Aktuality, Svet Zdravia, Trebišov    12.10.2018

Zemplínske chirurgické dni

Ak chcete zapáliť oheň, potrebujete na to dva kamene. Rovnako je to aj v medicíne a ošetrovateľstve. Ak chceme byť inovatívni a robiť modernú medicínu a ošetrovateľstvo, podarí sa to len spojením týchto zložiek zdravotnej starostlivosti.

 

Trebišovská nemocnica tento rok spojila lekárov a sestry na Zemplínskych chirurgických dňoch, ktoré sa uskutočnili 11. a 12. októbra 2018.

Sme veľmi radi, že pozvanie na túto významnú udalosť prijal generálny riaditeľ spoločnosti Svet zdravia a Procare Vladimír Dvorový, primátor mesta Trebišov Marek Čižmár, predseda Slovenskej chirurgickej spoločnosti Jozef Radoňak a mnohí ďalší hostia, ktorí obohatili podujatie svojou prítomnosťou, prezentovanými odbornými poznatkami a skúsenosťami.

Medzinárodnou účasťou nás podporila pani Tereza Schneglberger-Bohm z Viedne, ktorá odprednášala svoje skúsenosti na tému Ako nepoškodiť pacienta na operačnej sále nesprávnou manipuláciou a nevodnými pomôckami. Ďalšou zahraničnou prednášajúcou bola pani Viera Golová, z Viedne, ktorá nám predstavila nový spôsob liečby a rekonvalescencie pacienta po operácii TEP kolena a bedra, Inovácie v programe Rapid Recovery v Orthopädisches Spital Speising vo Viedni.

6.12. 2018 uplynie 25 rokov od vykonania prvej laparoskopickej operácie v Trebišove. Je to významná udalosť, ktorá ovplyvnila vývoj chirurgie nie len v Trebišove. Pán primár MUDr. Andrej Ferenčík je významnou osobnosťou laparoskopie, chirurgie a medicíny na Slovensku, ako aj v Čechách. Vďaka jeho zanietenosti, láske k chirurgii a ochote pomáhať iným, sa môžeme dnes pochváliť tým, že chirurgia v Trebišove bola medzi prvými pracoviskami, kde sa začalo s laparoskopickými operáciami.

Všetkým zúčastneným, prednášajúcim a hosťom ďakujeme za ich účasť a priazeň. Tešíme sa na ďalšie stretnutia.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 15.02.2019

Na darovanie krvi v Spišskej Novej Vsi lákali aj bubnovačkou

Do spišskonovoveskej nemocnice na Valentína zavítali snehuliak Olaf, Edo Drewo ako živý strom, choduliari, žonglér Stano či tanečné duo Heads Ball Ladies. A po ceste so sebou volali všetkých, ktorí chceli urobiť dobrý skutok a darovať krv. Nemocnica Svet zdravia Spišská Nová Ves totiž 14. februára organizovala Valentínsku kvapku krvi.

Virtuálna anatomická učebňa

Aktuality 13.02.2019

Školy môžu súťažiť o virtuálnu anatomickú učebňu

Aké svaly má človek v tele, kadiaľ prechádzajú cievy či z koľkých častí sa skladá kostra sa môžu učiť študenti stredných zdravotníckych škôl v 3D priestore. V súťaži, ktorú organizuje Svet zdravia, Samsung a Virtual Medicine, totiž môžu pre svoju školu získať zriadenie virtuálnej anatomickej učebne. Stačí, ak svoju školu zaregistrujú na www.ucebnavau.sk a natočia videoprezentáciu, čas majú do 10. marca.

Valentínska kvapka krvi v Nemocnici Svet zdravia Svidník

Aktuality 13.02.2019

Láska ma veľa podôb

Výstižný výrok pre Valentínsku kvapku krvi. Táto  kampaň trvá tento rok od 14.02.2019 do 21.03.2019. Nemocnica Svet zdravia Svidník sa taktiež zapojila do tejto kampane a v každú pracovnú stredu na Hematologicko – transfúziologickom oddelení môžu darcovia krvi prísť pomôcť inému človeku v zdravotnej núdzi aj takouto formou.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO