Aktuality, Svet Zdravia, Trebišov    13.06.2013

Výmena prístrojovej techniky po 23 rokoch

Vďaka novému skiagrafickému prístroju na rádiodiagnostickom oddelení v trebišovskej nemocnice nebudú musieť viac pacienti čakať na vyvolávanie RTG snímkov.

Vďaka akcionárovi sa mohla po 23 rokoch uskutočniť výmena prístrojovej techniky na RDG oddelení. Nový skiagrafický prístroj prenáša zosnímané dáta priamo do počítačového programu nepriamou digitalizáciou. Informácie sa nahrajú buď online priamo do programu lekára alebo na CD nosič a preto pacient nemusí viac čakať na vyvolanie RTG snímku.

„Modernizácia prístrojovej techniky ponúka našim pacientom lepšiu zdravotnú starostlivosť. Digitalizácia skracuje čas potrebný na vyšetrenie jedného pacienta a zvyšuje tak rentabilitu prístroja. Najväčšou výhodou je však vyššia kvalita obrazu a možnosť následného počítačového spracovania – úprava jasu, kontrastu či rôznych filtrov,“ hovorí primárka rádiodiagnostického oddelenia MUDr. Eva Jakubčáková.

Skiagrafický prístroj slúži na röntgenové (RTG) vyšetrenie pacienta. Dokáže RTG žiarením snímať orgány a kosti brušnej a hrudnej dutiny, ale aj horných a dolných končatín, či lebky. Využíva sa pri preventívnych prehliadkach – snímok pľúc, aj na priame odporúčanie obvodných alebo špecializovaných lekárov.

Hodnota takého prístroja sa pohybuje okolo 38 000 Eur.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 24.01.2022

Dar pre novorodenecké oddelenie vranovskej nemocnice

Novorodenecké oddelenie nemocnice vo Vranove nad Topľou dostalo do daru výbavu pre novorodencov v podobe zavinovačiek, podbradníkov a detských body.

Aktuality 24.01.2022

Láskavosť cez sladkosť potešila zdravotníkov v humenskej nemocnici

Žiaci zo ZŠ Pugačevova sa spolu s učiteľkami zapojili do sladkej výzvy a v školskej kuchynke napiekli zákusky pre zdravotníkov nemocnice A. Leňa v Humennom.

Aktuality 19.01.2022

Ema a Martin: To boli najčastejšie mená novorodencov v žiarskej nemocnici

V Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom sa počas minulého roka uskutočnilo 550 pôrodov. Dievčat sa narodilo viac (285) ako chlapcov (266), dvojičky si domov odniesla iba jedna mamička. Na svet prišlo v žiarskej pôrodnici vlani aj 10 COVID novorodencov.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO