VAKCINAČNÉ CENTRUM
Železničná nemocnica Košice

V týchto dňoch vakcinácia prebieha v súlade so stratégiou MZSR aj v Železničnej nemocnici Košice. Na termín očkovania proti ochoreniu COVID-19 sa môžu určené skupiny obyvateľstva  prihlásiť online prostredníctvom národného portálu www.korona.gov.sk

Vyhláška č. 96/2021 Z. z. Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky 96/2021 Z.z. upravuje informácie o oprávnených skupinách na očkovanie a o náhradníkoch na očkovanie proti ochoreniu COVID-19.

Vyhláška, okrem iného, umožňuje očkovať pacientov hospitalizovaných v našom nemocničnom zariadení, podľa presne stanovených kritérií v situácii, keď sa nedostavia všetci klienti objednaní cez objednávací systém.

Ak sú vyčerpané možnosti podania očkovacej látky osobám podľa predchádzajúcej vety, môže byť očkovacia látka podaná aj osobe podľa nižšie uvedených parametrov, čo nám umožňuje tvoriť zoznamy náhradníkov na očkovanie proti ochoreniu COVID–19.

Ak máte záujem registrovať sa do zoznamu náhradníkov, vyplňte registračný formulár.

Pre vymazanie zo zoznamu nás, prosím, kontaktujte na nahradnik.ke@svetzdravia.com

Oprávnenosť zaradenia medzi osoby so závažnou chorobou významne zvyšujúcou riziko závažného priebehu ochorenia COVID- 19 Vás žiadame preukázať, pri príchode na očkovanie, lekárskym nálezom, ktorý bude obsahovať Vami označenú diagnózu. Na očkovanie si prineste vlastný občiansky preukaz.

Nutnosťou je vedieť sa dostaviť na očkovacie miesto do 60 minút od zavolania.