Aktuality, Svet Zdravia, Rožňava    10.07.2017

Festival zdravia

Projekt ZP Dôvera - Festival zdravia, ktorý prebiehal v 24 mestách Slovenska, končil 30. 6. 2017 na námestí Baníkov v Rožňave. Návštevníci si na ňom mohli preverovať zdravotný stav a vypočuť odporúčania, ako sa o svoje zdravie starať.

 

Na jednotlivých stanovištiach návštevníkov čakalo zistenie krvnej skupiny, meranie hladiny stresu, diagnostika chodidiel, masáž, derma poradenstvo, ukážky poskytnutia prvej pomoci či komplexná diagnostika tela.

Festivalu zdravia sa zúčastnila aj nemocnica Rožňava. Na našom stanovišti – stánok SZ – sme poskytovali meranie tlaku krvi, meranie hladiny cukru v krvi, edukáciu ohľadom hygieny a dezinfekcie rúk. Najjednoduchší spôsob, ako zabrániť vzniku a šíreniu infekcií, je umývanie a dezinfekcia rúk. Naši zdravotnícki pracovníci návštevníkom ukázali správnu techniku umývania rúk, ktorú si aj prakticky precvičili, a pomocou špeciálnej UV lampy im ruky skontrolovali. Tá odhalila miesta, na ktoré roztok nebol nanesený, prípadne tie, ktoré neboli umyté alebo dezinfikované dostatočne.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.02.2018

Humenská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Humenné dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Michalovská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Michalovce dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Začína sa štvrtý ročník súťaže Medik roka 2018

Sieť nemocníc Svet zdravia vyhlasuje spoločne s partnermi už štvrtý ročník odbornej súťaže určenej pre študentov 5. a 6. ročníka lekárskych fakúlt Medik roka 2018. Budúci lekári v odbore všeobecné lekárstvo si v nej môžu preveriť a zmerať svoje teoretické poznatky. Aprílové vyvrcholenie súťaže v Michalovciach ponúkne následne 20 finalistom kombináciu odborných workshopov a napínavého súťaženia v praktických podmienkach skutočnej nemocnice. Na jedného víťaza čaká finančná výhra v hodnote 3000 eur. Všetkým finalistom bude súčasne ponúknuté garantované pracovné miesto v nemocnici siete Svet zdravia, traja najlepší si budú môcť vybrať oddelenie podľa vlastného výberu. Registrácia do súťaže prebieha na stránke www.medikroka.sk do 18. marca 2018.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO