Aktuality, Svet Zdravia, Trebišov    12.10.2018

Zemplínske chirurgické dni

Ak chcete zapáliť oheň, potrebujete na to dva kamene. Rovnako je to aj v medicíne a ošetrovateľstve. Ak chceme byť inovatívni a robiť modernú medicínu a ošetrovateľstvo, podarí sa to len spojením týchto zložiek zdravotnej starostlivosti.

 

Trebišovská nemocnica tento rok spojila lekárov a sestry na Zemplínskych chirurgických dňoch, ktoré sa uskutočnili 11. a 12. októbra 2018.

Sme veľmi radi, že pozvanie na túto významnú udalosť prijal generálny riaditeľ spoločnosti Svet zdravia a Procare Vladimír Dvorový, primátor mesta Trebišov Marek Čižmár, predseda Slovenskej chirurgickej spoločnosti Jozef Radoňak a mnohí ďalší hostia, ktorí obohatili podujatie svojou prítomnosťou, prezentovanými odbornými poznatkami a skúsenosťami.

Medzinárodnou účasťou nás podporila pani Tereza Schneglberger-Bohm z Viedne, ktorá odprednášala svoje skúsenosti na tému Ako nepoškodiť pacienta na operačnej sále nesprávnou manipuláciou a nevodnými pomôckami. Ďalšou zahraničnou prednášajúcou bola pani Viera Golová, z Viedne, ktorá nám predstavila nový spôsob liečby a rekonvalescencie pacienta po operácii TEP kolena a bedra, Inovácie v programe Rapid Recovery v Orthopädisches Spital Speising vo Viedni.

6.12. 2018 uplynie 25 rokov od vykonania prvej laparoskopickej operácie v Trebišove. Je to významná udalosť, ktorá ovplyvnila vývoj chirurgie nie len v Trebišove. Pán primár MUDr. Andrej Ferenčík je významnou osobnosťou laparoskopie, chirurgie a medicíny na Slovensku, ako aj v Čechách. Vďaka jeho zanietenosti, láske k chirurgii a ochote pomáhať iným, sa môžeme dnes pochváliť tým, že chirurgia v Trebišove bola medzi prvými pracoviskami, kde sa začalo s laparoskopickými operáciami.

Všetkým zúčastneným, prednášajúcim a hosťom ďakujeme za ich účasť a priazeň. Tešíme sa na ďalšie stretnutia.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 15.10.2018

Praktický nácvik postupov pri zistení vysoko nebezpečnej nákazy

Problematika zavlečenia vysoko nebezpečnej nákazy a hrozba jej  šírenia je stále aktuálna. Na túto hrozbu musíme byť pripravení aj vo vranovskej nemocnici. Je dôležité, aby personál dokázal  diagnostikovať  pacienta s podozrením na ochorenie s vysoko nebezpečnou nákazou (ďalej len „VNN“) a zabezpečiť opatrenia. Z tohto dôvodu sa vo vranovskej nemocnici uskutočnilo cvičenie s praktickou ukážkou opatrení na zabránenie šírenia VNN.

Aktuality 15.10.2018

INEKO: Skokanom roka 2018 je galantská nemocnica

Verejnosť spoznala výsledky štvrtého ročníka hodnotenia slovenských nemocníc inštitútom INEKO. Nový rebríček bol zostavený podľa vybraných ukazovateľov spokojnosti pacientov, kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, náročnosti diagnóz, hospodárenia a transparentnosti za obdobie 2014 - 2017.

Aktuality 15.10.2018

Odstávka elektrickej energie v nemocnici Žiar nad Hronom

Vážení pacienti, dovoľujeme si vás týmto informovať o úplnej odstávke elektrickej energie v nemocnici v Žiari nad Hronom dňa 20.10.2018 (sobota) v čase od 12.30 hod. do 18.00 hod.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO