Rady lekárov, Vlog, Ženy a zdravie, Trnavské Mýto    26.10.2017

Čo je prenatálna diagnostika?

Prenatálna diagnostika je diagnostika pred narodením dieťaťa, u ktorého existuje riziko, že nie je v poriadku.

 

Vyšetrenie plodu je možné realizovať viacerými spôsobmi:

  • tradičným spôsobom, odberom plodovej vody (amniocentézou),
  • ultrazvukom,
  • vyšetrením zo vznikajúcej placenty,
  • vyšetrením z krvi tehotnej ženy, v ktorej koluje aj genetický materiál dieťaťa.

V poslednej dobe sa stáva práve z vyšetrenia krvi matky moderný trend, ktorý však celkom nenahrádza ostatné spôsoby. Je dôležité uvedomiť si, že každý z nich má svoje výhody aj nevýhody a je na gynekológovi a genetikovi, aby zvolili správny prístup pri napĺňaní cieľov prenatálneho genetického vyšetrenia.

Viac informácií o prenatálnej genetickej diagnostike sa dozviete v Rade lekára doc. MUDr. Michala Ondrejčáka, CSc.ProCare Trnavské Mýto.

Rady našich lekárov nájdete v blogu O zdraví. Mohlo by vás zaujímať aj Čo dokáže odhaliť preventívna prehliadka?

Máte otázky ohľadom vášho zdravotného stavu? Vyskúšajte našu službu ProCare Lekár 24. Náš odborník na telefóne je tu pre vás 24 hodín/7 dní v týždni.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 10.06.2022

Veľký manuál tajomnej reči bábätka

Čo hovorí jeho tvárička, telo a plač? Bábätko narieka, no netušíte prečo? Už ste ho nakŕmili, prebalili, popestovali, no stále nie je spokojné? Ak chcete s novorodencom efektívne komunikovať, musíte mu najprv správne porozumieť.

Blog 19.11.2021

Prečo je dôležité užívanie vitamínov?

Vitamíny. Pojem, s ktorým sa už stretol každý z nás. Viete, ako ich správne užívať? Alebo či je dôležité dodržiavať dennú odporúčanú dávku? Odpovede aj na tieto otázky vám prezradí imunologička MUDr. Dušana Žinčáková

Blog 27.10.2021

Jana Hospodárová odkazuje Slovenkám: Ženy, nebojte sa mamografie!

3 sekundy. Približne toľko trvá vyhotovenie jednej snímky na mamografe, ktorá môže žene zachrániť život. Mamografické vyšetrenie by mali ženy po štyridsiatke absolvovať každé dva roky. Na Slovensku však na pravidelné preventívne prehliadky chodí približne len 25 % žien tejto vekovej kategórie, čo je v porovnaní s Českou republikou takmer o 60 % žien menej. Rakovina prsníka je pritom ochorenie, na ktoré u nás zomiera najviac žien.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO