Polikliniky ProCare 0907 888 999
Nemocnice Svet zdravia 055 / 327 7777
Kontakty Klientská zóna
Aktuality, Michalovce    17.05.2023

XXIX. ročník Getlíkovho memoriálu v Michalovciach

11.5.2023 sa konal už XXIX. ročník Getlíkovho memoriálu, ktorý zorganizovalo pediatrické oddelenie v Michalovciach pod záštitou riaditeľa nemocnice Ing. Mariána Haviernika. Účastníci podujatia si pripomenuli život a diela významného nestora slovenskej pediatrie, profesora MUDr. Andreja Getlíka, CSc. (rodák z Vinného), ktorý pôsobil takmer celý svoj život v Bratislave a podieľal sa na výchove pediatrov, alergológov i klinických imunológov.

V odbornom programe vystúpili s prezentáciami jeho kolegovia a spolupracovníci: profesor MUDr. Tibor Šagát, CSc. zo SZU Bratislava, profesor MUDr. Milan Kuchta, CSc. z Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach, prednostka Kliniky detí a dorastu LF UPJŠ Košice docentka MUDr. Veronika Vargová, PhD., prednostka KPAIM Košice docentka MUDr. Mária Pisarčíková, PhD. a prednosta Detskej kliniky v Prešove MUDr. Ján Kovaľ CSc. Vo svojich vystúpeniach sa venovali novým trendom v rýchlej  genetickej diagnostike v intenzívnej  medicíne a najnovším odporúčaniam v riešení akútnych stavov v pediatrii. V ďalších príspevkoch sa diskutovalo aj o ochoreniach pohybového aparátu u detí a rozoberala sa problematika sociálnej pediatrie.

Prednášky si so záujmom vypočulo 138 účastníkov z okresov Michalovce, Humenné, Trebišov a Vranov nad Topľou.             Galéria

Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 02.06.2023

Neurologické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou získalo ocenenie ESO Angels Awards

Neurologické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou získalo za starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou medzinárodné ocenenie ESO Angels Awards. Opakovane mu ho udelila Európska organizácia pre liečbu cievnych mozgových príhod (European Stroke Organization – ESO). Neurológiu vranovskej nemocnice pritom zaradila na diamantovú úroveň.

Aktuality 01.06.2023

Deň detí plný úsmevov v humenskej nemocnici

Prvý jún patrí všetkým deťom. V humenskej nemocnici sme Medzinárodný deň detí oslávili s úsmevom.

Aktuality 01.06.2023

MDD v galantskej nemocnici

Už od roku 1952 patrí na Slovensku 1. jún všetkým deťom. Oslavujeme totiž Medzinárodný deň detí. Všetkým deťom prajeme k tomuto krásnemu a obľúbenému sviatku hlavne veľa zdravia a smiechu.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO