Aktuality, Svet Zdravia    11.02.2019

Začína sa piaty ročník súťaže Medik roka 2019

Sieť nemocníc Svet zdravia vyhlasuje spoločne s partnermi už piaty ročník odbornej súťaže Medik roka 2019, ktorá je určená študentom 5. a 6. ročníka lekárskych fakúlt. Budúci lekári v odbore všeobecné lekárstvo si v nej môžu zmerať svoje teoretické poznatky a vedomosti otestovať v podmienkach skutočnej nemocnice. Marcové vyvrcholenie súťaže bude v humenskej nemocnici a 20 finalistom ponúkne kombináciu odborných workshopov a napínavého súťaženia. Na víťaza čaká finančná výhra v hodnote 3000 eur. Všetkým finalistom bude súčasne ponúknuté garantované pracovné miesto v nemocniciach siete Svet zdravia a traja najlepší si budú môcť vybrať oddelenie podľa vlastného výberu. Registrácia do súťaže prebieha na stránke www.medikroka.sk do 27. februára 2019.

Medik roka 2018

 

„Medici majú opäť možnosť vyskúšať si súťažiť v takých praktických disciplínach, s ktorými sa počas výuky bežne nedostanú do kontaktu. Dozvedia sa tiež zaujímavé teoretické fakty z oblastí, ktoré sa štandardne na lekárskych fakultách nespomínajú. Súťaž však každý rok organizujeme nielen preto, aby sme medikom povedali viac o trendoch v modernej medicíne, ale aj preto, aby sme sa od nich dozvedeli, v čom vidia problémy v zdravotníctve, aké sú ich priority a názory. Títo mladí ľudia budú čoskoro pracovať možno aj v našich nemocniciach a ja verím, že budú spolu s nami meniť slovenské zdravotníctvo k lepšiemu,“ hovorí generálny riaditeľ siete polikliník ProCare a siete nemocníc Svet zdravia Vladimír Dvorový.

Koncept súťaže pozostáva z troch samostatných postupových kôl. Prvým je samotná registrácia do súťaže na www.medikroka.sk a druhým správne vypracovanie prípadových štúdií (kazuistík) formou online kvízu. Posledné kolo tvorí víkendové sústredenie pre medikov, ktoré pozostáva zo série odborných workshopov pod vedením skúsených odborníkov a zo záverečného súťaženia s vyhlásením hlavného víťaza súťaže Medik roka 2019. Finále sa tento rok uskutoční 22. až 24. marca 2019 v Nemocnici Svet zdravia Humenné.

Minulý rok si finalisti počas finále mali možnosť na špeciálnom trenažéri vyskúšať laparoskopickú operáciu brucha s moderným inštrumentáriom i kolonoskopiu. Naučili sa aplikovať modernú laminátovú sádru, trénovali si resuscitáciu, intubáciu novorodenca a tiež to, ako viesť spontánny pôrod. Z nemedicínskych oblastí sa budúci lekári zoznámili napríklad s tým, ako zdravotné poisťovne platia lekárov či s princípmi fungovania centrálnej prípravovne liekov v michalovskej nemocnici.

Priebeh súťaže Medik roka 2019:

  • online registrácia na www.medikroka.sk do 27. februára 2019,
  • vypracovanie online teoretického kvízu od 14. februára do 28. februára 2019,
  • vyhlásenie 20 finalistov postupujúcich do záverečného kola do 7. marca 2019,
  • súťažné finálové sústredenie s vyhlásením víťazov od 22. do 24. marca 2019 v Nemocnici Svet zdravia Humenné;

Hlavnou cenou pre celkového finalistu súťaže Medik roka 2019 je finančná odmena vo výške 3000 eur netto. Víťaz druhého miesta si odnesie 500 eur a tretieho 300 eur. Všetkým dvadsiatim finalistom bude ponúknuté garantované pracovné miesto v sieti nemocníc Svet zdravia a tiež zaujímavé ceny podľa jednotlivých finálových kategórií. Finalisti môžu zabojovať aj o špeciálnu cenu  od partnera súťaže, zdravotnej poisťovne  Dôvera,  vo výške 1000 eur. Registrácia aj záverečné sústredenie pre skupinu dvadsiatich finalistov sú pre medikov bezplatné.

