Aktuality, Koronavirus, Michalovce    16.03.2020

Do budovy michalovskej nemocnice len s rúškom či šatkou

Verejnosť má vstup do budovy michalovskej nemocnice povolený len s rúškom či inou ochranou časti tváre, napríklad šatkou, ktorá zakrýva ústa a nos.

 

Na troch vstupoch do nemocnice, a to pri hlavnom vchode, pred urgentným príjmom a ambulantným pavilónom, je zavedené triedenie pacientov. Lekár a sestra verejnosti bezkontaktne merajú teplotu a vyhodnocujú ďalšie príznaky (napríklad kašeľ, cestovateľská anamnéza, kontakt s infikovanou osobou), na základe ktorých lekár povolí alebo nepovolí vstup do nemocnice. Zároveň nemocnica až do odvolania pozastavila výdaj obedov pre verejnosť v nemocničnej jedálni.

Dosiaľ na michalovskej infektológii hospitalizovali 25 a ambulantne ošetrili 39 pacientov v súvislosti s ochorením COVID-19. Výsledky testov ochorenie u žiadneho z nich nepotvrdili.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 08.04.2020

Manuál, vďaka ktorému ošetrí pacienta s koronavírusom aj neinfektológ

Odborníci siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare pripravili klinický protokol pre manažment pacientov s podozrením, prípadne pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19.

Aktuality 08.04.2020

Vranovská nemocnica má pre pacientov s koronavírusom vyčlenených zatiaľ 40 lôžok

Nemocnice siete Svet zdravia, vrátane vranovskej nemocnice, po vyhlásení núdzového stavu pre lôžkové zdravotnícke zariadenia aktivovali svoje pandemické plány a reprofilizovali vybrané časti lôžkových oddelení na COVID oddelenia.

Aktuality 08.04.2020

Topoľčianska nemocnica má COVID oddelenie

Nemocnice siete Svet zdravia, vrátane topoľčianskej nemocnice, po vyhlásení núdzového stavu pre lôžkové zdravotnícke zariadenia aktivovali svoje pandemické plány a reprofilizovali vybrané časti lôžkových oddelení na COVID oddelenia.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO