Polikliniky ProCare 0907 888 999
Nemocnice Svet zdravia 055 / 327 7777
Kontakty Klientská zóna
 
Krajší deň v Humennom
 

Krajší deň Humenné

Dobrovoľnícka skupina Krajší deň je združenie, ktoré má za cieľ spríjemniť pacientom našej nemocnice (dospelým aj deťom) chvíle strávené v našom zariadení a ponúknuť im „ľudskú prítomnosť.“ Pôsobíme v rámci Nemocnice Humenné na oddelení dlhodobo chorých (ODCH) a pediatrie a snažíme sa o celkové skvalitnenie celkových služieb v našej nemocnici.

 

O projekte

Poslaním dobrovoľníckej skupiny Krajší deň je zlepšiť pobyt v nemocnici dospelým aj detským pacientom, zmierniť ich utrpenie, prinášať zmenu atmosféry v zariadení. Dobrovoľníci a dobrovoľníčky nezištne darujú časť svojho voľného času v prospech pacientov a pacientok,. Robia im spoločnosť pri lôžku, vypĺňajú voľný čas, rozptyľujú pochmúrne myšlienky, jednoducho ich sprevádzajú rôznymi aktivitami (prechádzky, čítanie, hry, rozhovor, tvorivé dielničky).
Ambasádorkou dobrovoľníckych centier Krajší deň sa stala speváčka Katarína Knechtová„Som veľmi rada, že môžem osobne podporiť túto peknú myšlienku. Viem sa vcítiť do malých a veľkých pacientov, ktorí sú nútení stráviť nejaký čas v nemocnici a verím, že aj ja svojou prítomnosťou budem spestrením a psychickou podporou pre týchto ľudí,“ povedala Katarína Knechtová pri oficiálnom predstavení dobrovoľníckych centier Krajší deň.

 

 

 

Certifikát

V decembri 2016 nám bol Platformou dobrovoľníckych centier a organizácii udelený certifikát, ktorý potvrdzuje, že spĺňame základný štandard kvality manažmentu:

Dobrovoľníctvo

 • Pravidelné dobrovoľníctvo

  Pravidelní dobrovoľníci a dobrovoľníčky prichádzajú spravidla 1x týždenne, vždy v konkrétny dohodnutý deň na 1-2 hodiny a venujú sa týmto činnostiam:
  Sprevádzanie pacientov
  Dobrovoľníci a dobrovoľníčky pravidelne navštevujú pacientov a pacientky na ODCH a pediatrii s cieľom spríjemniť im pobyt v nemocnici. Prichádzajú v poobedných hodinách na pacientske izby a ponúkajú im svoju tichú prítomnosť, rozhovor, vypočutie, čítanie knihy. Celý priebeh návštevy prebieha vždy podľa predstáv pacientov a pacientok.
  Vedenie tvorivých dielní
  Dobrovoľníci a dobrovoľníčky malým pacientom na oddelení pediatrie ponúkajú zapojiť sa do pravidelných tvorivých dní. Spoločne vyrábajú výrobky, vzájomne si vymenia nápady, podelia sa o svoje talenty. Väčšinou sa stretnú spravidla dvaja dobrovoľníci s vybranou skupinkou detí a po dohode si vyberú kreatívnu činnosť  pri ktorej sa veľakrát rozprúdia vzájomné rozhovory vďaka ktorým detičky nachvíľu zabudnú, že sú v nemocnici.
  Hranie spoločenských hier
  Dobrovoľníci a dobrovoľníčky navštevujú pacientov a pacientky na ODCH a pediatrii, kde im ponúkajú možnosť zahrať si spoločneksé hry. V ponuke sú karty, dáma, človeče… Spravidla sa objaví práve hráčske nadšenie a sú z toho príjemné zážitky.
  Ponuka teplých nápojov
  Doobeda pacientom a pacientkam v čakárni na hematologických ambulanciách dobrovoľníci a dobrovoľníčky spríjemňujú čakanie na vyšetrenie alebo terapiu ponukou kávy a čaju. Úsmev, milé slovo a šálka kávy alebo čaju poteší nejedného človeka, odbúra nervozitu z dlhého čakania.
  Mobilná knižnica
  Pri tejto aktivite dobrovoľník/dobrovoľníčka pravidelne navštevuje viaceré oddelenia a ponúka pacientom a a pacientkam knihy na požičanie. Veľakrát pritom nájdu spoločné témy na rozhovor.

 • Príležitostné dobrovoľníctvo

  V DS Krajší deň nájdu uplatnenie dobrovoľníci a dobrovoľníčky aj príležitostne. V našej nemocnici s nimi organizujeme rôzne podujatia. Zmena atmosféry nemocnice sa deje vďaka rôznym koncertom, divadelným predstaveniam, umeleckým zážitkom.
  Tešíme sa sa aj na spoluprácu s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami, fotografmi, grafikmi a ľuďmi ochotnými pomôcť akoukoľvek formou.

 • Naši dobrovoľníci

  Momentálne pracuje v našom dobrovoľníckom centre 21 dobrovoľníčiek.  Venujú sa detským pacientom na oddelení pediatrie a seniorom na oddelení dlhodobo chorých.
  Sú to vzácni ľudia, väčšinou mladé dievčatá – študentky, ktoré sa rozhodli prichádzať na oddelenia nezištne, len tak pre dobrý pocit.
  Menovite: Karin Zozuličová, Zuzka Palaštová, Kika Čiefová, Betka Bačišinová, Terezka Misárová, Sandra Taligová , Evka Matovčíková, Nika Ficíková, Peťka Chmeľová, Lucia Magočová , Majka Kuľhová, Ivanka Korucová, Ivanka Bodnárová.
  Mimoriadnej úcty sú hodné dámy, ktoré  majú aj pracovné povinnosti a starosti o domácnosť  a napriek tomu prichádzajú pravidelne a nechávajú pri chorých kus seba. Sú to: Helenka Kováčová, Evka Sninská, Janka Pavlovčíková, Milka Macková, Anička Rimárová, Grétka Lovišková,  Marianka Zozuličová a Gabika Haburajová.
  V rámci príležitostného dobrovoľníctva úspešne spolupracujeme so:

  • Súkromnou základnou umeleckou školou Múza Humenné
  • Spojenou cirkevnou školou Duchnovičova 24 Humenné
  • Súkromnou pedagogickou a sociálnou akadémiou EBG Humenné

 • Brožúrka

  Stiahnite si krátku brožúrku o dobrovoľníckej skupine Krajší deň v Humennom tu.

Kontakt

Nemocnica A. Leňa Humenné, a.s.
Nemocničná 7, 066 01 Humenné

PhDr. Liana Kontrová
E-mail: krajsiden.he@svetzdravia.com 
Tel: +421 918 122 654
Web: www.procare.sk/krajsi-den/humenne/ 

Napíšte nám

(Required)

Aktuality

Mama moja milá, Tebe som sa narodila...

V momente, keď sa narodí dieťa, narodí sa aj matka. Predtým neexistovala. Žena existovala, ale matka nie. Matka je niečo úplne nové a byť mamou je úžasné.

VIAC...

Mikuláš v humenskej nemocnici

V dnešný sviatočný deň, potichučky, ako vždy, prišiel do humenskej nemocnice Mikuláš.

VIAC...

Týždeň dobrovoľníctva v nemocnici A. Leňa v Humennom

Pri príležitosti Týždňa dobrovoľníctva sme v humenskej nemocnici museli pre nepriazeň počasia vonkajšie aktivity zameniť za vnútorné.

VIAC...