Hematologicko-transfúziologické oddelenie Spišská Nová Ves

 • Darovanie krvi

  Darovaním krvi – týmto jednoduchým a prospešným krokom odovzdáva dobrovoľný darca „dar života“, pomáha zachrániť ľudský život.

 • Bezpečnosť

  Pri odbere krvi sa používa jednorazový zdravotnícky materiál, akýkoľvek prenos infekcie je vylúčený.

 • Profesionálny prístup personálu

  Odborný personál sa podieľa na procese bezpečnej hemoterapie, transfúzie, monitorovaní liečby a stanovení prognózy ochorení.

 • Imunohematologické laboratórium

  Pre pacienta zabezpečujeme kvalitnú, presnú a správnu laboratórnu diagnostiku v čase zodpovedajúcom klinickým potrebám.

Služby

Oddelenie tvorí hematologická ambulancia, imunohematologické laboratórium a transfuziologická časť, ktoré úzko spolupracujú.

 • Úsek transfuziologický

  Úsek sa zaoberá  vyšetrovaním darcov krvi, spracovaním krvi. Poskytuje krvné prípravky pre pacientov v lôžkovej časti nemocnice a pre pacientov hematologickej ambulancie.

  Viac...
 • Úsek hematologickej ambulancie

  Hematologická ambulancia sa zameriava na diagnostiku a liečbu  chorôb krvi, krvotvorných orgánov, vrátane hematoonkologických ochorení a porúch zrážanlivosti krvi.

  Viac...
 • Imunohematologické laboratórium

  Pre pacienta zabezpečujeme laboratórnu diagnostiku v čase zodpovedajúcom klinickým potrebám.Vykonáva vyšetrenia krvných skupín, Rh systému, iných skupinových systémov, …

  Viac...

Náš tím špecialistov

 • MUDr. Štefánia Bevilaquová
  primárka

  Ukončila štúdium na Univerzite Komenského. Má atestáciu z interného lekárstva a z hematológie a transfuziológie. Od roku 1993 pracuje na internom oddelení. Na hematologicko-transfuziologickom oddelení pôsobí od roku 2004.

  Viac...
 • MUDr. Viera Kokoruďová
  lekárka

  Ukončila štúdium všeobecného lekárstva na Jesseniovej lekárskej fakulte UK v Martine. Od roku 2011 pracuje v hematologickej ambulancii našej nemocnice. V novembri 2016 ukončila špecializačné štúdium v odbore hematológia a transfuziológia.

  Viac...
 • Mgr. Helena Jagačová
  vedúca laborantka

  Absolvovala špecializačnú skúšku v odbore hematológia a transfuziológia. V roku 2009 ukončila štúdium v odbore Laboratórne vyšetrovacie metódy v zdravotníctve. V Spišskej Novej Vsi pracuje ako vedúci zdravotnícky laborant.

  Viac...

Poďakovania

 • Došla som sem s kamarátkou, vždy spolu chodievame. Je to aj dôvod na stretnutie. Vnímam to ako obojstranne výhodné, tak pre mňa ako aj pre prijímateľa. Trošku ma to oslabuje, ale hneď po káve je mi lepšie. Pomáha to ľuďom a krv je stále nenahraditeľná, takže to robím rada. Aspoň dvakrát do roka sa snažím chodiť a chcem v tom pokračovať.
  Viktória Zoričáková, Levoča

 • Nastúpila som do novej práce v Centre voľného času v Spišskej Novej Vsi, kde kolegovia chodia darovať krv pravidelne, tak ma to tiež oslovilo. Utužuje to aj kolektív. Okolo nás sa dejú rôzne veci, veľakrát na hranici prežitia, takže krv je potrebná. Dnes som tu tretíkrát, ale rada prídem opäť.
  Jana Ševčíková, Smižany, okr. Spišská Nová Ves

 • Darovať krv chodím pravidelne. V rodine som s tým začal ako prvý, ale už aj syna som k tomu priviedol. Vyskytlo sa aj zopár situácií, keď známi, mama, kolegovia potrebovali krv, tak som šiel darovať. Zvyknú mi aj zatelefonovať, keď je akútny stav. Čakajú ma ešte tri odbery k zlatej plakete, ale nerobím to pre medaily. Keď môžem, rád pomôžem iným.
  Stanislav Gonda, Spišská Nová Ves

 • Dnes je to môj 57. odber. Začal som v osemnástich. Šli sme vtedy s kamarátom len vyskúšať, ale odvtedy chodím pravidelne. Vtedy to tu vyzeralo úplne ináč, totálne retro. Dnes je to krajšie, aj keď trošku stiesnené niekedy, lebo veľa darcov prichádza. To je fajn. Mne sa už stalo, že som šiel darovať krv konkrétne na meno príjemcu. Chodia mi sms správy, keď potrebujú krv v nemocnici.
  Martin Hlavatý, Spišská Nová Ves

 • Nie som pravidelným darcom krvi. Toto je môj tretí odber. Som zdravý, takže ak môžem, rád pomôžem tým, ktorí to potrebujú. Po odbere som trošku oťapený, ale dá sa to zvládnuť. Je veľa ľudí, ktorí krv denne potrebujú, sú nehody na cestách, takže krv stále treba.
  Matúš Kočiš, Spišská Nová Ves

Praktické rady

Kontakty

Nemocnica Spišská Nová Ves
Janského 1, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 (0) 53 4199 122

Odber krvi
Pondelok:    07:00 – 10:00
Utorok:        07:00 – 10:00
Štvrtok:        07:00 – 10:00
Piatok:         07:00 – 10:00