Blog, Svet Zdravia, Partizánske    07.10.2015

Vynovená partizánska pôrodnica venuje každému novorodencovi topánočky „Made in Partizánske“

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie (GPO) nemocnice Svet zdravia Partizánske prešlo výraznou obnovou, ktorej cieľom bolo zvýšiť komfort mamičiek s ich novonarodenými ratolesťami. V priestoroch celého oddelenia sa zrekonštruovali podlahy a maľovka. V izbách boli vymenené všetky lôžka za nové, pribudol nový nábytok a doplnilo sa hygienické zázemie pre najmenšie deti.

2015-10-07-PE-Vynovene oddelenie GPO-mamička Eva Gašparová.jpg

V priestoroch tiež pribudla nová gynekologicko-pôrodnícka ambulancia. Partizánska pôrodnica sa súčasne prihlásila do programu Baby Friendly Hospital (BFHI), čo je globálny program UNICEF s cieľom podporovať na Slovensku zdravý vývin detí aj matiek. Cieľom týchto aktivít je zvýšiť počet pôrodov z priemerného počtu 400 na 500 ročne. Celkové investície do obnovy oddelenia si vyžiadali 50 000 eur. Vďaka daru od firmy RICHTER Slovakia pôrodnica pripravila zaujímavú akciu. Každému novonarodenému dieťaťu venuje pár kvalitných topánočiek vyrobených v Partizánskom. Aj takto chce nemocnica pomôcť k zachovaniu dlhoročnej výrobnej tradície mesta.

Podstatou programu Baby Friendly Hospital je transformácia pôrodníc na moderné nemocnice priateľské k deťom a k matkám. Starostlivosť o budúcu rodinu sa buduje už v období tehotenstva, a preto sa do popredia dostáva kvalitná psychoprofylaktická príprava, ktorá by mala byť komplexná pre oboch rodičov, s informáciami o výžive a o životospráve budúcej mamičky, o príprave na pôrod a na dojčenie. V nemocnici poskytujeme pacientom výživové poradenstvo, ktoré môžu využiť aj tehotné ženy a mamičky po pôrode. V súčasnosti má oddelenie k dispozícii 3 nadštandardné izby, 5 dvojposteľových, 1 jednoposteľovú a 1 trojposteľovú izbu pre gynekologické pacientky a pre mamičky s deťmi. Všetky izby podporujú takzvaný rooming in, teda umiestnenie zdravej matky – šestonedieľky a fyziologicky zdravého novorodenca v jednej izbe v ich bezprostrednej vzájomnej blízkosti.

2015-10-07-PE-Vynovene oddelenie GPO-VIP izba Dovery.jpg

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo zvýšiť komfort našich mamičiek a ich novonarodených detí. Vďaka integrácii nových trendov je partizánska nemocnica pripravená poskytovať služby modernej a k deťom priateľskej pôrodnice pre celý širší región,“ zdôraznil Michal Orihel, riaditeľ nemocnice Svet zdravia Partizánske.

História mesta Partizánskeho je od jeho vzniku spätá s obuvníckym priemyslom. Jednou z firiem, ktorá stále sídli v priestoroch bývalých baťovských závodov, je RICHTER Slovakia. Zamestnáva 150 pracovníkov a jej výrobný program sa zameriava výlučne na detskú obuv. Pri príležitosti predstavenia vynoveného GPO oddelenia venovala táto spoločnosť 380 párov kožených topánočiek pre budúcich najmenších Partizánčanov.

  2015-10-07-PE-Vynovene oddelenie GPO-topanocky pre novorodencov.jpg

„Obuvnícka firma RICHTER vznikla v Rakúsku v roku 1893. V Partizánskom pôsobí od roku 2003. Našou prioritou vždy bolo poznať detskú nožičku a zabezpečiť jej pohodlie a ochranu. Preto sme sa rozhodli darovať počas najbližšieho obdobia každému novonarodenému dieťatku v partizánskej pôrodnici jeho prvé topánočky vyrobené v Partizánskom. Verím, že okrem kvalitnej obuvi dávame budúcim deťom do vienka aj silný symbol lokálnej tradície. Možno z niektorých raz vyrastú aj šikovní obuvníci,“ doplnila Viera Halmová, riaditeľka výrobného závodu RICHTER SlovakiaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.02.2018

Humenská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Humenné dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Michalovská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Michalovce dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Začína sa štvrtý ročník súťaže Medik roka 2018

Sieť nemocníc Svet zdravia vyhlasuje spoločne s partnermi už štvrtý ročník odbornej súťaže určenej pre študentov 5. a 6. ročníka lekárskych fakúlt Medik roka 2018. Budúci lekári v odbore všeobecné lekárstvo si v nej môžu preveriť a zmerať svoje teoretické poznatky. Aprílové vyvrcholenie súťaže v Michalovciach ponúkne následne 20 finalistom kombináciu odborných workshopov a napínavého súťaženia v praktických podmienkach skutočnej nemocnice. Na jedného víťaza čaká finančná výhra v hodnote 3000 eur. Všetkým finalistom bude súčasne ponúknuté garantované pracovné miesto v nemocnici siete Svet zdravia, traja najlepší si budú môcť vybrať oddelenie podľa vlastného výberu. Registrácia do súťaže prebieha na stránke www.medikroka.sk do 18. marca 2018.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO