Aktuality, Svet Zdravia, Trebišov    13.06.2013

Výmena prístrojovej techniky po 23 rokoch

Vďaka novému skiagrafickému prístroju na rádiodiagnostickom oddelení v trebišovskej nemocnice nebudú musieť viac pacienti čakať na vyvolávanie RTG snímkov.

Vďaka akcionárovi sa mohla po 23 rokoch uskutočniť výmena prístrojovej techniky na RDG oddelení. Nový skiagrafický prístroj prenáša zosnímané dáta priamo do počítačového programu nepriamou digitalizáciou. Informácie sa nahrajú buď online priamo do programu lekára alebo na CD nosič a preto pacient nemusí viac čakať na vyvolanie RTG snímku.

„Modernizácia prístrojovej techniky ponúka našim pacientom lepšiu zdravotnú starostlivosť. Digitalizácia skracuje čas potrebný na vyšetrenie jedného pacienta a zvyšuje tak rentabilitu prístroja. Najväčšou výhodou je však vyššia kvalita obrazu a možnosť následného počítačového spracovania – úprava jasu, kontrastu či rôznych filtrov,“ hovorí primárka rádiodiagnostického oddelenia MUDr. Eva Jakubčáková.

Skiagrafický prístroj slúži na röntgenové (RTG) vyšetrenie pacienta. Dokáže RTG žiarením snímať orgány a kosti brušnej a hrudnej dutiny, ale aj horných a dolných končatín, či lebky. Využíva sa pri preventívnych prehliadkach – snímok pľúc, aj na priame odporúčanie obvodných alebo špecializovaných lekárov.

Hodnota takého prístroja sa pohybuje okolo 38 000 Eur.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 08.08.2022

Piknik v tráve s laktačnou poradkyňou v galantskej nemocnici

Pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia, sa galantská nemocnica rozhodla uskutočniť 1. 8. piknik mamičiek a budúcich mamičiek s laktačnými poradkyňami, ktoré pracujú v nemocnici.

Aktuality 04.08.2022

Piknik v tráve v humenskej nemocnici

Pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia sa v humenskej nemocnici, konal piknik v tráve s laktačnou poradkyňou.

Aktuality 04.08.2022

Galantská nemocnica plánuje na jar otvoriť nový urgentný príjem

Nemocnica Svet zdravia Galanta bude mať nový urgentný príjem. Jeho prestavbu pozdržala pandémia COVID-19, no pred letom sa rozsiahla rekonštrukcia už naplno rozbehla. Aktuálne prebiehajú búracie práce a nový urgent by mal byť dokončený do konca tohto roka.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO