Aktuality, Svet Zdravia, Michalovce    09.05.2018

Cielená biopsia nádorového ložiska v pečeni

Na Rádiológii v Nemocnici Svet zdravia v Michalovciach (primár MUDr. Andrej Onuška) bola v uplynulých dňoch vykonaná prvá ultrazvukom riadená cielená biopsia nádorového ložiska v pečeni, pod vedením prof. MUDr. Štefana Hrušovského, CSc. spolu s MUDr. Antonom Rudášom, pri výkone asistovala špecializovaná sestra Bc. Iveta Plutková.

 

Biopsia ložísk v pečeni umožňuje určiť charakter nádorového procesu a rozlíšiť primárny nádor v pečeni od metastatického ložiska. Biopsia sa vykonáva v lokálnej anestézii pod ultrazvukovou kontrolou. Vzorky sa získavajú biopsiou ihlou core-cut s použitím odberovej pištole a spracovávajú sa klasickými histologickými metódami. Výkon si vyžaduje niekoľkohodinové sledovanie pacienta na lôžku.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

V partizánskej nemocnici sa minulý rok narodilo vyše 600 detí.

Aktuality 17.01.2019

V partizánskej nemocnici sa minulý rok narodilo vyše 600 detí

V Nemocnici Svet zdravia Partizánske sa vlani narodilo 606 detí. Chlapcov prišlo na svet viac ako dievčat a šiestim mamičkám sa narodili dvojičky.

V žiarskej nemocnici sa vlani narodilo vyše 700 detí.

Aktuality 17.01.2019

V žiarskej nemocnici sa vlani narodilo vyše 700 detí

V Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom sa minulý rok narodilo vyše 700 detí. Chlapcov prišlo na svet o niečo viac ako dievčat a jedna mamička si domov z pôrodnice odniesla dvojičky.

Aktuality 17.01.2019

Karneval na Pediatrii

Dobrovoľníci nemocnice Svidník sa po prvýkrát rozhodli pripraviť pre detských pacientov netradičné popudenie vo forme karnevalu.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO