Aktuality, Svet Zdravia, Trebišov    12.10.2018

Zemplínske chirurgické dni

Ak chcete zapáliť oheň, potrebujete na to dva kamene. Rovnako je to aj v medicíne a ošetrovateľstve. Ak chceme byť inovatívni a robiť modernú medicínu a ošetrovateľstvo, podarí sa to len spojením týchto zložiek zdravotnej starostlivosti.

 

Trebišovská nemocnica tento rok spojila lekárov a sestry na Zemplínskych chirurgických dňoch, ktoré sa uskutočnili 11. a 12. októbra 2018.

Sme veľmi radi, že pozvanie na túto významnú udalosť prijal generálny riaditeľ spoločnosti Svet zdravia a Procare Vladimír Dvorový, primátor mesta Trebišov Marek Čižmár, predseda Slovenskej chirurgickej spoločnosti Jozef Radoňak a mnohí ďalší hostia, ktorí obohatili podujatie svojou prítomnosťou, prezentovanými odbornými poznatkami a skúsenosťami.

Medzinárodnou účasťou nás podporila pani Tereza Schneglberger-Bohm z Viedne, ktorá odprednášala svoje skúsenosti na tému Ako nepoškodiť pacienta na operačnej sále nesprávnou manipuláciou a nevodnými pomôckami. Ďalšou zahraničnou prednášajúcou bola pani Viera Golová, z Viedne, ktorá nám predstavila nový spôsob liečby a rekonvalescencie pacienta po operácii TEP kolena a bedra, Inovácie v programe Rapid Recovery v Orthopädisches Spital Speising vo Viedni.

6.12. 2018 uplynie 25 rokov od vykonania prvej laparoskopickej operácie v Trebišove. Je to významná udalosť, ktorá ovplyvnila vývoj chirurgie nie len v Trebišove. Pán primár MUDr. Andrej Ferenčík je významnou osobnosťou laparoskopie, chirurgie a medicíny na Slovensku, ako aj v Čechách. Vďaka jeho zanietenosti, láske k chirurgii a ochote pomáhať iným, sa môžeme dnes pochváliť tým, že chirurgia v Trebišove bola medzi prvými pracoviskami, kde sa začalo s laparoskopickými operáciami.

Všetkým zúčastneným, prednášajúcim a hosťom ďakujeme za ich účasť a priazeň. Tešíme sa na ďalšie stretnutia.

Galéria



Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 07.12.2018

Tradičná Mikulášska oslava v galantskej nemocnici

Mikuláš ako obvykle v deň svojho veľkého sviatku neobišiel ani galantskú nemocnicu a detičky, ktoré sú v nej hospitalizované aj v tomto období. Vedenie nemocnice, spoločne s vedením Oddelenia pediatrie a jeho zamestnancami, pripravili na podnet Občianskeho združenia Templars Slovakia, parádnu Mikulášsku oslavu.

Mikuláš v Nemocnici Svet zdravia Michalovce

Aktuality 07.12.2018

Mikuláš v michalovskej nemocnici

Prišiel aj k nám! Spolu s anjelom a čertom! V stredu 5. decembra potešil detských pacientov na oddelení pediatrie a vo štvrtok 6. decembra dokonca aj pacientov na oddelení dlhodobo chorých a geriatrie.

Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda odštartovala dobrovoľnícky projekt Krajší deň

Aktuality 07.12.2018

Pacientom v dunajskostredskej nemocnici sa budú venovať dobrovoľníci

Prečítajú im noviny, vypočujú trápenia, zahrajú sa spoločenské hry alebo len budú mlčky nablízku. Detským a starším pacientom v Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda budú chvíle strávené v nemocnici spríjemňovať dobrovoľníci. Dunajskostredská nemocnica totiž slávnostne odštartovala projekt dobrovoľníckych centier Krajší deň a stala sa tak desiatou v sieti Svet zdravia, ktorá sa doň oficiálne zapojila. Ambasádorom Krajšieho dňa v Dunajskej Strede sa stal spevák Tomáš Bezdeda. Počas slávnostného otvorenia pritom nechýbal ani Mikuláš, ktorý obdaroval deti aj starších a práve dobrovoľníci sa stali jeho pomocníkmi.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO