový aparát, mohlo by sa to prejavovať tým, že človek nevie dobre narábať s končatinami.
  Veľmi ma to vystrašilo, preto som pre Karolínku rýchlo vybavila vyšetrenie na CT prístroji. Musím naozaj oceniť, aký prezieravý bol lekár na telefóne. V nemocnici sa skutočne potvrdilo, že ide o nádor na mozgu, ale našťastie bol nezhubný. O pár dní Karolínka absolvovala úspešnú operáciu, takže sa to nakoniec všetko dobre skončilo.
  Ivana, 55 r., Košice

Cenník

KÚPIŤ ONLINE

Ak ste klientom ProCare a máte zakúpený balík celoročnej osobnej starostlivosti, kontaktujte naše privátne callcentrum, ktoré vám poskytne kód na uplatnenie zľavy.