Aktuality, Svet Zdravia, Michalovce    09.05.2018

Cielená biopsia nádorového ložiska v pečeni

Na Rádiológii v Nemocnici Svet zdravia v Michalovciach (primár MUDr. Andrej Onuška) bola v uplynulých dňoch vykonaná prvá ultrazvukom riadená cielená biopsia nádorového ložiska v pečeni, pod vedením prof. MUDr. Štefana Hrušovského, CSc. spolu s MUDr. Antonom Rudášom, pri výkone asistovala špecializovaná sestra Bc. Iveta Plutková.

 

Biopsia ložísk v pečeni umožňuje určiť charakter nádorového procesu a rozlíšiť primárny nádor v pečeni od metastatického ložiska. Biopsia sa vykonáva v lokálnej anestézii pod ultrazvukovou kontrolou. Vzorky sa získavajú biopsiou ihlou core-cut s použitím odberovej pištole a spracovávajú sa klasickými histologickými metódami. Výkon si vyžaduje niekoľkohodinové sledovanie pacienta na lôžku.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 15.08.2018

V trebišovskej nemocnici pomáhajú rómskym mamičkám asistentky osvety zdravia

Učia, ako sa starať o novorodenca, edukujú o hygiene, riešia problémové situácie, prekladajú, ak treba. V Nemocnici Svet zdravia Trebišov už niekoľko týždňov pracujú asistentky osvety zdravia, ktoré majú rómsky pôvod a ovládajú rómsky jazyk. V pôrodnici či na pediatrickom oddelení pomáhajú rómskym mamičkám so všetkým, s čím si samé pomôcť nedokážu.

V michalovskej nemocnici začali robiť nové operácie ruky.

Aktuality 09.08.2018

V michalovskej nemocnici začali robiť nové operácie ruky

Traumatológia v Nemocnici Svet zdravia Michalovce rozširuje typy operačných výkonov. Tento týždeň pomocou špičkového českého špecialistu Radka Kebrleho lekári uskutočnili štyri nové operácie, ktoré sa dosiaľ v nemocnici nevykonávali. Išlo o totálnu náhradu koreňového kĺbu palca na ruke, endoskopickú operáciu syndrómu karpálneho tunela a artroskopiu zápästia.

Aktuality 08.08.2018

Priestory spišskonovoveskej pôrodnice si prišlo pozrieť už 500 budúcich mamičiek

Každý štvrtok pre nich otvoria pôrodnicu, aby spoznali prostredie, kde privedú na svet svoje bábätko. Nemocnica Svet zdravia Spišská Nová Ves organizuje pre budúce mamičky vždy raz týždenne deň otvorených dverí. Ten najbližší bude 9. augusta.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO