Aktuality, Svet Zdravia, Michalovce    09.05.2018

Cielená biopsia nádorového ložiska v pečeni

Na Rádiológii v Nemocnici Svet zdravia v Michalovciach (primár MUDr. Andrej Onuška) bola v uplynulých dňoch vykonaná prvá ultrazvukom riadená cielená biopsia nádorového ložiska v pečeni, pod vedením prof. MUDr. Štefana Hrušovského, CSc. spolu s MUDr. Antonom Rudášom, pri výkone asistovala špecializovaná sestra Bc. Iveta Plutková.

 

Biopsia ložísk v pečeni umožňuje určiť charakter nádorového procesu a rozlíšiť primárny nádor v pečeni od metastatického ložiska. Biopsia sa vykonáva v lokálnej anestézii pod ultrazvukovou kontrolou. Vzorky sa získavajú biopsiou ihlou core-cut s použitím odberovej pištole a spracovávajú sa klasickými histologickými metódami. Výkon si vyžaduje niekoľkohodinové sledovanie pacienta na lôžku.

Galéria



Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 21.05.2018

Chráň seba a svojich blízkych pred potenciálne smrtiacimi baktériami

Poznáte pravdu o ochrane seba a ochrane svojich blízkych z pohľadu hygieny rúk?

Aktuality 21.05.2018

Vo svidníckej pôrodnici chystajú deň otvorených dverí

Mamičky zo Svidníka a okolia môžu prísť spoznať prostredie, v ktorom privedú na svet svoje bábätko. Nemocnica Svet zdravia Svidník totiž v sobotu 26. mája chystá pre verejnosť deň otvorených dverí svojho gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Na mamičky a ich blízkych čakajú aj prednášky a venovať sa im budú odborníci i vedenie nemocnice.

Aktuality 21.05.2018

Michalovský deň sestier a pôrodných asistentiek

Pri príležitostí Medzinárodného dňa sestier (12.5.) a Medzinárodného dňa pôrodných asistentiek (5.5.) sa konal v Michalovciach 16. mája Michalovský deň sestier a pôrodných asistentiek, ktorý už tradične organizuje Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek so sídlom v Michalovciach a Nemocnica Svet zdravia Michalovce.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO