Aktuality, Svet Zdravia, Trebišov    12.10.2018

Zemplínske chirurgické dni

Ak chcete zapáliť oheň, potrebujete na to dva kamene. Rovnako je to aj v medicíne a ošetrovateľstve. Ak chceme byť inovatívni a robiť modernú medicínu a ošetrovateľstvo, podarí sa to len spojením týchto zložiek zdravotnej starostlivosti.

 

Trebišovská nemocnica tento rok spojila lekárov a sestry na Zemplínskych chirurgických dňoch, ktoré sa uskutočnili 11. a 12. októbra 2018.

Sme veľmi radi, že pozvanie na túto významnú udalosť prijal generálny riaditeľ spoločnosti Svet zdravia a Procare Vladimír Dvorový, primátor mesta Trebišov Marek Čižmár, predseda Slovenskej chirurgickej spoločnosti Jozef Radoňak a mnohí ďalší hostia, ktorí obohatili podujatie svojou prítomnosťou, prezentovanými odbornými poznatkami a skúsenosťami.

Medzinárodnou účasťou nás podporila pani Tereza Schneglberger-Bohm z Viedne, ktorá odprednášala svoje skúsenosti na tému Ako nepoškodiť pacienta na operačnej sále nesprávnou manipuláciou a nevodnými pomôckami. Ďalšou zahraničnou prednášajúcou bola pani Viera Golová, z Viedne, ktorá nám predstavila nový spôsob liečby a rekonvalescencie pacienta po operácii TEP kolena a bedra, Inovácie v programe Rapid Recovery v Orthopädisches Spital Speising vo Viedni.

6.12. 2018 uplynie 25 rokov od vykonania prvej laparoskopickej operácie v Trebišove. Je to významná udalosť, ktorá ovplyvnila vývoj chirurgie nie len v Trebišove. Pán primár MUDr. Andrej Ferenčík je významnou osobnosťou laparoskopie, chirurgie a medicíny na Slovensku, ako aj v Čechách. Vďaka jeho zanietenosti, láske k chirurgii a ochote pomáhať iným, sa môžeme dnes pochváliť tým, že chirurgia v Trebišove bola medzi prvými pracoviskami, kde sa začalo s laparoskopickými operáciami.

Všetkým zúčastneným, prednášajúcim a hosťom ďakujeme za ich účasť a priazeň. Tešíme sa na ďalšie stretnutia.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 21.05.2019

V trebišovskej nemocnici zaviedli novinku na tlmenie bolesti pri pôrode

Pôrodné bolesti môžu závisieť už iba od jediného gombíka. V Nemocnici Svet zdravia Trebišov zaviedli revolučnú novinku, ktorá pomáha budúcej mamičke tlmiť bolesti pri kontrakciách. Ako prví a jediní na Slovensku začali pri pôrode rodičky využívať liek remifentanil. Ten si budúca mamička dávkuje sama pomocou pumpy a vtedy, keď to potrebuje. Úľavu pritom pocíti do 30 sekúnd a trvá dve minúty.

Blog 21.05.2019

Aké zdravotné benefity má darovanie krvi?

Darovaním krvi nepomáhame len iným, ale do určitej miery aj sebe. Prispieva k regenerácii organizmu či zvyšuje odolnosť organizmu.

Aktuality 21.05.2019

Psychiatrický a neurologický deň

Viac ako stovka lekárov a zdravotných sestier sa zúčastnila 16. mája v rimavskosobotskej nemocnici na Psychiatrickom a neurologickom dni pri príležitosti 135. výročia založenia nemocnice.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO