Nový dychový test pri črevných poruchách

02.09.2016

ProCare Central zaviedol tzv. SIBO test. Poliklinika od 1.5.2016 ponúka svojim pacientom možnosť vyšetrenia pomocou diagnostickej metódy – tzv. SIBO test. Vyšetrenie indikuje lekár so špecializáciou v gastroenterológii a realizuje sa na pracovisku Funkčnej diagnostiky na poliklinike ProCare Central.

Jedná sa o jednoduchý dychový test s podaním laktulózy. Test je bezbolestný a neinvazívny. Pomocou testu sa diagnostikuje bakteriálne prerastenie v tenkom čreve. Výsledky testu dostane pacient ihneď po absolvovaní vyšetrenia.

Informácie o vyšetrení pomocou SIBO testu
SIBO test využívajú špecialisti v gastoenetrológii pri zvýšenom počte abnormálnych baktérií v tenkom čreve, prípadne aj v žalúdku. Diagnostiku možno urobiť dychovým testom. Na vyšetrenie je potrebné sa vopred objednať a pacienta poučiť o príprave na vyšetrenie. Samotný priebeh vyšetrenia pomocou SIBO testu trvá maximálne 2,5 hodiny. Poliklinika ProCare Central vyšetrenie realizuje vo vymedzený čas počas týždňa. Test SIBO nie je hradený zo zákonného zdravotného poistenia žiadnou zdravotnou poisťovňou v SR.
Zverte sa do rúk špecialistov ProCare a neodkladajte svoje problémy s bolesťami. Viac informácií Vám radi poskytneme na INFOLINKE ProCare 0907 888 999


Aktuality

Bradavice sú nepríjemný problém. Viete, ako sa šíria?

Prečo sa u ľudí, ktorí majú bradavice, časom objavujú ďalšie a ďalšie?

VIAC...

Je potrebné návštíviť lekára s plesňou na nohách?

Čo ak človek ignoruje plesne na nohách? Ako to môže z dlhodobého hľadiska oslabiť a ovplyvniť jeho zdravie? Kam a ako sa môžu rozšíriť a čo nám hrozí? Aj na tieto otázky vám odpovie MUDr. Renáta Kurišová, dermatovenerologička ProCare Central Bratislava.

VIAC...

Poliklinika ProCare Central je už v prevádzke

Vážení pacienti, dnes bude poliklinika ProCare Central otvorená, avšak zatiaľ sa nepodarilo sprevádzkovať výťahy po včerajšej búrke. Klientov budú navigovať pracovníci SBS služby. Ďakujeme za pochopenie.

VIAC...