Zaujímavé fakty o predchádzajúcom ročníku Medik roka 2018: 

  • do súťaže sa celkovo prihlásilo 160 medikov a 6. ročníka v odbore všeobecné lekárstvo,
  • semifinálový online kvíz vyplnilo 150 z nich (38 percent bolo úspešných a získalo 70 a viac bodov),
  • do finálovej TOP 20 sa prebojovalo 8 študentov LF UK Bratislava, 8 študentov JLF UK Martin, 3 študenti LF UPJŠ Košice a jeden študent LF MU Brno,
  • medzi finalistami bolo 11 žien a 9 mužov, 12 študentov 6. ročníka a osem študentov 5. ročníka;
  • víťazom sa stal Lukáš Urban z Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine;

Z minuloročných vyjadrení finalistov Medik roka 2018:

Kamil Kopčík (minuloročný študent LF UK v Bratislave): „Veľmi sa teším, že sa mi podarilo do výberu dvadsiatich najlepších medikov dostať. Sú tu veľmi kvalitní ľudia a myslím si, že aj Svet zdravia si našu prítomnosť cení. Svedčí o tom aj to, že sa nám počas vyše dvoch dní neustále venovali riaditelia, primári, vedúci pracovníci. Prednášali nám ľudia, ktorí už majú vo svojom odbore veľa za sebou a sú špičkou. A zároveň sme si mohli vyskúšať veci, ku ktorým sa v škole nedostaneme. Najviac sa mi páčili laparoskopické operácie na trenažéri.“

Alžbeta Kamenská (minuloročná študentka LF UK v Bratislave): „Súťaže som sa zúčastnila už druhýkrát a spolu so mnou aj mladí medici, ktorým som o tejto akcii s nadšením hovorila. Vlani sa mi tu veľmi páčilo a vyskúšala som si veci, ku ktorým som sa počas štúdia nedostala. Veľa z nás to motivuje. Zároveň je tu skvelý tím ľudí, medikov, lekárov, manažmentu. Súťaž preto hodnotím veľmi pozitívne.“

Vyhlasovateľom a organizátorom súťaže je spoločnosť Svet zdravia, a. s., v spolupráci s generálnym partnerom súťaže – zdravotnou poisťovňou Dôvera, a. s. Odbornými partnermi sú Lekárska fakulta UK v Bratislave, Jesseniova lekárska fakulta UK Martine, Lekárska fakulta SZU v Bratislave a Lekárska fakulta UPJŠ v Košiciach. Mediálnym partnerom je odborný týždenník Zdravotnícke noviny.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 16.08.2019

Nemocnica v Dunajskej Strede štartuje rozsiahlu prestavbu: Bude mať moderný urgentný príjem

Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda štartuje rozsiahlu prestavba. Za vyše 3,5 milióna eur vznikne v jej priestoroch moderný urgentný príjem, prebudovať plánuje i jednotky intenzívnej starostlivosti a chirurgické traumatologické oddelenie pretvoriť na spoločný klaster. Do nemocnice tiež pribudne nové medicínske vybavenie a pacienti získajú v izbách vyšší komfort. Investícia je financovaná z eurofondov a spolufinancovaná z prostriedkov siete Svet zdravia.

Aktuality 14.08.2019

Galantské trhy 2019

Jednou z najobľúbenejších udalostí obyvateľov mesta Galanta a blízkeho okolia sú každoročne sa konajúce Galantské trhy. Tento rok išlo už o 35. ročník a konali sa od 8. – 10. 8. 2019

Aktuality 09.08.2019

O prácu v nemocniciach Svet zdravia sa uchádza tento rok najvyšší počet absolventov

Nemocnice siete Svet zdravia prijali v tomto roku najvyšší počet žiadostí o prácu od absolventov lekárskych fakúlt. Najviac ich pritom prišlo z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Univerzity Komenského v Bratislave. Do zamestnania nemocnice mohli prijať každého tretieho uchádzača. Zároveň sa oproti vlaňajšku počas prvého pol roka zvýšil aj celkový počet žiadostí, a to o vyše 20 percent.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO