Aktuality, Svet Zdravia, Michalovce    02.11.2017

Cvičenie na výskyt vysoko nebezpečnej nákazy

V nemocnici Michalovce si 26.9.2017 zamestnanci infektologického oddelenia precvičili postupy pri zistení podozrenia na výskyt vysoko nebezpečnej nákazy u osoby v príjmovej infektologickej ambulancii.

 

Nositeľom bola pacientka, ktorá pracovala ako humanitárna pracovníčka v Sierra Leone.  Symptómy ako horúčka, hnačka, zvracanie, bolesť hlavy, malátnosť a triaška sa u pacientky prejavili týždeň po návrate.

Cieľom tohto cvičenia bolo:

  • precvičiť postupy činnosti zdravotníckych zamestnancov príjmovej infektologickej ambulancie, preveriť vzájomnú komunikáciu s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva Michalovce a reakcie cvičiacich pri zistení osoby podozrivej na vysoko nebezpečnú nákazu,
  • preveriť praktické zvládnutie  používania osobných ochranných pomôcok, dezinfekčných a dekontaminačných postupov.


Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 16.02.2018

V ktorých nemocniciach platí pre chrípku zákaz návštev?

V spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva bol dosiaľ vydaný zákaz návštev pre desať nemocníc siete Svet zdravia. Dôvodom je zvýšený výskyt chrípky a akútnych respiračných ochorení. Zákaz návštev platí na všetkých lôžkových oddeleniach nemocníc. Cieľom tohto opatrenia je znížiť riziko prenosu respiračných ochorení na minimum. Zákaz platí do odvolania.

Aktuality 15.02.2018

Valentínska kvapka krvi vo Svidníku

Spolu 53 darcov zavítalo na Valentína do nemocnice Svet zdravia Svidník, aby ľuďom, ktorí to potrebujú, darovali tú najvzácnejšiu tekutinu. Na hematologicko-transfuziologickom oddelení tak 14. februára odštartovali kampaň Valentínska kvapka krvi, ktorú nemocnica organizuje spolu so Slovenským Červeným krížom.

Aktuality 15.02.2018

Zmena poplatku za poskytnutie zdravotnej starostlivosti v ústavnej pohotovostnej službe

Vážení pacienti, v zmysle Zákona č. 577/2004 Z. z. - Zákon o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia a o úhradách za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti si Vás týmto dovoľujeme informovať o zmene poplatku za poskytnutie zdravotnej starostlivosti v ústavnej pohotovostnej službe s účinnosťou od 01.11. 2017.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO